O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA Reclamatie admini frustrati

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.

nice game

leganar
Joined
Aug 28, 2020
Messages
1
Reaction score
0
Numele dvs. : T O X I C
Numele adminului reclamat : unu bing si unu MARICONI
Data si ora : 28/08/2020, 23:44
Motiv reclamatie :Ba, nush cum sa zic, dar mi am luat ban permanent ca n am prezentat un cont "MAIN", cu toate ca pe care am jucat aveam prime si eram legit. N am injurat pe nimeni, nu m am certat cu nimeni si am luat ban. Prima data 10 minute, a doua oara permanent, ca adminii sunt frustrati. A, si tin sa mentionez ca a doua oara cand am primit ban permanent nu mi a mai fost cerut vreun cont sau ceva. Dar am vazut reclamatii, cu oameni normali, care au intrat pe serverul asta pt prima data, cum e si in cazul meu, si ghici ce, au luat ban pe motive de rahat. Auzi, "neprezentare main". Pai mai baieti, joc cs go din 2013. Am 10 conturi pe care joc, si culmea, prima data cand intru pe sv asta de pe vreun cont. Dar asta e. Cand ai "putere" de a da un ban, crezi ca esti smecher. Si da, probabil s au frustrat ca jucam decent, si s au gandit sa mi dea ban fara motiv. Mai dragilor, la astia de sus ma refer, verificati adminii. Si daca prin absurd, voi sunteti astia de sus, mi e mila de voi. Va mai intrebati dc pierdeti playeri. A, si dragilor, am prime si DMG pe contul pe care mi l ati banat. Vreti unul "main" cand eu am intrat pe sv asta prima data si doar de pe contul asta? Banati frate oamenii ce joaca cu cod, dati mute la oamenii ce injura si jignesc, nu ne intereseaza pe noi ca x si y e prieten cu voi si nu i dati mute. V am zis, nu ma intereseaza, insa cu toate astea, m am simtit nedreptatit si nu mi se pare real asa ceva. Nu m ati prins cu cod, nu m ati prins injurand, nu m ati prins cu 10 conturi. Am intrat o singura data pe sv, si asta de pe un singur cont, pe care am prime si dmg, si mi iau ban permanent ca nu prezint "main". Invatati sa jucati cs, nu mai fiti toxic (cum spune si numele meu, care era doar o ironie) si nu in ultimul rand, voi, adminilor, fiti corecti cu toata lumea in egala masura. VA PUP SILVERII MEI <3 . Si daca prin absurd va simtiti jigniti prin asta, e fix problema voastra. Dar o meritati! Va doresc numai bine si aveti grija de sv, ca se misca bine si e decent. A, si nu in ultimul rand, m am uitat prin lista de ban list uri si ghici ce. Banul meu n a fost trecut nicaieri. Din experienta mea, d aia e si facut ban linst ul. Dai ban, il treci. Indiferent de gradul pe care il ai pe sv.
Dovada (Se accepta doar Print la consola) :
https://imgur.com/a/ibefLGw
 
Last edited:
Joined
Jun 23, 2019
Messages
406
Reaction score
22
Age
23
Daca ti se cere cont main, prezinti contul main. Nu ai? Nici o problema, anunta.
Nu inteleg ce te intereseaza pe tine ban list-ul ala, iar daca esti asa "nedreptatit" ai putea sa vorbesti frumos, chit ca e reclamatie.
Motivul nu e de rahat, asa cum iti place tie sa-i spui. E un motiv bun. Ai spus ca ai intrat pentru prima oara pe server si deja crezi ca stii cum stau lucrurile doar pentru ca ai stat putin pe forum? Te inseli daca asta e parerea ta.
Se dau banuri pe motivul asta din cauza ca intra multi ca tine, care au 10 conturi, au rank 1-10 (ai spus ca esti dmg, poate ai rank mai mare) si joaca de 2k-3k ore. Logic ca ii intrebam de main. Daca nu raspund, ii mai intrebam de cateva ori, pana se ajunge la ban.
 

jogg

leganar
Joined
Mar 20, 2018
Messages
110
Reaction score
1
Daca e vreo chestie care ma irita foarte rapid in cererile unban si reclamatii facute catre staff, e limbajul si tonul folosit, plecati cu stangul din prima in ochii mei.
Hai sa iti explic, cum e pentru noi adminatul de cand jocul s-a facut free: In primul rand, adminam din placere si pentru ca ne dorim ca pe serverul pe care jucam sa avem o experienta cat mai placuta, si playerii sa vina sa joace de drag, dar pe langa faptul ca suntem admini, mai suntem si jucatori de cs, deci vrem sa ne mai si jucam, nu de cate ori intru pe server, sa stau doar sa adminez si atat.

Acum, de cand jocul a devenit free, in fiecare zi intra zeci de conturi fresh, lvl 0 si 150 de ore in cs, si se misca si dau de cateva mii de ore, iti dai seama ca imediat ne atrag atentia. Asa ca e mult mai usor si pentru noi, sa cerem un cont main ( in 90% din cazuri banuim ca joaca de pe smurf, dar vrem sa vedem un main ca nu cumva sa fi luat vreun VAC pe ala, si acum sa inceapa fresh pe un alt cont ), este mult mai simplu pentru noi. De cand s-a facut jocul free, crede-ma ca ni s-a acrit de cate conturi fresh am banat pentru neprezentare de main.
Deci totul era mult mai simplu, daca prezentai un cont main, vedeam ca esti curat si acolo se incheia tot.

Dar in schimb tu ce alegi sa faci? Alegi sa vii pe forum, sa ne arati ca ai cojones si joci CS din 2013, si ai 10 conturi. Intrebarea mea pentru tine: De ce ai avea 10 conturi? Mai inteleg un cont secundar, pentru smurf / ca sa joci cu prieteni care au rank-ul mai mic decat al tau, dar nu 10 conturi.

Nu esti primul player care vine pe forum si face scandal si jigneste oamenii din staff, in loc sa vorbeasca mai calm si sa ceara niste explicatii pentru ban-ul pe care l-a luat, dar, in schimb esti primul player pe care o sa il folosesc drept exemplu pentru o astfel de atitudine si un asemenea limbaj: Ban-ul ramane, thread closed.
Chestia asta o sa ramana valabila pentru toate cererile unban / reclamatii, in care jigniti oameni din staff, in loc sa discutati calm, ca poate s-a facut o greseala. Cand o sa mai vad astfel de atitudini ostile, ban-ul va ramane si thread-ul va fi inchis.
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top