O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

REZOLVATA Problema rezolutie PC

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
Apr 11, 2013
Messages
7
Reaction score
3
Age
23
Salut am o problema la monitor, la rezolutia 1280x1024 nu se vede tot monitorul, am 2 bari negre in lateral. Nu pot sa fac ss sa pun doarece nu apar. Pana sa reformatez laptopul mergea, acum nu ii mai dau de cap..
Precizez ca rezolutia maxima este 1920x1080.
Placa video este cea integrata intel UHD Graphics.
 
Solution
Salut, intra la setari, adjust desktop size and position si selecteaza de la scaling, aspect ratio.

Apoi, mai jos la Perform scalin on, selectezi Display. Apply, Ok si ar trebui sa fie ok.

bGd

hall of fame
Joined
Dec 28, 2008
Messages
3,080
Reaction score
87
Location
Bucuresti
Salut, intra la setari, adjust desktop size and position si selecteaza de la scaling, aspect ratio.

Apoi, mai jos la Perform scalin on, selectezi Display. Apply, Ok si ar trebui sa fie ok.
 
Solution

ValiPolarBear

Europa.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS2
Joined
Jul 12, 2016
Messages
1,105
Reaction score
121
Age
24
Location
Twisted Treeline
Salut,pentru CS 1.6 trebuie sa mergi setări in joc la video și să activezi low quality mode .
Poza luat de pe net,pentru că is pe telefon,dar trebuie sa intri in Intel command center și pui la scale - > streched acolo.
Nu știu dacă ai rezolvat dar la mine la laptop a trebuit să fac astea 2 chiar daca aveam și placa de la Nvidia separată.
 

bGd

hall of fame
Joined
Dec 28, 2008
Messages
3,080
Reaction score
87
Location
Bucuresti
Salut,pentru CS 1.6 trebuie sa mergi setări in joc la video și să activezi low quality mode .
Poza luat de pe net,pentru că is pe telefon,dar trebuie sa intri in Intel command center și pui la scale - > streched acolo.
Nu știu dacă ai rezolvat dar la mine la laptop a trebuit să fac astea 2 chiar daca aveam și placa de la Nvidia separată.
Nu e pentru cs.. a si specificat :)
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top