O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

INTERVIU Vladimirescu

LALEAGANE®

It's all about gaming!
CONT OFICIAL
Joined
Sep 15, 2006
Messages
1,120
Reaction score
493
Website
laleagane.ro
REPORTER: Salut, iti multumesc ca ai acceptat acest interviu!
Vladimirescu: Salut, cu mare placere!

REPORTER: Spune-ne te rog, in ce perioada ai intrat in contact cu LaLeagane si care a fost prima impresie pe care ai avut-o.
Vladimirescu: In perioada 2009-2010. Tin minte, primul server de care am auzit a fost Haos, dupa care Bucuresti. Bineinteles ca voiam admin pe unul dintre serverele acestea, asa ca mi-am facut cont si asa am ajuns sa am primul contact cu aceasta comunitate!

REPORTER: Ai avut dificultati pe durata parcursului tau in comunitate? Daca da, te rugam sa ne dai cateva exemple.
Vladimirescu: Da, normal :)). Un mic exemplu ar fi momentul in care staff-ul LaLeagane se tot baga in treburile FREE-ului, ceea ce eu nu voiam. In rest, toate cam toate sunt ok.

REPORTER: Daca ar fi sa dai timpul inapoi, ai alege tot LaLeagane pentru server-ul tau?
Vladimirescu: Da, bineinteles. Pana la urma, majoritatea comunitatilor existente traiesc de pe urma LLG-ului, sau ma insel?!

REPORTER: Care a fost primul tau sentiment/reactie cand ai intrat in staff-ul LaLeagane?
Vladimirescu: Frica, ca sa nu-mi pierd accesul si sa fac totul ca la carte. Bineinteles, dupa 2 zile mi-am pierdut accesul

REPORTER: Care a fost motivul retragerii tale din Staff-ul LaLeagane?
Vladimirescu: Atmosfera din comunitate nu era foarte stralucita. De asemenea, nu-mi placeau multe lucruri din staff la momentul respectiv, asa ca am decis sa ma retrag pe o perioada nedeterminata.

REPORTER: Daca ai avea ocazia sa schimbi 3 lucruri pe LaLeagane, care ar fi acelea? (in ordinea importantei)
Vladimirescu: Nu as schimbat nimic, ci as adauga un citat la fiecare topic/sub-forum/forum. "Nu uitati niciodata de unde ati plecat!" (Counter-Strike 1.6)

REPORTER: Sunt persoane care te-au ajutat de-a lungul timpului si carora doresti sa le mentionezi numele?
Vladimirescu: Acum ma refer strict la anul 2016. Sunt 3 persoane, Argo, Show si Razvan. Ei au mentinut FREE-ul pe picioare, timp in care eu m-am pregatit pentru bacalaureat (si da, l-am luat). Stima si respect, guys!

REPORTER: Tocmai am ajuns la final, doresti sa le transmiti ceva persoanelor care iti vor citi interviul?
Vladimirescu: Da, sigur! Am rugamintea sa pui "prostia" asta in quote:

REPORTER: Iti multumesc pentru acest interviu si succes in ceea ce ti-ai propus!
Vladimirescu: Placerea a fost de partea mea, numai bine! Sarbatori fericite tuturor!

Cand am ales aceasta comunitate, eram un copil, nu, nu copil, eram un pusti care abia stia sa tina mouse-ul in mana. Nu stiam admina, dar voiam admin...interesant, nu? Dupa cum am spus mai sus Carameloo m-a ajutat sa ma formez ca admin si sa fiu un tip cu capul pe umeri. Au trecut anii, iar eu voiam admin pe cat mai multe servere, pana la un timp, cand am spus STOP. Mi s-a ivit sansa de a prelua Cluj LaLeagane (fostul server al domnului clatite_cugem). De acolo a inceput nebunia. Pentru mine a fost un salt enorm, de la un admin frustrat, la administrarea unui INTREG server.Dupa Cluj, a urmat FREE. Niciodata nu m-am gandit ca va avea un asemenea succes, nici acum nu realizez. Nu stiu care e secretul. Au fost multe tradari, certuri, flooduri, amenintari, dar culmea, inca este pe picioare, datorita unor oameni care nu lasa sa moara acest "brand".
In ziua de azi GO-ul a pus dominare pe lumea gamingului (o sa vorbesc putin mai jos si despre el) si din pacate serverele de 1.6 numai sunt cum erau inainte. Imi pare sincer rau, de serverele vechi ale comunitatii. Nu stiu de ce, dar imi pasa de ele. Pentru mine, anii 2010, 2011, 2012, poate chiar si 2013 au fost anii de glorie.


Sa vorbesc putin si despre GO:
Urasc jocul asta, il urasc pentru ca mi-a furat foarte multi prieteni si a pus FREE-ul, la un moment, dat intr-o situatie critica. Unii o sa zica ca "Tu voiai sa ramai mereu la 1.6? Lumea gamingului evolueaza!"
Da, corect, evolueaza, insa eu vreau sa raman la 1.6. Poate ca sunt eu asa mai oldschool, dar inca nu vreau sa ma despart de acest joc. E adevarat, am mai jucat si eu GO, insa pentru mine, 1.6 inca traieste! Anyways, HATE YOU, mr. GO!


Multumesc comunitatii, deoarece cu ajutorul ei am ajuns sa cunosc foarte multi prieteni. (nu voi insira nume, ca sa nu uit pe cineva si ulterior sa se supere, oricum, se cunosc ei!)


Inca o data, multumesc LALEAGANE!

@Vladimirescu
Vei ramane mereu in sufletele noastre!
1997-2021
 

bGd

hall of fame
Joined
Dec 28, 2008
Messages
3,080
Reaction score
87
Location
Bucuresti
Bravo domnule!

Imi aduc aminte cand ti-am dat Sergent :))

Baiat bun, cu capul pe umeri. Ai un DA din partea mea!
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top