O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA TrueLove

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.

FBD

leganar
Joined
Jan 2, 2014
Messages
1,679
Reaction score
13
Age
26
Location
Da

Minunate ca intotdeauna :). Pot sa te intreb cat ai stat la realizarea text-ului ? :)
 
Last edited:

TrueLove

hall of fame
Joined
May 14, 2009
Messages
1,154
Reaction score
29
Location
Heaven
Facuta la rugamintea baietilor din MixArea
Cui nu ii place sa se abtina de la comentati.



Pai am inceput in Illustrator unde am modificat putin textul dupa care bagat in Cinema 4D ca vector file.
Render cu Vray, si restul in Photoshop.
Oricum nu textul face poza in acest caz ci realismul pe care il ofera Vray.
 

TrueLove

hall of fame
Joined
May 14, 2009
Messages
1,154
Reaction score
29
Location
Heaven



Procesul In Cinema 4D / Render time 1h ... Foarte putin Photoshop.

makeingof_zps812a3b99.png
 

TrueLove

hall of fame
Joined
May 14, 2009
Messages
1,154
Reaction score
29
Location
Heaven
De ce sa se abtina? Asta e un topic de pareri nu de laude.. Daca tu nu accepti si critici atunci nu mai posta

Anyway.. Mie imi place

Da nu accept critici / sfaturi de la designeri care dupa o semnatura facuta in photoshop se dau mari artisti ... am mai explicat asta.
Sunt cativa in comunitate.

Multumesc.
 
Joined
Jun 3, 2009
Messages
3,182
Reaction score
4
Location
Bucuresti
Da nu accept critici / sfaturi de la designeri care dupa o semnatura facuta in photoshop se dau mari artisti ... am mai explicat asta.
Sunt cativa in comunitate.

Multumesc.

E bine sa asculti parerile tuturor, nu doar a profesionistilor. Poate sa fie el si copil de gradinita care picteaza cu degetele in noroi.. daca nu ii place trebuie sa faci cumva sa ii placa, faci pentru toata lumea, nu doar pentru tine.. daca faci doar pentru tine atunci tine-le doar pentru tine
 

TrueLove

hall of fame
Joined
May 14, 2009
Messages
1,154
Reaction score
29
Location
Heaven
E bine sa asculti parerile tuturor, nu doar a profesionistilor. Poate sa fie el si copil de gradinita care picteaza cu degetele in noroi.. daca nu ii place trebuie sa faci cumva sa ii placa, faci pentru toata lumea, nu doar pentru tine.. daca faci doar pentru tine atunci tine-le doar pentru tine

Te inseli ca trebuie sa fac in asa fel sa ii placa.
Daca ii placa bine daca nu iar bine niciodata nu o sa poti sa ii multumesti pe toti.
Problema e ca oricum nu ai inteles aluzia ... hai ca nu mai vb despre asta ca nu o sa ma intelegi.
Fac cum imi place mie nu iau pareri si sfaturi de la nimeni ... din cauza asta fiecare artist are un stil aparte pt ca nu ia si asculta parerile altora.
Incerc sa imi fac un stil aparte de aceea nu ascult si nu dau ateltie altor pareri.
Topicul asta e doar un fel de portofoliu doar atat nu caut sfaturi aici.
Asta a fost ultima explicatie.
 
Last edited:
Joined
Jun 3, 2009
Messages
3,182
Reaction score
4
Location
Bucuresti
din cauza asta fiecare artist are un stil aparte pt ca nu ia si asculta parerile altora.

Ce-i drept, fiecare artist are stilul lui, dar nu asta il face artist. Artist e acela care ii poate convinge pe ceilalti ca e artist. Stiu ce zic.. atat am avut si eu de zis. La restul nu mai comentez
 
Last edited:

TrueLove

hall of fame
Joined
May 14, 2009
Messages
1,154
Reaction score
29
Location
Heaven
Ce-i drept, fiecare artist are stilul lui, dar nu asta il face artist. Artist e acela care ii poate convinge pe ceilalti ca e artist. Stiu ce zic.. atat am avut si eu de zis. La restul nu mai comentez

Na nu stiu daca trebuie sa ii convingi pe alti ca esti.
E de ajuns sa iti zica cateva persoane importante ca esti doar atat restul nu mai conteaza.
 

Nushu

hall of fame
Joined
Mar 27, 2011
Messages
4,158
Reaction score
126
Location
Timisoara
Facuta la rugamintea baietilor din MixArea
Cui nu ii place sa se abtina de la comentati.


Superb ...si ai dreptate in doua directii:

1.V-ray-ul face foarte mult.
2. Fiecare creeaza pentru el .....si eu fac la fel, fac ceea ce fac pentru ca imi place mie si ma bine dispune, nu o fac pentru altii. Daca o faceam pentru altii cred ca, cautam ceva satisfactii financiare.
 

TrueLove

hall of fame
Joined
May 14, 2009
Messages
1,154
Reaction score
29
Location
Heaven
Superb ...si ai dreptate in doua directii:

1.V-ray-ul face foarte mult.
2. Fiecare creeaza pentru el .....si eu fac la fel, fac ceea ce fac pentru ca imi place mie si ma bine dispune, nu o fac pentru altii. Daca o faceam pentru altii cred ca, cautam ceva satisfactii financiare.

Ma bucur ca esti de acord cu mine ... adica na pana la urma nu faci design ca sa ii multumesti pe alti ci pe tine.
 

TrueLove

hall of fame
Joined
May 14, 2009
Messages
1,154
Reaction score
29
Location
Heaven
Re: [Creatii] TrueLove

Da de la 0
Pai e Cinema 4D / si foarte putin Photoshop
Cateva modele sunt de pe net cateva le-am facut eu.
Dar cel mai important este lumina.
 

TrueLove

hall of fame
Joined
May 14, 2009
Messages
1,154
Reaction score
29
Location
Heaven
Re: [Creatii] TrueLove

Ultimul meu proiect de care sunt foarte mandru ... este un mockup 3D Look facut in intregime in Photoshop si care poate fi editat cu un singur click.
Si Business Card mockup facute tot asa in intregime in photoshop.




 

FBD

leganar
Joined
Jan 2, 2014
Messages
1,679
Reaction score
13
Age
26
Location
Da
Re: [Creatii] TrueLove

Bravo tie pentru ca ai ajuns la o asa mare complexitate in acest domeniu (al design-ului) si ca inca lucrezi chiar daca mai rar . Foarte tari creatiile , tine-o tot asa :) !
 

TrueLove

hall of fame
Joined
May 14, 2009
Messages
1,154
Reaction score
29
Location
Heaven
Re: [Creatii] TrueLove

Lucrez tot asa adica in fiecare zi numai ca nu mai postez aici tot timpul .... al alte scopuri acum.

Multumesc

Cine vrea sa primeasca o poza asemanatoare cu aia cu Nick / Logo / Text ca ma contacteze aici nu il va costa nimic decat un mic favor :)
 
Last edited:
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top