O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

NEREZOLVAT Problema fps-uri CS:GO

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.

Bonanno

hall of fame
Joined
May 2, 2010
Messages
6,120
Reaction score
261
Re: Problema fps-uri cs go

Salut. Incearca asta:

Code:
Exit CSGO and rename the CFG folder under \Steam\userdata\<YOURID>\730\local\ to CFG_OLD

Remove all launch options except -novid

Verify CSGO game files and restart Windows.

Make sure VSync is off in VNidia Control Panel and CSGO.
 
Joined
Apr 14, 2010
Messages
1,703
Reaction score
138
Location
Buzau
Re: Problema fps-uri cs go

Aceeasi problema o am si eu si eu am i7 6700hq, gtx 950 de 4gb si 16gb ram si imi merge in 60-70 nu am gasit solutii daca are cineva vreo sugestie astept mesaj :D
 

Tibster

hall of fame
Joined
Jun 5, 2011
Messages
3,661
Reaction score
418
Age
30
Location
Bucuresti
Re: Problema fps-uri cs go



Asta a fost bug la lansarea operatiunii, l-au fixat intr-un update la ceva zile distanta.

Razvy, https://www.youtube.com/watch?v=FkP-MUL8Qg8&t=5s
Fa tutorialul asta, dar inainte fa-ti un backup in caz de se intampla sa gresesti pe undeva. La mai multe persoane am dat acelasi tutorial si au avut de castigat. Pana si eu, din 300FPS mi-au sarit in 500-600.
 
Joined
Jan 21, 2014
Messages
928
Reaction score
113
Age
26
Location
Sighisoara
Re: Problema fps-uri cs go

Asta a fost bug la lansarea operatiunii, l-au fixat intr-un update la ceva zile distanta.

Razvy, https://www.youtube.com/watch?v=FkP-MUL8Qg8&t=5s
Fa tutorialul asta, dar inainte fa-ti un backup in caz de se intampla sa gresesti pe undeva. La mai multe persoane am dat acelasi tutorial si au avut de castigat. Pana si eu, din 300FPS mi-au sarit in 500-600.

Am facut exact pas cu pas si nu vrea nici cum sa se conecteze la network, ma tine in hold de ma satur

Edit: Am uitat sa mentionez, fps-ul a crescut exagerat de mult

Edit 2: Problema la network dispare daca am status offline, momentan e bine si asa, sper sa rezolv cumva


Exagerat de mult? :-?
E de rau asta?
De la 50 la 200 n-are cum sa fie de rau :))
Am reeditat denumirea fisierelor din panorama/csgo in cele originale si am lasat doar set launch-ul, nu mai am problema cu network.
 
Last edited:

Tibster

hall of fame
Joined
Jun 5, 2011
Messages
3,661
Reaction score
418
Age
30
Location
Bucuresti
Re: Problema fps-uri CS:GO

Sa faci ulterior si update-ul de la xSaG ca are cateva chestii esentiale ce nu le avea acum cateva luni.

Exagerat de mult? :-?
E de rau asta?
 

dripsky

CS.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Apr 23, 2017
Messages
2,634
Reaction score
1,184
Location
@LaLeagane
Re: Problema fps-uri CS:GO

Acelasi tutorial l-am urmat si eu acum un an cu udpate-ul danger zone! Mi-a fost de folos, mai poti folosi si config generator pe workshop, si selectezi un config de pe acolo sa-ti schimbe si rezolutia si sa ai dat taote pe low, inclusiv anti aliasing, motion blur vertical sync
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top