O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA Propunere server

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.

Binescu

leganar
Joined
Jan 14, 2021
Messages
97
Reaction score
18
Location
Bucuresti
Salut,

Dat fiind faptul ca ne confruntam cu anumite probleme pe server legate de nr de playeri, care se imputineaza de pe o zi pe alta, iar cei care au cerut admin, dupa ce l-au primit ii cam doare in partea dorsala si intra doar la misto, cat sa "relaxeze" putin, propun ca toti adminii, cu rang mai mare de Colonel, inclusiv, sa aiba achizitionat si VIP.
Iar pentru cei care au sub colonel, achizitionarea VIP-ului sa fie un prim pas in a obtine promovarea.
In felul asta, aratam ca ne pasa de server si incercam cu adevarat sa ajutam serverul, cum scriu toti in cererea de admin.

Multumesc !
 

ReuS

leganar
Joined
Mar 2, 2016
Messages
188
Reaction score
34
Age
32
daca toata lumea ar gandi cum o faci tu...am fi departe acum...dar asta e fiecare cum poate
 

AlmostFamous

leganar
Joined
Feb 21, 2021
Messages
83
Reaction score
12
Location
Brasov
Nu poti obliga pe cineva sa cumpere VIP ca sa ajute serverul financiar majoritatea vor ajunge la concluzia ‘pay4win’, sunt si admini care intra doar sa se ‘relaxeze’ dar sunt si care isi fac treaba cum pot si cand pot, tu daca obligi pe cineva sa cumpere VIP ca sa ajute serverul prin adminat il demoralizezi, ar fi gen ‘platesti ca sa muncesti pentru mine’
Se poate crea un fond,prin care adminii,playerii sa doneze daca vor si daca au posibilitate, in loc sa bagi un boost de 1.25E prin mesaj care tine 1 ora mai bine il donezi la fond si ii oferi VIP 3 zile, perioada de proba.
 

ReuS

leganar
Joined
Mar 2, 2016
Messages
188
Reaction score
34
Age
32
dar cine a vorbit ca oblig pe cineva sa doneze?
fiecare e stapan pe buzunarul lui si daca cineva doreste sa ajute serverul financiar o face pentru ca asa vrea,nu ca ar fi obligat.
in ziua de azi sa intretii un server de cs 1.6 nu e ieftin deloc si orice ajutor ar conta dar asta nu inseamna ca oblig pe cineva,cea ce a spus binescu e doar o propunere si sper sa fie tratata asa.
 

Binescu

leganar
Joined
Jan 14, 2021
Messages
97
Reaction score
18
Location
Bucuresti
Nu poti obliga pe cineva sa cumpere VIP ca sa ajute serverul financiar majoritatea vor ajunge la concluzia ‘pay4win’, sunt si admini care intra doar sa se ‘relaxeze’ dar sunt si care isi fac treaba cum pot si cand pot, tu daca obligi pe cineva sa cumpere VIP ca sa ajute serverul prin adminat il demoralizezi, ar fi gen ‘platesti ca sa muncesti pentru mine’
Se poate crea un fond,prin care adminii,playerii sa doneze daca vor si daca au posibilitate, in loc sa bagi un boost de 1.25E prin mesaj care tine 1 ora mai bine il donezi la fond si ii oferi VIP 3 zile, perioada de proba.
Nu a zis nimeni de nicio obligatie. In schimb consider ca daca esti chiar dornic sa ajuti si vrei sa ajungi cat mai sus in staff-ul serverului, trebuie cumva sa iti arati dorinta si prin alte metode decat prin "vreau admin ca sa scap serverul de codati si sa ajut" .
Priveste acest VIP pentru grad ca si o facultate pentru un job. Nimeni nu te obliga sa faci facultate, dar daca vrei un post de conducere, trebuie sa o ai, corect?
Inca o data: nimeni nu a zis "Luati-va VIP obligatoriu", dar in aceeasi masura nici serverul nu e obligat sa aiba numai colonei, generali sau maresali.

P.S: Propunerea as modifica-o ca pentru toate rang-urile cu comanda de ban. Fara VIP, poti avea admin, fara comanda de ban. Si o sa spun si de ce: in momentul cand tu dai afara un jucator, poti sa o faci cu dovezi clare sau aiurea, cum s-a intamplat de foarte multe ori si astfel s-au pierdut playeri. Ca sa iti permiti sa pierzi jucatori, trebuie sa si aduci si cum sa o faci mai bine decat ajutand financiar pentru boost-uri? E simplu si logic.
 
  • Like
Reactions: aqx
Joined
Feb 24, 2018
Messages
195
Reaction score
75
Location
Chisinau, Moldova
Multi nu doresc sa investeasca bani in jocuri, altii chiar nu au posibilitate si noi nu putem face nimic. Multi spun ca o sa ajute serverul atunci cand cer grade, insa pana la urma dau bani unii si aceiasi. Nu poti sa scoti accesul la ban celor care nu doneaza, si cred ca iti dai seama de ce...
Ideea este buna insa ma repet, o sa doneze unii si aceiasi, dar poate gresesc eu :)
 
Joined
Jun 22, 2015
Messages
585
Reaction score
28
Age
33
Location
Iasi
Daca vreti sa faceti prin care sa imprimati o mai mare importanta fondului de $$$ necesar serverului, eu unul nu cred ca prin "scoaterea accesului la ban" al celor care nu doneaza se rezolva ceva. De multe ori se intampla sa nu fie online decat 1-2 admini din toti cei care suntem, ori daca mai scoateti si dreptul la ban, mai degraba se goleste serverul pentru ca vor fi codati on.

Pe toate serverele pe care am jucat/adminat, ideea de plata se face pentru a obtine gradele mai mari, respectiv de la Co-owner in sus. Restul gradelor se obtin prin activitate, (prezenta pe server, banuri, prezenta forum etc.) .

Eu propun sa ramana aceeasi idee, plata pentru cei care vor CO-owner in sus si automat pentru VIP.
Trierea adminilor intre cei care fac treaba si cei "care intra se se relaxeze" se face atunci cand serverul este stabil, este plin mai mereu iar numarul de admini este mai mult decat suficient. (In cazul nostru nu cred ca se impune, dupa cum am precizat si mai sus). Avand in vedere ca serverul se afla pe o panta descendenta nu cred ca este momentul sa mai scoateti gradele si adminilor care sunt oarecum de umplutura. Asta o puteti face cand se va stabiliza situatia.

Momentan vremuri grele, (pe langa aspectul financiar) propun o mai mare atentie in limbaj tuturor adminilor, comportament cu ceilalti player, sa le fie acordata o mai mare importanta, pe scurt, sa creem o atmosfera placuta prin care jucatorul sa doreasca sa revina mereu pe server!
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top