O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

INTERVIU Tibster

LALEAGANE®

It's all about gaming!
CONT OFICIAL
Joined
Sep 15, 2006
Messages
1,120
Reaction score
493
Website
laleagane.ro
REPORTER: Salut, iti multumesc ca ai acceptat acest interviu.
1614285293499.png

@Tibster: Salutare, merci si eu.

REPORTER: Spune-ne te rog, in ce perioada ai intrat in contact cu LaLeagane si care a fost prima impresie pe care ai avut-o?
Tibster: Contactul real cu forum-ul l-am avut prin vara lui 2011, chiar daca eu jucam pe Ploiesti.LaLeagane.Ro inca din iarna lui 2010. Stiam cum se intra pe sectiunea server-ului si cam atat, insa impresia a fost foarte buna cand am inceput sa invat ce inseamna o comunitate in adevaratul sens al cuvantului.

REPORTER: Care a fost motivul pentru care ai ales proiectele in care activai atunci?
Tibster: Primul proiect in care am intrat a fost Suport Tehnic condus la vremea aceea de Skandal, AXE, si CurVET. Se poate sa ma insele memoria si sa omit pe cineva. Motivul pentru care am intrat acolo, fiind pasionat ca orice pustan de tehnologie, mi-am incercat norocul si am facut o cerere de inscriere. Nu am fost acceptat din prima incercare pentru ca testul din perioada respectiva era foarte bine pus la punct si intrebarile erau destul de grele, insa perseverenta si ambitia de-a face ceva acolo m-au ajutat. Ba chiar mi-am imbunatatit cunostintele datorita oamenilor cu care am luat fost coleg, am crescut odata cu sectiunea.
Mai apoi, xProjects, condus la vremea respectiva de elektra si blonda, unde din nou, dorinta de-a deveni un observer bun am facut tot posibilul sa ma incadrez in tipar si sa arat ca vreau si ca pot sa fiu un xTeacher bun. Bineinteles, gafe au fost facute mai mereu, insa am incercat sa invat din ele.

REPORTER: Ai avut dificultati pe durata parcursului tau in comunitate? Daca da, te rugam sa ne dai cateva exemple.
Tibster: Dificultati? Da. Cautam raca cu persoanele nepotrivite din cauza hormonilor al prepubertatii si ma alegeam cu fix nimic. Aviz @Shuya care m-a banat de numai el stie de cate ori :))

REPORTER: Care a fost motivul real al retragerii tale? Se poate pune problema unei posibile tale reveniri in viitorul apropiat?
Tibster: Am stagnat si nu am dorit sa fiu o rotita care nu functioneaza din moment celelalte fac tot posibilul sa puna comunitatea in miscare. Asta datorita prioritatilor din viata cotidiana care sunt mai importante pentru mine acum. Da, se poate pune problema despre o revenire, insa nu stiu cand si in ce circumstante, vom vedea.

REPORTER: Care a fost primul tau sentiment/reactie cand ai intrat in staff-ul LaLeagane?
Tibster: Evident, m-am bucurat, insa acelasi timp am avut si sentimentul acela ciudat de nesiguranta pentru ca nu stiam ce presupune asta. Stateam cu teama sa dau si un amarat de warn, chiar daca era evident ca e necesar lucrul asta, insa in timp am bagat la cap ceea ce am de facut si de acolo am mers mai departe.

REPORTER: Daca ai avea ocazia sa schimbi 3 lucruri pe LaLeagane, care ar fi acelea? (in ordinea importantei)
Tibster: Nimic. Chiar si micile neintelegeri intre colegii din staff ar trebui fructificate intr-un obiectiv comun, acela de-a mentine comunitatea unde ii este locul.

REPORTER: Pe ce activitati/jocuri crezi ca ar trebui sa se axeze cat mai mult LaLeagane?
Tibster: Aici tind sa fiu putin cinic, cum de altfel am fost mai mereu. CS:GO, CS:GO si iar CS:GO.

REPORTER: Cum vezi comunitatea in momentul de fata si ce sfaturi le dai membrilor actualului staff?
Tibster: E pe drumul bun, mereu se vor gasi solutii, chit ca se stagneaza o perioada. Membrii staff-ului? Oameni pe care te poti baza, schimba o idee, invata lucruri noi.

REPORTER: Cat de stransa a fost relatia ta cu membrii staff-ului din acea perioada?
Tibster: Pe toata lumea am respectat si voi respecta in egala masura. Am fost mereu open minded.

REPORTER: Sunt persoane care te-au ajutat de-a lungul timpului si carora doresti sa le mentionezi numele?
Tibster: As umple jumatate de pagina daca ar fi sa scriu, insa de fapt si de drept toti laolalta isi au locul aici.

REPORTER: Tocmai am ajuns la final, doresti sa le transmiti ceva persoanelor care iti vor citi interviul?
Tibster: Nu dati cu pietre! Glumesc, as usual My 2 cents, Tibster.

REPORTER: Iti multumesc pentru acest interviu si succes in ceea ce ti-ai propus!
 
Last edited by a moderator:

Madutza

hall of fame
Joined
Feb 9, 2009
Messages
2,117
Reaction score
912
Location
In iad.
Cel mai but dintre buti :(
Astept intalnirea aia in 4 acum ca tot te-ai mutat in Buc, ca sa va nenorocim putin :devilish:
 

Shuya

Administrator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Sep 15, 2006
Messages
6,797
Reaction score
5,620
Location
/kernel
Persoana importanta in comunitate care a ajutat neconditionat ori de cate ori i s-a cerut/a avut ocazia. Bravo pentru interviu si sper sa te revad cat mai curand printre noi!
 

Tibster

hall of fame
Joined
Jun 5, 2011
Messages
3,661
Reaction score
418
Age
30
Location
Bucuresti
Bravo, Tibi.
Succes mai departe!!
Danke ^^
@Tibster , un baiat inteligent si destul de implicat, cel putin din colaborarea pe care am avut-o in proiecte.
Mult succes si sper sa mai colaboram ❗
Am incercat sa fac tot posibilul sa fie bine. I always did
Cel mai but dintre buti :(
Astept intalnirea aia in 4 acum ca tot te-ai mutat in Buc, ca sa va nenorocim putin :devilish:
Hm, pai tu cu @Ramsay Bolton Bolton compuneti 4 persoane, mai ales de cand l-ai pus si pe el pe ingrasat. Dati-va intalnire intre voi si incepeti sa va terorizati. Cred ca e si asta o idee :)))))
Persoana importanta in comunitate care a ajutat neconditionat ori de cate ori i s-a cerut/a avut ocazia. Bravo pentru interviu si sper sa te revad cat mai curand printre noi!
Si voi continua sa ajut din oricare postura ma voi afla daca va fi nevoie. Cand imi va permite timpul si se vor aseza lucrurile dupa vreau, sigur. Merci Shuy' ^^
Baiat priceput! Big UP!
Danke.
PS: Tare mi-a fost mirarea sa vad pe facebook ca-mi stii una dintre rude, iar el...el e mai aerian :))
 

d0bErMaN

hall of fame
Joined
Jan 30, 2011
Messages
4,703
Reaction score
561
Age
34
Location
LaLeagane
Un baiat de gasca si muncitor, respect tie.

Cheers, My Friend. 🥂 ( I will use your 2 cents 😁 )
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top