O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

Reclamatie CoXmar

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
Apr 3, 2022
Messages
74
Reaction score
29
Location
Sibiu
Numele serifului stresant: CoXmar
Ora(cu aproximatie): 17:51
Motiv: Primesc slap cand sunt cu tinta de awp pe adversar si coechipierul meu dezamorteaza bomba sub pretextul ca: ,,AI BOMBA,,
-Ulterior, Tzak3e imi explica ca minunatul admin in cauza, CoXmar, a facut o greseala, neobservand faptul ca am un coechipier care dezamorteaza bomba in timp ce eu ii tin spatele cu awp-ul. Ok, se intampla, oricine greseste, 10 secunde mai tarziu primesc kick fara niciun motiv
Dovada (print screen la consola): Nu am facut SS insa erau suficienti playeri pe server printre care si TZAKE, culmea si reservoir care au asistat la ce s-a intamplat
Alte precizari: Nu am deranjat pe nimeni pe server, intru de la job ca sa ma relaxez si nu am chef de abuzuri de genu, inteleg ca se promoveaza jocul la obiectiv, mi se pare foarte tare ca incercati sa faceti dintr-un server de fun ceva competitiv, dar nu cu erori si abuzuri de genu. Nu scriu mai nimic pe chat si nici nu am deranjat pe nimeni. As aprecia ca pe viitor, de dragul serverului, adminii ,,neatenti,, sau ,,rau intentionati,, sa gandeasca pe termen lung ca o asemenea atitudine nu face nimic altceva decat sa alunge jucatorii de pe server, sunt destul de sigur ca cel in cauza, CoXmar, vazuse foarte bine ce se intampla si a preferat sa dea slap doar pentru amuzament.

Mersi ca luati atitudine,
Mike
 
Joined
Nov 17, 2021
Messages
364
Reaction score
216
Salut.
Mike eu de kick chiar nu stiu nimic posibil sa nu imi fii dat seama pt ca iti scriam atunci in chat :p. da intradevar la slap a gresit adminul si ti am explicat si de ce :p. se poate confirma si din logs acest aspect . Am vrut sa evit aceasta reclamatie cu o vorba buna si cu niste scuze , ca na... mai gresim si noi :p..... cateodata e bine sa mai lasam orgoliul de o parte ,,, o scuza nu omoara pe nimeni chit ca e din vina noastra sau nu.. asa am putea evita asfel de reclamatii.si ne am putea intelege civilizat :p ca niste oameni intelegatori :D

REstul decide conducerea ce si cum ....
Have fun!!
 
Joined
Apr 3, 2022
Messages
74
Reaction score
29
Location
Sibiu
Salut.
Mike eu de kick chiar nu stiu nimic posibil sa nu imi fii dat seama pt ca iti scriam atunci in chat :p. da intradevar la slap a gresit adminul si ti am explicat si de ce :p. se poate confirma si din logs acest aspect . Am vrut sa evit aceasta reclamatie cu o vorba buna si cu niste scuze , ca na... mai gresim si noi :p..... cateodata e bine sa mai lasam orgoliul de o parte ,,, o scuza nu omoara pe nimeni chit ca e din vina noastra sau nu.. asa am putea evita asfel de reclamatii.si ne am putea intelege civilizat :p ca niste oameni intelegatori :D

REstul decide conducerea ce si cum ....
Have fun!!
Tu mi-ai explicat foarte fair si civilizat situatia, Tzake, am apreciat asta, dar individul in cauza, CoXmar persista in greseala si imi da kick imediat dupa ce da un slap absolut random si nejustificat la oftica pentru ca tocmai a fost luat? Eu cred ca aici vorbim de rea intentie si nu de o greseala.
 
Joined
Apr 3, 2022
Messages
74
Reaction score
29
Location
Sibiu
Ca sa nu facem chat aici degeaba, asteptam raspunsul lui Coxmar šŸ˜
E destul de relevant ce a spus Tzake, nu a spus-o doar de dragul de a face chat, fiind martor pe server cand a avut loc evenimentul. Este prima oara cand remarc un abuz din partea unui admin la adresa mea, dar gestul in sine e suficient de deplasat incat sa necesite niste explicatii suplimentare, era si un alt admin prezent pe server la momentul incidentului, cel putin cred ca e admin(dark tehno andy), care in momentul in care l-am intrebat pe CoXmar de ce am primit slap, a spus doar atat: ,,:)),, Daca ar fi fost doar partea cu slap-ul as fi trecut cu vederea, dar sa primesc kick fara niciun motiv imediat dupa ce am primit un slap exact in momentul in care ma aflam cu tinta de awp pe capul unui jucator este bataie de joc.
 

