O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA [PROPUNERE] Spec doar pe echipa

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.

unknowncfg

Moderator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Aug 6, 2017
Messages
350
Reaction score
265
Location
unknown
Salut.
In primul rand, nu stiu daca aici ar trebui sa postez asa ceva, insa nu vad nicio rubrica pentru "propuneri".

Propun sa nu mai fie freelook (cand esti mort), pentru ca multi dau info pe say_team. Cel mai OK este sa poti vedea doar pe ceilalti din echipa ta.
Daca cineva vrea sa spuna ca astfel adminii nu ar mai putea viziona un posibil codat din echipa adversa, ei bine, normal, un admin pentru a observa pe cineva, se pune spectator, iar spectatorii pot vizualiza pe oricine, din orice echipa.
Asta e doar un exemplu :) . Nu vreau sa pun nickname-ul pentru ca nu este o reclamatie, ci o propunere.
Untitled.png
 
Joined
Sep 26, 2019
Messages
486
Reaction score
440
Age
35
Location
Bucuresti
Unica are dreptate...
Nu sunt sfant ca si eu zic pe say_team cateodata unde este x-y dar in cazuri rare,de cele mai multe ori doar dau info unde am murit si pe unde se duc.
Dar da,nu este fairplay pt nimeni sa primeasca informatiile de genul,un fel de wall,monitor etc...
Cel mai bine sa sa fie free look doar pt admini iar playerii sa vada doar echipa lor.
La admini sa se interzica strict sa dea informatii chiar si pe chatul adminilor sau cu psay ,se poate verifica ftp-ul pt asa ceva ,cine calca stramb -1 sau chiar remove...
Trebuie sa mentinem serverul cat mai clasic si fairplay.

PRO pt propunere
 

Alex

Sud.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Aug 5, 2009
Messages
1,198
Reaction score
1,055
Age
31
Location
Lost in space
Mulțumesc pentru interes, o sa dezbatem acest lucru intern si revin cu ce decizie am luat. Dar da, in mare parte e ok ce ai propus.
 
Joined
Jan 17, 2011
Messages
250
Reaction score
211
Location
Bucuresti
Buna propunere daca practici treaba asta cu adminatu de putina vreme.Cand practici “adminatu” de peste 13-14 ani, stii ca nu e o idee prea buna asta pt un srv public.Trebuie sa te poti uita pe toti oricand, la fel si playerii..sa vada tot ca sa ne poata informa pe u@ precum ca X e suspect de cod.Lasa i sa dea info pe say team...primesc gag sau nici macar..nu e asa grav.Totusi apreciez propunerea, nu va trece neobservata.
 

unknowncfg

Moderator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Aug 6, 2017
Messages
350
Reaction score
265
Location
unknown
Nu rezolva cu nimic treaba asta . Daca adminii "sifoneaza" ,ce faci ?

Mai bine ,cei care fac treaba asta ,sa fie sanctionati (gag/kick/ban) .
Asta se poate intampla si acum, pe u@ si nici un player nu ar vedea :) . Sunt unele situatii in care nu ai ce sa faci. Poate doar sa stai geana pe loguri si sa sanctionezi adminii care fac acest lucru.
Buna propunere daca practici treaba asta cu adminatu de putina vreme.Cand practici “adminatu” de peste 13-14 ani, stii ca nu e o idee prea buna asta pt un srv public.Trebuie sa te poti uita pe toti oricand, la fel si playerii..sa vada tot ca sa ne poata informa pe u@ precum ca X e suspect de cod.Lasa i sa dea info pe say team...primesc gag sau nici macar..nu e asa grav.Totusi apreciez propunerea, nu va trece neobservata.
Cum am spus mai sus, exista pluginul "admin free look", astfel, ca admin, tu te poti uita peste orice player din orice echipa.
In privinta playerilor, pai, stai putin, nu are logica ce spui. Eu mor, ma uit pe playerii din echipa mea, il vad pe unu suspect, anunt pe u@. Asa procedeaza si playerii din echipa adversa. Este un server populat, nu poti sa zici ca toti playerii se cunosc intre ei si se acopera.
Daca zici ca nu e asa grav, as vrea sa te vad concentrat pe o runda, pazind X-ul, intr-un loc in care nu prea se uita nimeni, esti last versus 8 playeri; reusesti sa omori 6 si unul din cei doi ramasi iti arunca un HE langa tine, fiindca un player din echipa lui ii spune unde esti.

