O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA Parere detectare anticheat

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.

pejte

leganar
Joined
Sep 6, 2019
Messages
20
Reaction score
2
Nick suspect: peste
LINK DEMO/POZE:
Codul de care il suspectati:19:09:32][gg_dusty] Sinners.LaLeagane.Ro ~ Gungame/ banned peste (0 mins) (IP: 86.106.125.61) (Reason: Leis [#3] Detected)
Demo-ul a fost facut pe serverul:
Alte observatii: Această detecție mi s-au atribuit mie de către anticheatul unui server.
A doua zi când am intrat nu am mai avut ban dar ownerul serverului respectiv mă consideră codat.
Știți cumva daca este considerat cod, detecția asta ? pt că nu am băgat nimic
In cs.
Demo-ul a fost facut de pe (STEAM/NON-STEAM):
Îmi cer scuze daca am postat la categoria greșită.
 
Joined
Oct 28, 2015
Messages
252
Reaction score
46
Salut, din cate stiu eu Leis-u este un cheat folosit des in 1.6, dar cu ce fel de fisiere poate fi asemanat de catre un anticheat iti pot spune ceilalti colegi care joaca 1.6 frecvent. @HotArmaghedon @bGd
 

Tibster

hall of fame
Joined
Jun 5, 2011
Messages
3,661
Reaction score
418
Age
30
Location
Bucuresti
Da, se vede in postare. Sinners.laleagane
Scuzele mele, nu observasem de pe telefon. Am citit si pe graba, ce e drept.

Plugin-urile AC (ca este vorba despre un plugin, Anti-Cheatul in cauza este VAC) de obicei au ConVar-uri care trebuie sa coreleze cu orice are jucatorul modificat la joc prin mijlocul unui executabil [hack, cod, numeste-l cum consideri]. Evident, nu mereu se da ban corect, exista si posibilitatea unui ban fals-pozitiv.
Un alt plugin, insa acesta este mai vechi, se folosea in trecut, este cel care-ti detecteaza yaw si pitch prea mare cand misti de mouse pe axa verticala, cat si orizontala. Acest plugin avea o rata de ban-uri fals-pozitive si mai mare. De aceea s-a si renuntat la el.
E greu sa ma pronunt in cazul de fata si sa-ti dau un raspus mai concret de atat pentru ca nu stiu ce fel de plugin foloseste server-ul in cauza, insa ideea generala cam asta ar fi.
 

bGd

hall of fame
Joined
Dec 28, 2008
Messages
3,080
Reaction score
87
Location
Bucuresti
Salut, din cate stiu eu Leis-u este un cheat folosit des in 1.6, dar cu ce fel de fisiere poate fi asemanat de catre un anticheat iti pot spune ceilalti colegi care joaca 1.6 frecvent. @HotArmaghedon @bGd
Nu este legal. Este silentaim, plus ca are functie de scos ban, daca e nevoie pot pune dovezi :)

Deci respectivului nu i-a scos nimeni banul, si l-a scos singur. Nu se mai poarta destroy, ca altfel era nevoit sa isi reinstaleze cs-ul dupa fiecare ban.
 

AfGanistaNNu

Red.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Apr 17, 2015
Messages
12,233
Reaction score
2,099
Location
Red.LaLeagane.Ro
Salut, singurul sfat ar fi sa iti reinstalezi alta versiune de cs, banuiesc ca nu ai steam on.
Si sa iei legatura cu ownerul de pe server si el te va indruma mai departe, noi nu putem sa ne dam cu parerea daca tu ai avut sau nu acest silentaim, dar urmeaza sfatul si vezi ce rezolvi!
Mult succes si multumim ca ai apelat la noi.
#locked
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top