O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

REZOLVATA Problema loss CS:GO

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
Sep 18, 2022
Messages
40
Reaction score
8
Salut , de o luna am jucat pe un server din comunitate.Totul a fost perfect pana acum cca 4 zile cand am inceput sa am loss intre 10si 20%.Am instalat windows , am schimbat routerul , am facut teste de net , am sunat la tehnici , totul este perfect cu conexiunea mea.Intru pe servere din Suedia , retake , respawn, din bulgaria din orice tara si nu am loss , merge bine.Cand intru pe bucuresti.laleagane.ro incepe calvarul asta desi a fost bine pana acum cateva zile.Astazi dimineata intre 9-12 a fost iar totul ok , 0 loss.Dupa 12 a revenit, ma misc in poze, nu am sunet la grenazi sau vine intarziat .AM facut teste cu racetrack si e totul ok , din cmd daca scriu ping ori ce ip e ok , cand scriu ip-ul serverului am loss 25% din pachete.Am incercat orice setare posibila cmd, update , verfiy , windows nou cu totul formatat .Ciudat de ce doar pe aceasta comunitate am loss . Multumesc , vreau sa rezolv pentru ca nu vreau sa renunt la acest server , imi place prea mult.
 
Solution
S-a rezolvat , nu e de la internetul meu, cu ajutorul lui KIWI am aflat ca este de la voxility, imi blocheaza ip ul ceva de genul.Am folosit vpn si nu totul merge perfect.Cum revin fara vpn apar si pachetele pierdute

Shuya

Administrator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Sep 15, 2006
Messages
6,795
Reaction score
5,616
Location
/kernel
Salut,

totul este perfect cu conexiunea mea.Intru pe servere din Suedia , retake , respawn, din bulgaria din orice tara si nu am loss , merge bine.Cand intru pe bucuresti.laleagane.ro incepe calvarul
Ti-ai raspuns singur. Daca e asa cum spui, atunci configuratia serverului este problematica si nu poti face nimic in aceasta privinta. Sugestia mea totusi, e sa deschizi un subiect de discutii in cadrul sub-forumului Bucuresti si sa ceri acolo sfaturi: https://laleagane.ro/forum/forums/💬divertisment-discutii-libere💬.36118/ (poate chiar au o problema cu serverului si ii ajuti sa o descopere/rezolve). Succes!
 
Joined
Sep 18, 2022
Messages
40
Reaction score
8
multumesc mult , am vorbit pe discord direct si au spus ca sunt singurul cu aceasta problema , deci e cam vina mea :) am sa mai vorbesc sa vad.Poate ca sunt singurul din Austria pe server
 
Joined
Sep 18, 2022
Messages
40
Reaction score
8
S-a rezolvat , nu e de la internetul meu, cu ajutorul lui KIWI am aflat ca este de la voxility, imi blocheaza ip ul ceva de genul.Am folosit vpn si nu totul merge perfect.Cum revin fara vpn apar si pachetele pierdute
 
Solution
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top