O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

REZOLVATA Reclamatie Vardy

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.

silviuszr10

leganar
Joined
Feb 7, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Location
Romania
Numele cu care ai jucat pe server: silviu dragomirescu
Numele serifului stresant: Vardy
Ora(cu aproximatie): 16-35
Motiv: In prima faza eram la bmb mai erau 12 sec si mi-a dat slay pe motiv ca stau de shift , la care i-am explicat ca este un slay aiurea si ca bmb se poate lua cu def in 6 sec, dupa aceia i-am zis ca nu are o treaba cu jocul , si mi-a dat ban fara niciun motiv concret !
Dovada (print screen la consola):
Alte precizari: Sper sa se ia masuri , banul a fost data fara motiv intemeiat , limbaj ,cod sau orice alt motiv , domnul Vardy face abuz de grad, sper sa se ia masuri , Mulțumesc pentru intelegere !!!
 
Joined
May 10, 2020
Messages
989
Reaction score
395
Location
Romania


Nu erau 12 secunde asa cum spui tu,mai erau 10,in poza de mai sus era exact pozitia unde te aflai cu awp,in loc sa te duci la bomba,mergeai pe shift si te indreptai spre acea incapere,iar prin acele geamuri nu poti sari ca sa iesi la bomba! Mergeai pe shift inca de cand erau 15 secunde ramase la bomba in speranta ca poate mai faci un frag cu awp

Comentariile tale care au fost si motivul banului:
*DEAD* silviu dragomirescu: Vardy tu n-ai o treaba cu jocu
silviu dragomirescu: esti pe dust 2
 

silviuszr10

leganar
Joined
Feb 7, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Location
Romania
Asteptam sa vedem ce zice domnul fondator , daca sunt permise banuri pe acel motiv ...)) , cum spui tu poate erau 10 sec mai omora 2 oameni in 3 si in 7 tot aveam timp de defuse ! ))
 
Joined
May 10, 2020
Messages
989
Reaction score
395
Location
Romania
Slayul a fost dat corect,nu aveai timp sa iti indeplinesti misiunea,esti genul de player care prefera sa faca un frag decat sa castige runda pentru echipa,sau macar sa incerce sa castige runda
 

prpr

Alandala/Zurlii.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Nov 3, 2016
Messages
1,899
Reaction score
622
Salut!
Decizia de slay a fost una pripita. A intrerupt, unui jucator, visul de a mai face un frag inainte sa moara si altui jucator visul de a castiga 3 frag-uri la detonarea bombei.
Cu toate acestea, comenzile au fost date regulamentar (vezi regulile 6, 10 de la reguli pentru serifi si regula nr. 5 de la reguli pentru jucatori). Astfel, nu exista o justificare pentru luarea unei masuri. Incurajarea jocului in echipa pe hartile cu misiuni este un lucru benefic, in principiu.
HF!
 
Last edited:
Joined
Nov 17, 2021
Messages
372
Reaction score
220
Salut. Nu știu dacă mai trebuia sa dau replica la acest incident dar am sa îmi spun și eu părerea.
Legat de acel slay eu zic ca nu trebuia dat având în vedere ca mai erau 10 sec din runda plus ca primea automat de la server .
Nu aveai timp de defuse în cele 10 sec ramase deoarece erai puțin mai în spate de zona x (pe undeva sus lângă scara ) făcând frag pe mine , după care ai început sa te retragi pe Shift văzând un adversar din ce îmi aduc aminte .
Părerea mea e ca pe viitor sa evitam aceste slay- uri( în ultimele secunde ) uneori date din cauza presiuni altor jucători morți ,. ..
Asa putem evita certurile , reclamațiile de genul și rămâne toată lumea impacata. Cam asa vad eu acest incident și sunt sigur ca nu vor mai fii probleme dacă mai lăsăm de la noi.
Have fun și spor la frăguri.
PS, nici banul nu mai venea dacă nu lua slay
 
Last edited:
Joined
Jan 22, 2021
Messages
67
Reaction score
39
Location
Sibiu
Salut. Nu știu dacă mai trebuia sa dau replica la acest incident dar am sa îmi spun și eu părerea.
Legat de acel slay eu zic ca nu trebuia dat având în vedere ca mai erau 10 sec din runda plus ca primea automat de la server .
Nu aveai timp de defuse în cele 10 sec ramase deoarece erai puțin mai în spate de zona x (pe undeva sus lângă scara ) făcând frag pe mine , după care ai început sa te retragi pe Shift văzând un adversar din ce îmi aduc aminte .
Părerea mea e ca pe viitor sa evitam aceste slay- uri( în ultimele secunde ) uneori date din cauza presiuni altor jucători morți ,. ..
Asa putem evita certurile , reclamațiile de genul și rămâne toată lumea impacata. Cam asa vad eu acest incident și sunt sigur ca nu vor mai fii probleme dacă mai lăsăm de la noi.
Have fun și spor la frăguri.
PS, nici banul nu mai venea dacă nu lua slay
Si eu is contra slay-urilor, am zis ca s-a dat corect d.p.d.v regulamentar. Oricum degeaba se tot incearca sa se aduca jocul in favoarea echipei pentru ca oricum fiecare joaca pentru el/fraguri.
 

Salat3

leganar
Joined
Feb 4, 2022
Messages
8
Reaction score
5
Location
Deva
am fost de fata slay a fost dat corect ca nu dorea sa planteze bmb sau sa ii dea defuse de aia a fost dat dupa ca 6 secunde are timp tot zicea si dupa se ia de vardy ca nu stie admina ca face abuz si a primit de la mine de 3 ori mustratie verbala am vrut sa ii dau gag 5 minute dar a primit inaite ban de la vardy .
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top