O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

FEEDBACK Raportare probleme XF

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.

Tibster

hall of fame
Joined
Jun 5, 2011
Messages
3,661
Reaction score
418
Age
30
Location
Bucuresti
Pare ca eu sunt cel care posteaza acel anunt in header sau cum se numeste. Nu stiu daca apare la fel si altora sau doar mie.

PRINTSCREEN
Sper sa nu ma insel, dar daca deduc bine, asa va aparea tuturor celor ce au vazut acel anunt.
La fel e si la mine.
1605390755062.png
 

zzzen

leganar
Joined
Feb 7, 2018
Messages
1,540
Reaction score
1,038
Location
Retired.
Presupun ca e asa ca sa ti atraga si mai mult atentia si sa ti mareasca curiozitatea.
Bine pus la punct dupa parerea mea
 
Joined
Dec 21, 2016
Messages
582
Reaction score
166
Age
22
Location
Pe acolo pe undeva.
Propun ca aceasta bara cu optiuni sa dispara atunci cand scrolezi in jos si sa reapara doar atunci cand dai in sus adica gen, daca dau in jos sa dispara iar spre exemplu daca vreau sa verific cv, sa reapara cand dau putin in sus, cred ca stiti la ce ma refer fiindca mi se pare iritanta pentru ochi asa cum e acum.
 
Joined
Jul 1, 2019
Messages
715
Reaction score
93
Age
22
Location
Romania
In bara aceea, nu este aratata corect sectiunea in care esti, de exemplu, eu sunt deja in sub-forum "Cereri" si nu apare sus, abia cand intru pe subforum "Helper" apare cereri sus.

1605511634751.png



1605511634314.png
 

Attachments

  • 1605511441262.png
    1605511441262.png
    57.7 KB · Views: 154

youcon

Administrator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Sep 18, 2008
Messages
948
Reaction score
720
Location
all jet, no lag!

Attachments

  • OwXi9okVmD.png
    OwXi9okVmD.png
    49.9 KB · Views: 162

rhadeee

hall of fame
Joined
Nov 25, 2009
Messages
132
Reaction score
18
Age
32
Location
Bucuresti
Salutare, la "header", sectiunea de sus unde apare background-ul ce il putem schimba, aveti un "divider" peste imaginea de fundal, care arata ca un val. Se numeste "Shape divider" si il puteti schimba sau scoate de tot din setarile temei curente. Cred ca modelul curent se numeste "wave" si ar trebui sa aveti mai multe optiuni, sau daca nu, se poate scoate de tot. Nu e neaparat o problema tehnica, am impresia ca va incurca putin, de aici si imaginile cu contrast inchis :)
 

Shuya

Administrator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Sep 15, 2006
Messages
6,826
Reaction score
5,640
Location
/kernel
Salutare, la "header", sectiunea de sus unde apare background-ul ce il putem schimba, aveti un "divider" peste imaginea de fundal, care arata ca un val. Se numeste "Shape divider" si il puteti schimba sau scoate de tot din setarile temei curente. Cred ca modelul curent se numeste "wave" si ar trebui sa aveti mai multe optiuni, sau daca nu, se poate scoate de tot. Nu e neaparat o problema tehnica, am impresia ca va incurca putin, de aici si imaginile cu contrast inchis :)
Salut,

Stim de optiunea cu pricina, insa nu influenteaza cu absolut nimic contrastul imaginilor. E doar un efect de val care se imbina cu cel din footer. Si pentru ca ne onorezi cu prezenta, tin sa fac public faptul ca logo-ul actual e realizat de catre tine si sa iti multumesc pentru asta (sper doar sa-ti mai aduci aminte ca au trecut ani).
 

rhadeee

hall of fame
Joined
Nov 25, 2009
Messages
132
Reaction score
18
Age
32
Location
Bucuresti
Salut,

Stim de optiunea cu pricina, insa nu influenteaza cu absolut nimic contrastul imaginilor. E doar un efect de val care se imbina cu cel din footer. Si pentru ca ne onorezi cu prezenta, tin sa fac public faptul ca logo-ul actual e realizat de catre tine si sa iti multumesc pentru asta (sper doar sa-ti mai aduci aminte ca au trecut ani).
Am observat logo-ul, chiar m-am intrebat multa vreme de ce nu l-ati folosit xD. Cat despre divider, stiu ca nu afecteaza contrastul, doar am presupus ca ati folosit imagini mai inchise pentru a ascunde valul :)
 

youcon

Administrator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Sep 18, 2008
Messages
948
Reaction score
720
Location
all jet, no lag!
Nu este neaparat o preferinta, dar in mod normal asa ar trb sa apara.

