O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

[REZOLVATA][NORD]Reclamatie Fanta si IsRau

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
Nov 19, 2017
Messages
885
Reaction score
38
Age
34
Location
Brasov
Numele dvs: ^Agnostic^
Numele adminului reclamat: Fanta si IsRau erau activi, ceialalti afk
Data si ora: 12.08.2022 00:25
Motiv reclamatie: nu isi face treaba. M-am saturat de toti agaricii care injura cum vor si nimeni nu face nimic. I-am si cerut specific sa dea gag, dar nimic.
Dovada (Print la consola sau demo):
 
Joined
Dec 31, 2012
Messages
52
Reaction score
114
Location
Valencia
Oamenii aia sunt afk la ora asta, cel putin IsRau. Doar nu o stea de paza pe dust2 sa vada ce se intampla toata noaptea. Puteai pur si simplu sa intri pe discord si vorbeai acolo cu un admin, nu sa le faci reclamatie degeaba.
Hai sa le dam -1 pe motiv ca dorm.
 
Joined
Jul 5, 2022
Messages
28
Reaction score
2
Location
Constanta
In primul rand imi pare rau ca nu am facut ss dar Rbn se poate uita in LOG's sa vada,ti-am spus atat tie cat si lui cu frumosu sa incetati in a va jigni pe server,v-am explicat sa va duce-ti pe discord si sa va rezolvati problemele acolo,nu pe server,am considerat ca e mai ok sa va spun cu frumosu si nu sa va dau gag,dar nu i problema,de acum inainte voi face exact ce spune regulamentu si voi acorda gag la fiecare minoritate,ca sa fie toata lumea multumita,daca incerc sa fim prieteni vad ca nu este bine! De ce nu ai pus tot Print-ul in care v-am spus la amandoi nu doar tie personal sa incetezi ? Print-ul in care v-am spus ca problemele nu se spala in public si v-am dat link discord ca sa va batjocoriti acolo pana nu mai puteti

**EDIT** Ca deja m-am enervat! Iar tu fiind o victima colaterala in fata injuriilor lui Buhu Drace sau cum ii spune,de ce i-ai raspuns cu aceasi moneda si n-ai respectat regulamentul serverului care spune destul de clar sa pastrezi un Limbaj Adecvat pe server?
 
Last edited:
Joined
Nov 19, 2017
Messages
885
Reaction score
38
Age
34
Location
Brasov
Oamenii aia sunt afk la ora asta, cel putin IsRau. Doar nu o stea de paza pe dust2 sa vada ce se intampla toata noaptea. Puteai pur si simplu sa intri pe discord si vorbeai acolo cu un admin, nu sa le faci reclamatie degeaba.
Hai sa le dam -1 pe motiv ca dorm.
FantaDePortocale nu a facut nimic. El era activ si a refuzat sa ii dea gag. Si am observat ca doar in cazul meu nu se face nimic...altii primesc si pt ca "isi injura arma".
Uite exemplu imediat dupa ce am facut reclamatia: acolo s-a putut...

Si nu e doar asta; majoritatea sunt pe sv doar sa dea vot sau sa stea afk cu orele/zilele. Nimic nu se respecta din regulament sau gameplay. Stau afk si spec pe sv ocupand sloturi aiurea, nu se da slap/slay cand nu se face obiectivul (desi e singurul scop al jocului astuia), se injura ca la usa cortului si oamenii se uita "pe pereti", etc...
 
Joined
Jul 5, 2022
Messages
28
Reaction score
2
Location
Constanta
FantaDePortocale nu a facut nimic. El era activ si a refuzat sa ii dea gag. Si am observat ca doar in cazul meu nu se face nimic...altii primesc si pt ca "isi injura arma".
Uite exemplu imediat dupa ce am facut reclamatia: acolo s-a putut...

Si nu e doar asta; majoritatea sunt pe sv doar sa dea vot sau sa stea afk cu orele/zilele. Nimic nu se respecta din regulament sau gameplay. Stau afk si spec pe sv ocupand sloturi aiurea, nu se da slap/slay cand nu se face obiectivul (desi e singurul scop al jocului astuia), se injura ca la usa cortului si oamenii se uita "pe pereti", etc...

Nu i-am dat gag nici lui nici tie pentru ca v-ati jignit unul pe celalat! Explicandu-va apoi cum sa procedati prieteneste! Ce ai aratat tu acum arata o cu totu alta situatie in care individul a Injurat iar victima nu a raspuns cu injurii ca tine !
 
