O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA SZ_GetSpace error [Nerezolvat]

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
Dec 22, 2009
Messages
1,057
Reaction score
242
Age
35
Location
HELL
Website
www.youtube.com
Ziua buna,

De la ce provine eroarea asta?

Code:
Warning:  Ignoring unreliable datagram for Ianis 123, would overflow
SZ_GetSpace: overflow on Ianis 123
 
Last edited by a moderator:

ValiPolarBear

Europa.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS2
Joined
Jul 12, 2016
Messages
1,105
Reaction score
121
Age
24
Location
Twisted Treeline
Re: SZ_GetSpace error

Salut, problema poate fi din cauza prea multor Cvars and Variabile sau din cauza unui plugin . Primesti uneori si crash la server sau doar un spam excesiv in consola?
 
Last edited:
Joined
Dec 22, 2009
Messages
1,057
Reaction score
242
Age
35
Location
HELL
Website
www.youtube.com
Re: SZ_GetSpace error

Salut, problema poate fi din cauza prea multor Cvars and Variabile sau din cauza unui plugin . Primesti uneori si crash la server sau doar un spam excesiv in consola?

Am stat 2 zile cu ochii pe server, sa vad vreun crash si nimic. Doar spam excesiv in consola. Iar in logs, la erori, aveam ceva erori de la 2 plugnuri, legate de "debug". Am dezactivat acele pluginuri si la fel face.
 
Joined
Aug 4, 2019
Messages
442
Reaction score
76
Location
0°N 0°E
Re: SZ_GetSpace error

Am stat 2 zile cu ochii pe server, sa vad vreun crash si nimic. Doar spam excesiv in consola. Iar in logs, la erori, aveam ceva erori de la 2 plugnuri, legate de "debug". Am dezactivat acele pluginuri si la fel face.

Posteaza ce este la tine in logs, te rog.

EDIT: Horror, serverul tau este Steam-Only sau / si Non-Steam? Folosesti token?

Pentru ca SZ_GetSpace: overflow on Ianis 123, inseamna ca serverul tau da autokick-uri playerilor fara Steam. Cel putin asta am gasit despre eroarea ta.
 
Last edited:
Joined
Mar 3, 2014
Messages
192
Reaction score
23
Age
32
Location
Constanta
Re: SZ_GetSpace error

Este posibil sa fie de la un plugin,pentru asta ar trebui sa dezactivezi toate 3rd party plugins sa vezi daca face asa doar cu pluginele de baza.
 
Joined
Dec 22, 2009
Messages
1,057
Reaction score
242
Age
35
Location
HELL
Website
www.youtube.com
Re: SZ_GetSpace error

Pare rau de absenta la acest topic....ceva probleme personale.

Deci.....

Posteaza ce este la tine in logs, te rog.

EDIT: Horror, serverul tau este Steam-Only sau / si Non-Steam? Folosesti token?

Pentru ca SZ_GetSpace: overflow on Ianis 123, inseamna ca serverul tau da autokick-uri playerilor fara Steam. Cel putin asta am gasit despre eroarea ta.

Nu. Serverul ruleaza ambele protocoale, 47+48.

Logs

Code:
L 05/06/2020 - 17:08:42: Info (map "de_dust2") (file "addons/amxmodx/logs/error_20200506.log")
L 05/06/2020 - 17:08:42: [ORPHEU] Function "CBasePlayerWeapon::ReloadSound" not found
L 05/06/2020 - 17:08:42: [AMXX] Run time error 10 (plugin "snblock.amxx") (native "OrpheuGetFunction") - debug not enabled!
L 05/06/2020 - 17:08:42: [AMXX] To enable debug mode, add "debug" after the plugin name in plugins.ini (without quotes).

Este posibil sa fie de la un plugin,pentru asta ar trebui sa dezactivezi toate 3rd party plugins sa vezi daca face asa doar cu pluginele de baza.


Am dezactivat tot ce e 3rd party si revin cu update mai spre seara.

Update:

Dupa 5 min de la postare, am dat un refresh in consola:

Code:
Warning:  Ignoring unreliable datagram for zaki   dz, would overflow
zaki   dz timed out

Dropped zaki   dz from server

Reason:  Timed out
 
Last edited:
Joined
Aug 4, 2019
Messages
442
Reaction score
76
Location
0°N 0°E
Re: SZ_GetSpace error

Nu. Serverul ruleaza ambele protocoale, 47+48.
Asta inseamna ca este atat Steam cat si Non Steam; Asa cum am spus trebuie sa iti faci token pentru ca risti sa fii banat de Valve doar pentru simplul fapt ca ai server online care nu este autentificat de ei. Daca faci token pt serverul tau atunci vor putea intra doar cei cu Steam.