LLG Andreea

mademoiselle
Joined
Sep 19, 2016
Messages
465
Reaction score
134
Age
26
Buna :D, am verificat putin log-ul si am citit cu mare atentie reclamatia ta. Comanda slap a fost aplicata destul de abuziv ceea ce nu mi se pare corect fata de tine.Poate a fost din neatentie,insa este destul de "greu" sa treci neobservat faptul ca aveai un coechipier care dezamorsa bomba in timp ce tu ii tineai spatele, dupa parerea mea slap-ul a fost fara motiv.

Kick-ul vine imediat dupa ce a fost aplicata comanda slap, nejustificat fara un motiv intemeiat pentru care sa fie aplicata comanda.

Din cate am observat in log, Coxmar nu prea ia in serios treaba asta. Este amuzat de faptul ca a dat slap/kick fara motive..imi cer eu scuze pentru colegul meu :D

Asteptam ca adminul Coxmar sa ne dea un raspuns:D,pana atunci iti doresc un joc placut la noi pe server:p
 
Joined
Apr 3, 2022
Messages
74
Reaction score
29
Location
Sibiu
Mersi Andreea, apreciez faptul ca situatia este judecata intr-o maniera lipsita de subiectivitate. Prea multe explicatii din partea lui CoXmar nu prea sunt de dat (asa cum ai spus si tu de altfel), e clar pentru orice jucator care a fost atunci activ pe server ca a fost un gest necontrolat pe baza frustrarii sau nervozitatii, cum spuneam si initial, gest care e in contradictie cu ceea ce se promoveaza pe server si atitudine care nu face decat sa indeparteze playerii de pe server.(noroc ca nu sunt genul care sa puna la suflet, desi trebuie sa marturisesc ca pe moment m-am abtinut cu greu sa nu-mi bag ceva in gestul lui :) Cum spuneam initial, este prima oara cand remarc un abuz din partea unui admin, am mai primit slap/kick in trecut de la Vardy, dar atunci motivul a fost unul intemeiat si 100% vina mea, respectiv TROLL la obiectiv(am lasat bomba sa faca poc intentionat), lucu pe care trebuie sa-l mentionz, poate asa va intelege si Coxmar ce presupune un motiv de slap/kick/slay whatsoever, desi gestul lui este unul de rea intentie 100% si nu de o confuzie
 
Last edited:

coXmar

leganar
Joined
Apr 6, 2018
Messages
6
Reaction score
1
Slap a fost din greseala , si Kick ti-am dat tot din greseala pentru ca... am scos spectatorii si am apasat numarul gresit
 
Joined
Apr 3, 2022
Messages
74
Reaction score
29
Location
Sibiu
Ok. Presupun ca zasd nu va considera ceea ce urmeaza sa spun ca fiind o jignire; esti un mincinos fara perche care nu isi poate asuma un gest gresit facut la oftica/nervi/amuzament sau orice alta cauza irelevanta. Cu totii avem zile proaste, sunt sanse bune sa fii un om nefercit in viata reala care prin simplul fapt ca are acces la anumite comenzi intr-un joc vechi de peste 20 ani la care alti playeri nu au acces isi aloca mai multa importanta decat este cazul . Intamplarea face ca am aruncat un ochi pe istoricul tau pe server si am vazut un alt episod cu tine in prim plan in care ai dat un ban absolut injust(colegul tau ruben l-a dat, la comanda ta, ca tu primeai eroare =)) , las aici link-ul: https://laleagane.ro/forum/threads/cerere-unban-trol.836517/#post-5487490. Asteptam cu nerabdare raspunsul tau si chiar ii scrisesm lui Gabi ca in cazul in care iti vei asuma greseala il rog sa primesti inapoi drepturile de admin, dar cand imi vii cu o asemenea explicatie dupa 24 de ore nu poate decat sa mi se faca scarba. Imediat dupa ce mi-ai dat slap-ul, mi-ai scris: ,,AI BOMBA,, acum spui pe forum ca slap-ul l-ai dat din greseala. Well, tu nu persisti din greseala in greseala, ci din prostie in prostie. Din partea mea, poti sa primesti linistit drepturile de admin inapoi, nu am deloc o problema cu asta, inteleg cat de important poate sa fie pentru tine un plus de putere in lumea virtuala, singurul lucru care ma deranjeaza din toata povestea asta este ca minti in fata oamenii si nu esti in stare sa iti asumi nu o greseala, ci un gest impulsiv. Nu faci nimic altceva decat sa-ti arati caracterul ;)

