O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

Propunere Amx_who !

Joined
Oct 23, 2009
Messages
2,386
Reaction score
72
Age
38
Location
Italia
Salut , cred ca suntem singurul server care nu avem un amx_who decent unde se poate observa o ierarhie in functie de vechimea si implicarea fiecaruia dintre noi ! Mie , unul sincer mi-ar face placere sa stiu si sa vad cine e mai mai vechi ca mine pe server , cine se implica mai mult fata de un alt coleg si in oarecare masura sa fie recompensat cu unul asa zis " grad " pe masura ! Nu are nici o treaba cu faima , figuri , impresii sau orice altceva de acest gen … e doar o chestie de estetica , fun ! Asadar va cer ideii , nu as vrea sa fie ceva gen cum au toti : Maresal , Colonel etc etc … ceva mai nou , mai frumos , mai de caterinca … astept propunerile voastre si un eventual pro / contra . Eu personal , nevazand acest amx_who vad ca ceva incomplet … dau amx_who si se vad acele litere in functie de accesul fiecaruia … ca pe timpul lui Ceausescu ! Va multumesc .
 

prpr

Alandala/Zurlii.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Nov 3, 2016
Messages
1,896
Reaction score
622
Motivele existentei acestui tip de amx_who sunt expuse aici, ca urmare a propunerilor de aici.
Intre timp serverul s-a dezvoltat, avand, in acest moment, intre 72 si 76 de pluginuri active(functie de harta). Asa ca un motiv in plus pentru pastrarea acestui mod de afisare ar fi mentinerea unui numar limitat de pluginuri.
Dar a trecut mai mult de un an de atunci asa ca, atat propunerile de atunci cat si noi propuneri, pot fi subiect pentru noi opinii(cele care nu tin strict de administrare pot fi postate si la "discutii libere")
 
Joined
Dec 5, 2010
Messages
16
Reaction score
1
Eu sunt pro pentru cel existent acum, motivele din topicul postat de zasd mi se par foarte intemeiate...Respectul e acelasi indiferent de grad, vechme sau implicare.
 
Joined
Oct 23, 2009
Messages
2,386
Reaction score
72
Age
38
Location
Italia
E ceva in scop comunicativ , unde cer pareri etc etc ... dupa cum a zis ZASD topicul e deschis la pareri insa pareri aproape 0 ! Asta denota ca presenta pe forum a adminilor e foarte slaba ....
 
Joined
Dec 29, 2017
Messages
1,188
Reaction score
83
Age
25
Location
Bucuresti
Legat de ce ai zis tu Jupi nu ar fi o idee rea dar nu stiu cate resurse mananca acest plugin, insa sunt total de acord cu tine, prezenta adminilor este reduca deoarece FOARTE MULTI ANI SUNT DEGEABA. asta e o problema pe care eu personal am semnalat o lui zasd de mult timp, multi se bucura de admin doar pentru a avea acces la chatul adminilor. Trebuie facuta o restructurare in randul lor.
 

prpr

Alandala/Zurlii.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Nov 3, 2016
Messages
1,896
Reaction score
622
Andrei, o dai in offtopic, dar daca to ai ajuns acolo..o dau si eu, sa ezplic dc este, oarecum, irelevanta activitatea pe sv si de ce este bine sa fie multi admini. La intreprinderea unde lucrez sunt sute de salariati care freaca menta. Nu o freaca la greu, doar ca 80% din programul de lucru este pierdut cu activitati care nu ar fi trebuit sa existe(eu sunt cel care munceste doar 5%, dar recunosc asta si nu ma prefac ca muncesc. Muncesc doar daca este necesar sa o fac) . Exista preconceptia ca un om care transpira, munceste si daca munceste e si harnic, si trebuie recompensat. Este complet gresit. Nu trebuie munca. Un individ care munceste 1 ora poate fi la fel de eficient ca unul care munceste 1 luna. Nimeni nu ar trebuii sa munceasca doar ca sa arate ca munceste si nimeni nu ar trebui sa munceasca pentru a repara greseli. Munca trebuie sa aiba o finalitate, un scop la care sa ajungi in mod cat mai eficient, cu cat mai putin efort, cu conditia ca rezultatul sa fie de calitate. Prin acelasi prisma a gandirii un admin nu trebuie sa se dea peste cap sa dea comenzi pe server. Trebuie sa intervina doar atunci cand este cazul, pentru a mentine un joc corect si o atmosefara placuta. Daca as cere activitate, as cere si prezenta, si daca as cere prezenta, ai fi printre cei care nu stau chiar confortabil la capitolul asta :D.
Dar asta nu este un loc de munca, si chiar daca as fi.. nu as masura activitatea in litrii de sudoare. Oamenii intra sa se distreze. Oamenii care nu se distreaza cand vad joc incorect sau atmosfera najpa, cer acces pentru a corecta asta, pentru a ajuta atunci cand sunt pe server. Nu vreau sa vad admini care sa fie vatafi peste jucatori. Nu vreau sa vad owneri care sa fie vatafi peste admini(si asta ma include). Ma bucur cand vad oameni relaxati, care pun lucrurile la locul lor doar atunci cand este cazul, nu care ravasesc lucrurile ca sa aiba ce pune la loc ;)
Doresc ca serverul sa aiba multi admini, asfel incat presiunea activitatii sa se distribuie. Sa se evite situatia in care putini admini stau cu grija ca trebuie sa intre pe server ca sa admineze, nu ca sa joace, caci altfel se intampla najpa.
Treptat, se triaza, fara sa realizezi si fara presiune.
Iar am scris un roman. Cred ca mi-am gresit cariera :D
 
Joined
Mar 12, 2017
Messages
351
Reaction score
22
Age
30
Pe mine unul nu ma deranjeaza ca se vad in amx_who literele accesului ori grade, server ul tinde sa fie mai spre clasic.
" Dpmdv nu conteaza gradul pe care-l detii, conteaza sa te faci placut/inteles si sa-ti faci "treaba" de admin pt ca in principiu mai toti au acces la tot, in afara de cele ce includ alta responsabilitate;d
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top