Joined
Nov 19, 2017
Messages
885
Reaction score
38
Age
34
Location
Brasov
In primul rand imi pare rau ca nu am facut ss dar Rbn se poate uita in LOG's sa vada,ti-am spus atat tie cat si lui cu frumosu sa incetati in a va jigni pe server,v-am explicat sa va duce-ti pe discord si sa va rezolvati problemele acolo,nu pe server,am considerat ca e mai ok sa va spun cu frumosu si nu sa va dau gag,dar nu i problema,de acum inainte voi face exact ce spune regulamentu si voi acorda gag la fiecare minoritate,ca sa fie toata lumea multumita,daca incerc sa fim prieteni vad ca nu este bine! De ce nu ai pus tot Print-ul in care v-am spus la amandoi nu doar tie personal sa incetezi ? Print-ul in care v-am spus ca problemele nu se spala in public si v-am dat link discord ca sa va batjocoriti acolo pana nu mai puteti

**EDIT** Ca deja m-am enervat! Iar tu fiind o victima colaterala in fata injuriilor lui Buhu Drace sau cum ii spune,de ce i-ai raspuns cu aceasi moneda si n-ai respectat regulamentul serverului care spune destul de clar sa pastrezi un Limbaj Adecvat pe server?

Treaba ta e sa impui regulamentul! Nu sa ma trimiti pe mie pe discord pentru ca un neica-nimeni se trezeste sa ma injure! Imi dadeai si mie gag si incheiai problema. Asta numai dupa ce primea el in prima instanta. Normal ca devine frustrant cand toti copiii ma injura de "N" ori si nu se face nimic. Eu niciodata nu am atacat pe cineva, doar raspund (foarte rar) cu aceeasi moneda; si asta doar cand vad ca nu se face nimic. Mereu cer gag pe u@.

Am condus serverul principal si chiar si forumul aici ani buni. De peste 15-16 ani adminez servere de cs, si sunt obinuit sa fiu injurat pt ca unui cercopitec frustrat ii sare mustarul; dar ma si astept ca respectivul sa fie tras la raspundere.
 

EllaEllaa

mademoiselle
Joined
Jun 17, 2021
Messages
114
Reaction score
29
Location
UK
FantaDePortocale nu a facut nimic. El era activ si a refuzat sa ii dea gag. Si am observat ca doar in cazul meu nu se face nimic...altii primesc si pt ca "isi injura arma".
Uite exemplu imediat dupa ce am facut reclamatia: acolo s-a putut...

Si nu e doar asta; majoritatea sunt pe sv doar sa dea vot sau sa stea afk cu orele/zilele. Nimic nu se respecta din regulament sau gameplay. Stau afk si spec pe sv ocupand sloturi aiurea, nu se da slap/slay cand nu se face obiectivul (desi e singurul scop al jocului astuia), se injura ca la usa cortului si oamenii se uita "pe pereti", etc...

Stau spec pt ca eu și RbN le’am cerut sa stea, și te ivit și pe tine sa stai după 00:00. Deja duci chestia asta la un nivel mult prea înalt si ne cam explici cum ar trb sa ne facem treaba. Ultima data când am verificat regulile erau făcute de fondatori nu de playeri, și cu atât mai puțin de cei care se plâng continuu. Nu prea îți place pe aici, și cu toate astea tot cu noi la joaca ești? .. oare de ce?
 

Akhundelaar

leganar
Joined
Jul 4, 2022
Messages
14
Reaction score
5
Location
Buzău
Consider că se face prea mult caz şi dramă pentru un motiv pueril. Şi tu puteai foarte bine să îi spui frumos o dată, nu să "ameninţi" cu "gag sau reclamaţie" pe u@, iar dacă vedeai că nu se face "dreptate" puteai recurge la ceva de genul, însă nici tu nu ai tăcut din gură..
 
Joined
Jul 5, 2022
Messages
28
Reaction score
2
Location
Constanta
Da , cum ziceam,Rog Fondatorii serverului sa decida...daca am incercat sa fiu prietenos si sa nu va sanctionez pe amandoi pur si simplu din politete si v-am rugat sa nu va certati in public oferindu-va o alta cale de cearta (DISCORD-UL) atunci sa fiu eu sanctionat ! Nu ma afecteaza cu abosolut nimic, eu pot juca pe server si fara GRAD ,nu e o problema asta pentru mine! @RbNN1 / @EllaEllaa ramane la decizia voastra ! M-am lamurit,daca esti dur nu e bine,daca incerci sa aplanezi situatia fara ca sa fiti sanctionati cu gag-ul acela de 3 minute care stiu ca e frustrant pentru voi tot nu e bine! *ADMINU NU ISI FACE TREABA* ,ok incepand de acum REGULAMENTUL E REGULAMENT PENTRU TOTI SI VA FI RESPECTAT,gresesti nu te iert PLATESTI si punct.!
 
