O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

FEEDBACK Raportare probleme XF

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
Aug 24, 2011
Messages
134
Reaction score
47
Age
32
Location
B
Legat de sectiunea laleagane counter strike. pana azi arata subforumurile serverelor scris ingrosat si cu iconita rotunda colorata albastru, unde erau mesaje noi. azi nu s-a mai colorat iconita. cred ca e mai greu sa vezi care scris e ingrosat si care nu, pentru a ti da seama unde sunt mesaje noi.
 
Joined
Dec 22, 2009
Messages
1,057
Reaction score
242
Age
35
Location
HELL
Website
www.youtube.com
Salut,

Zona serverelor cstrike este diferita ca si aspect de zona serverelor csgo. La csgo, avem fundal si poti diferentia subforumul cu mesaje noi de cel fara, dar la cstrike totul e alb si fundal aproape inexistent
 

Attachments

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    52.9 KB · Views: 101

Shuya

Administrator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Sep 15, 2006
Messages
6,826
Reaction score
5,640
Location
/kernel
View attachment 38746
Asa trebuie sa fie boxurile de la setari preferinte etc ? Ma refer la culoare, se vede destul de greu.
Sper ca nu e de la mine, am niste extensii pentru dark theme, dar e dezactivata pe forum
Nu e de la tine, o sa modific culoarea casutelor in scurt timp.

Cand scrii un post nu ai permisiunea de a schimba culoare/fond, etc.
La fel nu merg butoanele de "media, photo" etc.
Verifica acum, te rog.
 

Shuya

Administrator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Sep 15, 2006
Messages
6,826
Reaction score
5,640
Location
/kernel
Legat de sectiunea laleagane counter strike. pana azi arata subforumurile serverelor scris ingrosat si cu iconita rotunda colorata albastru, unde erau mesaje noi. azi nu s-a mai colorat iconita. cred ca e mai greu sa vezi care scris e ingrosat si care nu, pentru a ti da seama unde sunt mesaje noi.
Salut,

Zona serverelor cstrike este diferita ca si aspect de zona serverelor csgo. La csgo, avem fundal si poti diferentia subforumul cu mesaje noi de cel fara, dar la cstrike totul e alb si fundal aproape inexistent
Fixed.
 
Joined
Dec 11, 2013
Messages
4,153
Reaction score
1,676
Age
28
Location
Bucuresti
Scris si font...ca si cum nu am acces la acele butoane sau nu merg la mine. Inainte selectam textul si puteam sa ii dau orice culoare/font/bold, etc.
 

Attachments

  • Untitled.png
    Untitled.png
    5.2 KB · Views: 94

Shuya

Administrator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Sep 15, 2006
Messages
6,826
Reaction score
5,640
Location
/kernel
Salut!

@Owners; nu ma alerteaza cand mentionezi in topic-uri. Banuiesc ca ar trebui notificati toti ownerii de servere.
Ok. Mai sunt si alti owneri care intampina aceeasi problema?

Scris si font...ca si cum nu am acces la acele butoane sau nu merg la mine. Inainte selectam textul si puteam sa ii dau orice culoare/font/bold, etc.
Pe telefon butoanele sunt okay, iar pe PC/laptop nu (din cate mi s-a adus la cunostinta). Ai incercat sa testezi de pe un browser diferit?

Pentru moderatorii pe subforumuri/proiecte vad ca tot cere parola cand intram in zone private, inainte nu era nevoie de parola.
De acord, vB insa avea optiunea integrata by default. Ma tem ca va trebui sa bagati parola de fiecare data cand vi se cere pana gasesc alta solutie.
 

ValiPolarBear

Europa.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS2
Joined
Jul 12, 2016
Messages
1,105
Reaction score
121
Age
24
Location
Twisted Treeline
Ok. Mai sunt si alti owneri care intampina aceeasi problema?


Pe telefon butoanele sunt okay, iar pe PC/laptop nu (din cate mi s-a adus la cunostinta). Ai incercat sa testezi de pe un browser diferit?


De acord, vB insa avea optiunea integrata by default. Ma tem ca va trebui sa bagati parola de fiecare data cand vi se cere pana gasesc alta solutie.
Am si eu o problema la moderator pe sectiunea europa, apare ca sunt moderator dar nu am nici o functie, de inchis editat topic-uri etc,nimic.
 
Joined
Apr 10, 2019
Messages
544
Reaction score
18
Scuze de deranj dar nu mai gasesc butonul de unde sa editezi topicul, lock, etc , mai exact de administrare . Ieri gasisem niste punctulete undeva in dreapta azi nu le mai vad. Zi frumoasa
 
Joined
Dec 22, 2009
Messages
1,057
Reaction score
242
Age
35
Location
HELL
Website
www.youtube.com
Butoanele media: fb, insts, steam, twitter si reddit nu ar trebui sa fie vizibile si pe pagina principala? Ele pot fi accesate doar cand intri pe un forum dedicat.
 

Attachments

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    3.2 KB · Views: 82
Joined
Dec 11, 2013
Messages
4,153
Reaction score
1,676
Age
28
Location
Bucuresti
Ok. Mai sunt si alti owneri care intampina aceeasi problema?

Nici eu nu am primit notificarile de owners pana acum.

Pe telefon butoanele sunt okay, iar pe PC/laptop nu (din cate mi s-a adus la cunostinta). Ai incercat sa testezi de pe un browser diferit?

Pe telefon sunt ok butoanele. Poti schimba culori, font, etc. Pe laptop nu merge niciunul. De pe telefon intru tot de pe chrome si merg. Nu cred ca ar fi problema browserului.

De acord, vB insa avea optiunea integrata by default. Ma tem ca va trebui sa bagati parola de fiecare data cand vi se cere pana gasesc alta solutie.

Ok, nu ar fi vreun chin ca bagam parola mereu, era doar o facilitate a moderatorilor.

P.S. Legat de moderatori si de optiunile de moderator de grad I si II probabil mai astepti pareri.
Momentan, functiile mele de moderator sunt "edit,lock, stick, delete, move thread".
 

Vladimirescu

hall of fame
Joined
Jan 8, 2009
Messages
3,980
Reaction score
398
Age
26
Location
Baia Mare
Salutare,

Limita de caractere mai mare, va rog. Cand e sa publicam un regulament vast (cum vreau eu, nu-mi ajung caracterele).

"Please enter a message with no more than 10000 characters."

Multumesc.
 
Joined
Apr 10, 2019
Messages
544
Reaction score
18
Cand selectezi un topic/post, iti apare in stanga jos o bara de moderare -> Choose action -> GO.
Mie nu imi apare. Ieri parca aparea in dreapta sus 3 punctulete de unde se puteau face aceste modificari. Astazi nici una nici alta :(
 
Last edited:
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top