PS: raspund la aproape fiecare reply, pentru a incerca sa dau explicatii de ce nu este ok cu free look la toti playerii, dar decizia si opinia o respect in egala masura la fiecare in parte.
 
Joined
Aug 24, 2011
Messages
134
Reaction score
47
Age
32
Location
B
Salut! De ce nu dezactivati team chat pentru cei care au murit? Stiu ca erau servere care aveau optiunea asta. Daca, avand aceasta optiune activa, adminiii vor folosi admin chat, e la alegerea conducerii si a colegilor lor daca se va pedepsi sau nu.
 
Joined
Jun 1, 2013
Messages
667
Reaction score
134
Location
Braila
Sincer sa fiu eu zic sa ramana cum a fost pana acum.. e doar un sv public unde jucam atatia si ne distram,, ce atatea reguli si atatea modificari vreti,, de parca jucam in vreo liga mondiala,,, cu atat bagi mai multe rahaturi de pluginuri in sv,, cu atat ingreunezi mai mult sv.. eu zic sa ramana la fel,, nu are rost modificari de genu,, parerea mea :*
 

TAZZER

leganar
Joined
Mar 20, 2020
Messages
84
Reaction score
35
Age
25
Și eu sunt de părere că ar trebui să rămână așa cum e, de asta exista si comanda de gag
 

I am Groot

leganar
Joined
Mar 22, 2019
Messages
321
Reaction score
79
Location
Bucuresti
E ok sa ramana asa cum e, dar cand se dezvaluie informatii despre echipa adversa, playerul sanctionat cu un gag 1,2 minute si explicat ca nu e voie sa faca treaba asta.
Eu unul asa fac si nici nu apar discutii din partea playerilor dupa.
 
Joined
Aug 14, 2009
Messages
132
Reaction score
28
Location
Timisoara
Sincer,nu prea e ok sa primesti informatii unde e adversarul,mai ales in situatii de 1 vs 1, e ca si cum ai wall sau faci monitor. Care sunt sansele lui impotriva ta ?
Sa se penalizeze cu gag pt cei care dau informatii si daca tot continua ,ban 120 de minute :)
 

unknowncfg

Moderator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Aug 6, 2017
Messages
350
Reaction score
265
Location
unknown
E ok sa ramana asa cum e, dar cand se dezvaluie informatii despre echipa adversa, playerul sanctionat cu un gag 1,2 minute si explicat ca nu e voie sa faca treaba asta.
Eu unul asa fac si nici nu apar discutii din partea playerilor dupa.
Daca ar face toti asa si nici unii admini nu ar mai da info, ar fi perfect si nu s-ar mai crea discutii
 
Joined
Aug 18, 2018
Messages
790
Reaction score
312
Location
- la bere''
Sincer sa fiu eu zic sa ramana cum a fost pana acum.. e doar un sv public unde jucam atatia si ne distram,, ce atatea reguli si atatea modificari vreti,, de parca jucam in vreo liga mondiala,,, cu atat bagi mai multe rahaturi de pluginuri in sv,, cu atat ingreunezi mai mult sv.. eu zic sa ramana la fel,, nu are rost modificari de genu,, parerea mea :*
- idem, orice add in plugin îngreunează serverul, după o sa se plângă jucătorii ca nu rulează cum trebuie. Asa sunt pluginuri de : Rush, bmb, slay, slayteam etc. Ce facem ca toate sunt bune, le băgăm pe toate? Plus ca nu se face abuz crede-mă. Iar cine zice ii este atrasa atenția și nu mai zice. Eu sunt de părere sa rămâna cum este pt ca și jucătorii pot vedea un codat și anunță oricând din orice echipa, ceea ce este avantaj pentru eliminarea lor rapida. Oricum mulțumim de sugestii.
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top