Sarbatori fericite,
Mike
 

prpr

Alandala/Zurlii.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Nov 3, 2016
Messages
1,889
Reaction score
612
Ok. Presupun ca zasd nu va considera ceea ce urmeaza sa spun ca fiind o jignire; esti un mincinos fara perche care nu isi poate asuma un gest gresit facut la oftica/nervi/amuzament sau orice alta cauza irelevanta. Cu totii avem zile proaste, sunt sanse bune sa fii un om nefercit in viata reala care prin simplul fapt ca are acces la anumite comenzi intr-un joc vechi de peste 20 ani la care alti playeri nu au acces isi aloca mai multa importanta decat este cazul . Intamplarea face ca am aruncat un ochi pe istoricul tau pe server si am vazut un alt episod cu tine in prim plan in care ai dat un ban absolut injust(colegul tau ruben l-a dat, la comanda ta, ca tu primeai eroare =)) , las aici link-ul: https://laleagane.ro/forum/threads/cerere-unban-trol.836517/#post-5487490. Asteptam cu nerabdare raspunsul tau si chiar ii scrisesm lui Gabi ca in cazul in care iti vei asuma greseala il rog sa primesti inapoi drepturile de admin, dar cand imi vii cu o asemenea explicatie dupa 24 de ore nu poate decat sa mi se faca scarba. Imediat dupa ce mi-ai dat slap-ul, mi-ai scris: ,,AI BOMBA,, acum spui pe forum ca slap-ul l-ai dat din greseala. Well, tu nu persisti din greseala in greseala, ci din prostie in prostie. Din partea mea, poti sa primesti linistit drepturile de admin inapoi, nu am deloc o problema cu asta, inteleg cat de important poate sa fie pentru tine un plus de putere in lumea virtuala, singurul lucru care ma deranjeaza din toata povestea asta este ca minti in fata oamenii si nu esti in stare sa iti asumi nu o greseala, ci un gest impulsiv. Nu faci nimic altceva decat sa-ti arati caracterul ;)

Sarbatori fericite,
Mike
[21/04/2022 - 17:45:10] [CoXmar] [Comanda: "amx_slapmenu "]
[21/04/2022 - 17:46:30] [CoXmar] [Comanda: "amx_kickmenu "]
[21/04/2022 - 17:47:55] [CoXmar] [Comanda: "amx_kickmenu "]
Acele meniuri prezinta niste liste temporare de jucatori. Daca in timpul afisarii meniului, intra sau ies jucatori, id-urile numerice se schimba, fara ca lista sa se actualizeze. Astfel incat nu este neobisnuit sa se intample accidente.
Coxmar va avea accesul suspendat inca o zi. Pentru ca a ignorat informatii oferite pe acest forum, legate de comenzi. Nu pentru abuz.
Insa tu chiar ai o problema. Te simti urmarit? Simti nevoia sa denigrezi pe oricine pentru orice?
Informatiile pe care crezi ca le stii, sunt incomplete. Etichetele pe care le pui, de fapt te eticheteaza pe tine.
Am spus ca vei reprimi flag pentru slot, dar vazand ce poti sa scrii si cum poti a gandesti regret ca trebuie sa ma tin de cuvant.
 
Joined
Apr 3, 2022
Messages
74
Reaction score
29
Location
Sibiu
Deci se intampla urmatoarele:
1. Il iau pe Coxmar
2. Runda urmatoare, in momentul decisiv, slap aiurea
3. Il intreb care e faza: -primesc kick
4. Coxmar zice ca slapu si kick-ul au fost date din greseala
5. Tu zici ca se pot intampla accidente
6. Eu zic ca nu cred in coincidente


PS: banul pe care l-a dat acelui jucator din link-ul postat mai sus a fost tot un accident sau un alt gest venit in urma frustrarii?...just asking
CoXmar: "parerea mea ramane aceasi trol ,esti codat! sau ai o schema doar la awp" intr-adevar, cu o asemenea atitudine din partea unui admin va creste activitatea serverului....
Exemplul e relevant in contextul dat pentru ca e foarte similar cu ce a facut cu mine, nu a fost un accident, ci un gest intentionat, but sure, nu iti pot impune sa vezi adevarul daca nu vrei asta :D
 
Last edited:
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top