Tab-ul/Senctiunea in care esti acum.
Code:
A breadcrumb or breadcrumb trail is a graphical control element frequently used as a navigational aid in user interfaces and on web pages. It allows users to keep track and maintain awareness of their locations within programs, documents, or websites.

Cu pagina curenta intr-un breadcrumb nu prea ai ce sa faci, e folosit mai mult ca sa poti naviga inapoi. Momentan este doar preferinta ta de a avea subforumul curent in breadcrumb in loc de header. Daca sunt si alti useri care au aceeasi preferinta sau sunt deranjati de acest aspect al temei putem sa ne documentam in a modifica acest element. Momentan preferam sa ne focusam pe probleme, care sunt de fapt si topicul acestui thread, nu preferinte de design.
 
Joined
Dec 11, 2013
Messages
4,153
Reaction score
1,676
Age
28
Location
Bucuresti
In LALEAGANE® TRENDING apar cereri unban/de admin, etc. Banuiesc ca ar trebui sa apara niste topicuri importante pentru useri si topicuri facute de owneri intr-o anumita categorie.

P.S.1 Inca nu merg butoanele de "insert video, editare font, culori" pe pc/laptop.
P.S.2 Tot nu primesc notificari (ex: @ owners).
 
Last edited:

dripsky

CS.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Apr 23, 2017
Messages
2,630
Reaction score
1,182
Location
@LaLeagane
Nu ma lasa sa editez semnatura, cum o am aici vreau doar sa schimb linkul si numele sv-ului, poti seta sa ai max 4 linkuri in semnatura?

1605969109992.png
 
Joined
Nov 22, 2010
Messages
581
Reaction score
45
Age
27
Location
Almonte
In LALEAGANE® TRENDING apar cereri unban/de admin, etc. Banuiesc ca ar trebui sa apara niste topicuri importante pentru useri si topicuri facute de owneri intr-o anumita categorie.

P.S.1 Inca nu merg butoanele de "insert video, editare font, culori" pe pc/laptop.
P.S.2 Tot nu primesc notificari (ex: @ owners).

Eu ma primit notificare la @owners
 

Shuya

Administrator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Sep 15, 2006
Messages
6,826
Reaction score
5,640
Location
/kernel
Propun ca aceasta bara cu optiuni sa dispara atunci cand scrolezi in jos si sa reapara doar atunci cand dai in sus adica gen, daca dau in jos sa dispara iar spre exemplu daca vreau sa verific cv, sa reapara cand dau putin in sus, cred ca stiti la ce ma refer fiindca mi se pare iritanta pentru ochi asa cum e acum.

Cred ca ar deranja mai mult daca ar disparea/aparea in functie de cum dai scroll. Si esti cam singurul care solicita modificarea asta.

In LALEAGANE® TRENDING apar cereri unban/de admin, etc. Banuiesc ca ar trebui sa apara niste topicuri importante pentru useri si topicuri facute de owneri intr-o anumita categorie.
Au fost setati alti parametri, sper sa fie mai ok.

P.S.1 Inca nu merg butoanele de "insert video, editare font, culori" pe pc/laptop.
N-am gasit nicio solutie pana in prezent, probabil o sa fie nevoie sa intram prin TeamViewer la unul dintre cei care intampina problema (tu fiind primul pe lista).

P.S.2 Tot nu primesc notificari (ex: @ owners).
Sistemul are un mic delay care e afectat de numarul de useri care fac parte din grupul de owners (cu cat mai mare grupul, cu atat apar intarzieri mai mari pentru cei din coada). Daca se face sa fii online in momentul in care grupul este mentionat si accesezi random topicul, iar nu mai primesti notificarea. Cred ca asta s-a intamplat in cazul tau.

S-au mai rezolvat din bugurile existente?
+ alte buguri de raportat?
Ne dam silinta.

L.E. test @owners
 
Joined
Aug 4, 2019
Messages
442
Reaction score
76
Location
0°N 0°E
Eu tot nu primesc notificare la @owners; nu am primit-o nici in trecut. Iar pe partea de moderator pare ca pot da warn doar anumitor useri.

InkedScreenshot (42)_LI.jpg

edit: Am aflat ca nu pot primi warn cei care au moderator in cadrul unui sub-forum.
 
Last edited:

Shuya

Administrator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Sep 15, 2006
Messages
6,826
Reaction score
5,640
Location
/kernel
Eu tot nu primesc notificare la @owners; nu am primit-o nici in trecut.
In momentul de fata nu mai faci parte din grupul de owners.

Vreau sa raportez un bug.
Nu mai am ban, va rog sa remediati problema!
Esti simpatic si soliciti asta intr-o maniera okay. Ma tem ca nu se poate.
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top