Last edited:

FaraSunet

leganar
Joined
Jun 29, 2022
Messages
67
Reaction score
4
Location
Bucharest
Zici ca esti fiu de imparat care taie si spanzura daca nu facăse voia ta. Ai fost jignit si ai jignit imediat, dupa care nu ai cerut gag, ai amenintat sa se dea gag celuilalt or else.
Daca erai jignit, taceai si nu se dadea gag, reclamatia poate statea in picioare.
Asa, mi se pare inutil sa mai discutam, la ce atitudine ai avut si ai in continuare, mi se pare ca Fanta a fost mai mult decat finut cu amandoi, in special cu tine.
 
Joined
Nov 19, 2017
Messages
885
Reaction score
38
Age
34
Location
Brasov
Consider că se face prea mult caz şi dramă pentru un motiv pueril. Şi tu puteai foarte bine să îi spui frumos o dată, nu să "ameninţi" cu "gag sau reclamaţie" pe u@, iar dacă vedeai că nu se face "dreptate" puteai recurge la ceva de genul, însă nici tu nu ai tăcut din gură..
Chiar e mult "fuss", care se putea evita prin o simpla comanda amx. Dar regulamentul e acolo ca sa fie respectat. Si prin refuzul lui de a da un simplu gag, si-a atras o reclmatie, dar e cu totul fondata. Nu ma astept sa fie sanctionat sau ceva, doar sa isi faca treaba data viitoare. Ca m-am saturat sa fiu injurat si adminii sa fie nepasatori.
Nu e prima data cand se intampal si d-aia am si deschis reclamatia; poate pe viitor o sa fie altfel...

@EllaEllaa ma asteptam sa postezi ceva legat de reclamatie, nu o replica pasiv-agresiva care nu are nimic de aface cu subiectul in cauza.

Se poate inchide...
 
Joined
Nov 19, 2017
Messages
885
Reaction score
38
Age
34
Location
Brasov
Zici ca esti fiu de imparat care taie si spanzura daca nu facăse voia ta. Ai fost jignit si ai jignit imediat, dupa care nu ai cerut gag, ai amenintat sa se dea gag celuilalt or else.
Daca erai jignit, taceai si nu se dadea gag, reclamatia poate statea in picioare.
Asa, mi se pare inutil sa mai discutam, la ce atitudine ai avut si ai in continuare, mi se pare ca Fanta a fost mai mult decat finut cu amandoi, in special cu tine.
Altu care e "obiectiv" :))
Fanta trebuia sa dea gag amandorura si acolo se termina "povestea". Stiu cum am raspuns, pentru ca deja era a 3-a oara in seara asta cand am fost jignit.
Dar daca asta e atitudinea ta si consideri ca eu am cerut ceva deplasat, te invit sa iti citesti regulementul.
Eu am ceva orgoliu si respect de sine si tocmai d-aia nu cedez in situatii de genul asta.
 

FaraSunet

leganar
Joined
Jun 29, 2022
Messages
67
Reaction score
4
Location
Bucharest
Altu care e "obiectiv" :))
Fanta trebuia sa dea gag amandorura si acolo se termina "povestea". Stiu cum am raspuns, pentru ca deja era a 3-a oara in seara asta cand am fost jignit.
Dar daca asta e atitudinea ta si consideri ca eu am cerut ceva deplasat, te invit sa iti citesti regulementul.
Eu am ceva orgoliu si respect de sine si tocmai d-aia nu cedez in situatii de genul asta.
Nu intelegi absolut nimic din ce ti se zice.
 

EllaEllaa

mademoiselle
Joined
Jun 17, 2021
Messages
114
Reaction score
29
Location
UK
Chiar e mult "fuss", care se putea evita prin o simpla comanda amx. Dar regulamentul e acolo ca sa fie respectat. Si prin refuzul lui de a da un simplu gag, si-a atras o reclmatie, dar e cu totul fondata. Nu ma astept sa fie sanctionat sau ceva, doar sa isi faca treaba data viitoare. Ca m-am saturat sa fiu injurat si adminii sa fie nepasatori.
Nu e prima data cand se intampal si d-aia am si deschis reclamatia; poate pe viitor o sa fie altfel...

@EllaEllaa ma asteptam sa postezi ceva legat de reclamatie, nu o replica pasiv-agresiva care nu are nimic de aface cu subiectul in cauza.

Se poate inchide...
Am răspuns la ceva anume dacă observi.. Dar dacă intr’adevar dorești sa comentez pe baza reclamației: Ar fi fost preferabil ca tu sa ai o alta atitudine, înțeleg ca e frustrant, dar nu e atitudinea corecta. In ceea ce privește cei 2 admini, nu vor fi sancționați, dar poti fi sigur ca data viitoare își vor face treaba.
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top