O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

OpenGL32 Not Detected

prpr

Alandala/Zurlii.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Nov 3, 2016
Messages
1,889
Reaction score
612
Salut!
Serverul are active modulele Whblocker, Softblocker, Hackdetector si ReAimdetector.
Primul blocheaza wallhack al doi-lea blocheaza wallhak, speed, leis si aimbot(nu pot nega existenta unor versiuni moderne de hack care pot trece de acest modul, dar pentru aceste foarte rare cazuri avem admini. Poti sa cauti prin postarile mele pe forum pentru a vedea ca nu se gasesc reclamatii fondate referitoare la ban aiurea, sau lipsa de ban cu codati pe server in prezenta mea).
Din ceea ce am observat eu, acele foarte rare cazuri care pot trece de anticheat sunt foarte evidente pentru ochii unui admin.
Hackdetector blockeaza speed. Daca reactivez si pluginul anexat poate pune la spec sau da ban celor cu speed sau lag. dar pluginul ramane dezactivat. Consider ca nu este necesar. Limitele specificate nu blocheaza kzhack bine setat sau bugul existent si in steam care permite deplasarea mai rapida pe baza folosirii doubleduck(daca setarea airaccelerate este mai mare decat 10)
ReAimdetector nu blocheaza nimic. Pluginul anexat detecteaza aim, lowrecoil sau norecoil si da ban dupa o serie de alerte (destinate observarii de detectii falspozitive).
In demo postat eu nu vad ca opengl32 isi face efectul(nu se vad inamici prin pereti).
Modulele anticheat destinate wallhack nu deteteaza si dau ban, ci doar blocheaza facilitatea care avantajeaza codatul.
Mai pot activa module. ReChecker poate detecta si bana clientii cu semnaturile de hack inregistrate in librarie(care poate fi actualizata). Insa folosirea ReChecker poate dauna popularii serverului. Pe internet, din lacomie sau prostie, sunt postate foarte multe versiuni de cs cu hack-uri incluse. Insa multi din jucatorii care le folosesc nu stiu de existenta hack-urilor. In majoritatea cazurilor nici nu stiu sa le activeze. Deci rechecker ar putea da ban unor jucatori nevinovati.
Preferinta mea nu este sa dau ban ci doar sa impiedic creearea de avantaje prin script.
Adica hackerul sa nu fie descurajat neaparat prin frica ci prin disparitia tentatiei :D
Suplimentar, unele hack-uri sunt inhibate prin actualizarea nucleului serverului ReHLDS(din nefericire aceasta se face fara stirea sau permisiunea mea, de catre operatorii de la host).
Oricum, intentia este de apreciat. Este foarte bine daca un admin poate ajuta la imbunatirea protectiei serverului, dupa cum am scris si in acest topic.
Daca descoperi hack (inlcusiv opengl32) care sa functioneze, posteaza o dovada in care sa se vada ca functioneaza, precum si link cu acel hack, astfel incat sa caut solutie pentru a impiedica folosirea lui.
Si da, nu trebuie avuta incredere 100% in anticheat. La o suspiciune sau sesizare in legatura cu un jucator neverificat trebuie luata in calcul si pertinenta sesizarii, astfel incat un admin sa observe jocul acestuia, eventual sa faca poze pentru verificare sau sa dea ban daca din demo se observa, in mod evident, hack.
HF!
 
Last edited:
Joined
May 5, 2020
Messages
106
Reaction score
33
Salutare,

Multumesc pt raspuns.

O sa caut din nou site-ul si revin cu link, o sa fac un test mai mult poate pe diferite harti sa vedem daca se vad si inamicii mai bine.

In demo-ul postat, se vad doar odata depistati si cumva de aproape intr-adevar.

Revin cu un alt demo mai pe seara.
 

prpr

Alandala/Zurlii.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Nov 3, 2016
Messages
1,889
Reaction score
612
S-a ajustat softblocker pentru a o mai buna blocare a codului wallhack. Ms. pt. feedback!
Nu va sfiiti sa postati daca mai intalniti situatii in care modulele anticheat au scapari.
Se va incerca imbunatatire, in functie de informatiile furnizate.
 
Last edited:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top