Logs
Code:
L 05/06/2020 - 17:08:42: Info (map "de_dust2") (file "addons/amxmodx/logs/error_20200506.log")
L 05/06/2020 - 17:08:42: [ORPHEU] Function "CBasePlayerWeapon::ReloadSound" not found
L 05/06/2020 - 17:08:42: [AMXX] Run time error 10 (plugin "snblock.amxx") (native "OrpheuGetFunction") - debug not enabled!
L 05/06/2020 - 17:08:42: [AMXX] To enable debug mode, add "debug" after the plugin name in plugins.ini (without quotes).

L 05/06/2020 - 17:08:42: [AMXX] To enable debug mode, add "debug" after the plugin name in plugins.ini (without quotes).
Intra in folderul unde se regaseste plugins.ini si modifica ce iti scrie aici sa faci.

Am dezactivat tot ce e 3rd party si revin cu update mai spre seara.Update:

Dupa 5 min de la postare, am dat un refresh in consola:

Code:
Warning:  Ignoring unreliable datagram for zaki   dz, would overflow
zaki   dz timed out

Dropped zaki   dz from server

Reason:  Timed out

Serverul continua sa dea kick playerilor asa cum am mentionat mai sus.
 
Joined
Dec 22, 2009
Messages
1,057
Reaction score
242
Age
35
Location
HELL
Website
www.youtube.com
Re: SZ_GetSpace error

Asta inseamna ca este atat Steam cat si Non Steam; Asa cum am spus trebuie sa iti faci token pentru ca risti sa fii banat de Valve doar pentru simplul fapt ca ai server online care nu este autentificat de ei. Daca faci token pt serverul tau atunci vor putea intra doar cei cu Steam.



L 05/06/2020 - 17:08:42: [AMXX] To enable debug mode, add "debug" after the plugin name in plugins.ini (without quotes).
Intra in folderul unde se regaseste plugins.ini si modifica ce iti scrie aici sa faci.



Serverul continua sa dea kick playerilor asa cum am mentionat mai sus.


Serverul e cs 1.6, nu csgo, deci nu e nevoie de token :)
Debug a fost adaugat de la bun inceput.
 
Joined
Dec 22, 2009
Messages
1,057
Reaction score
242
Age
35
Location
HELL
Website
www.youtube.com
Re: SZ_GetSpace error

Din cate am citit si eu parea a fi o problema pe amxmodx si nu sourcemod, oricum din pacate nu am cunostintele necesare pentru a te a ajuta cu o problema legata de CS:GO
V-as ruga totusi sa detaliati mai bine problema!
Horror Within; in scurt timp te va ajuta un coleg :)

Hai ca ne integem ca surdul cu mutul :)

Era clar din tagul special de la nickname ca sunt owner cs 1.6, nu csgo, am specificat apoi ca sunt pe cs 1.6, nu csgo, inclusiv la semnatura mea e legatura directa catre GT al serverului meu, iar la logs se vede destul de clar ca e vorba de amxmodx. Imi cer scuze daca v-am rapit timpul aiurea cu informatii lipsa.

Multumesc oricum :)
 
Joined
Mar 3, 2014
Messages
192
Reaction score
23
Age
32
Location
Constanta
Re: SZ_GetSpace error

Code:
L 05/06/2020 - 17:08:42: Info (map "de_dust2") (file "addons/amxmodx/logs/error_20200506.log")
L 05/06/2020 - 17:08:42: [ORPHEU] Function "CBasePlayerWeapon::ReloadSound" not found
L 05/06/2020 - 17:08:42: [AMXX] Run time error 10 (plugin "snblock.amxx") (native "OrpheuGetFunction") - debug not enabled!
L 05/06/2020 - 17:08:42: [AMXX] To enable debug mode, add "debug" after the plugin name in plugins.ini (without quotes).

Aici in logs scrie ca nu ai activat debug pentru pluginul snblock.amxx.

Code:
Warning:  Ignoring unreliable datagram for zaki   dz, would overflow
zaki   dz timed out

Dropped zaki   dz from server

Reason:  Timed out

Ei bine aici nu mai vad SZ_GetSpace error. De asemenea este posibil sa ai prea multe mesaje hud pe server.
 

albertinho

leganar
Joined
Apr 22, 2013
Messages
46
Reaction score
0
Age
31
Location
Pitesti
Re: SZ_GetSpace error

Aceasi problema am avuto si eu acum cateva minute mi a scris unul o reclama de 5 ori in consola si mi au dat crash la vreo 10 playeri SZ_GetSpace: overflow . exista plugin anti reclama in u@team chat/ ?
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top