O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

INTERVIU tRAFFIKSTAR!

LALEAGANE®

It's all about gaming!
CONT OFICIAL
Joined
Sep 15, 2006
Messages
1,120
Reaction score
493
Website
laleagane.ro
Re: [COORDONATOR] PANTERAftw

REDACTOR: Salut, iti multumesc ca ai acceptat acest interviu!
tRAFFIKSTAR!: Salut, placerea e de partea mea.

REDACTOR: Spune-ne te rog, in ce perioada ai intrat in contact cu LaLeagane si care a fost prima impresie pe care ai avut-o?
tRAFFIKSTAR!: Hmm... undeva la sfarsitul lui 2007 sau inceputul lui 2008, nu mai stiu exact. Eram in al noualea cer, ma jucam relativ de putin timp, aveam o varsta frageda(14-15 ani), iar faptul ca am primit admin pe serverul principal al comunitatii mi-a oferit o mare satisfactie in acel moment.

REDACTOR: Care a fost motivul pentru care ai ales proiectele in care te-ai aflat/te afli acum ?
tRAFFIKSTAR!: In momentul de fata nu ma aflu in niciun proiect si nici nu intentionez sa ma mai implic in vreun proiect anume. Principalul proiect de care m-am ocupat in aceasta comunitate a fost organizarea a 2 editii de LLGC (LaLeagane Championship), apoi am devenit moderator(nu existau atatea proiecte precum exista in acest moment din ce am observat) si am ajutat pe cat am putut la bunul mers al acestei comunitati atat de dragi mie.

REDACTOR: Ai avut dificultati pe durata parcursului tau in comunitate? Daca da, te rugam sa ne dai cateva exemple.
tRAFFIKSTAR!: Da, cred ca oricine cu vechime in aceasta comunitate s-a confruntat cu asa ceva la un moment dat, insa prefer sa tin pentru mine si sa nu "dezgrop mortii" pentru ca nu mai are nicio importanta in acest moment. Prefer sa-mi aduc aminte de momentele frumoase pe care le-am petrecut aici.

REDACTOR: Care a fost primul tau sentiment/reactie cand ai intrat in staff-ul LaLeagane?
tRAFFIKSTAR!: Am citit recent cateva interviuri ale unor membri pe care i-am avut alaturi acum 6-7 ani, insa cu siguranta nu m-am bucurat la fel de tare precum au facut-o ei. In momentul in care am intrat in staff-ul LaLeagane, aveam deja 2 sezoane organizate de LLGC(a fost un stres incredibil, dar sentimentul de reusita si ca am reusit sa le duc la capat nu se compara cu nimic - nu avusesem niciun pic de experienta cand m-a rugat Cosmin aka Bones sa ma ocup de organizarea campionatului), aveam deja prieteni aflati in staff, asa ca stiam ca vor veni o multime de responsabilitati odata cu preluarea gradului de moderator. M-am bucurat mai mult pentru faptul ca cei din staff au avut incredere in capacitatile mele si mi-au oferit acest grad, dar nu m-am bucurat in mod special pentru grad in sine. Poate ca m-am lungit mai mult cu raspunsul decat era cazul, dar am simtit nevoia sa precizez toate aceste aspecte. Asadar... satisfactie ar fi cuvantul ce-ar descrie cel mai bine sentimentul pe care l-am trait in acel moment.

REDACTOR: Daca ai avea ocazia sa schimbi 3 lucruri pe LaLeagane, care ar fi acelea? (in ordinea importantei)
tRAFFIKSTAR!: Consider ca aceasta intrebare ar trebui adresata userilor activi in acest moment. Am avut o perioada lunga de inactivitate, nu sunt la zi cu niciun proiect, asa ca imi e imposibil sa iti dau un raspuns.
PS: Totusi readuceti la viata avizierul virtual! Membrii vechi stiu despre ce vorbesc, e mult prea multa liniste acolo, linistea asta nefiind specifica acestei comunitati atunci cand eram in staff. Doar ca sa fac o mica paranteza, primul lucru pe care-l faceam atunci cand ma conectam pe forum, era sa verific avizierul. :))

REDACTOR: Pe ce activitati/jocuri crezi ca ar trebui sa se axeze cat mai mult LaLeagane?
tRAFFIKSTAR!: CS, CS, CS. Jocul asta e mult prea jucat ca sa nu fie prioritar comunitatii. Poate ca 1.6 a murit, dar CS:GO se joaca din plin si nu va duce lipsa de jucatori prea curand. Cred ca mai sunt jucatori destui ce joaca si 1.6, asadar din punctul meu de vedere raspunsul e destul de simplu.

REDACTOR: Cat de stransa este relatia ta cu ceilalti membrii ai staff-ului?
tRAFFIKSTAR!: Din actualul staff, nu am niciun fel de relatie cu niciun moderator/admin. Inseamna mult sa ma vad cu acest grad in continuare(hall of fame) in aceste conditii, dat fiind faptul ca nu am avut nicio tangenta cu nimeni care se ocupa in acest moment de comunitate. Sau poate ca am avut dar si-au schimbat user-ul pe parcurs:D. Cat despre vechiul staff, am legat o multime de prietenii, dar odata cu trecerea timpului aceste relatii si-au pierdut din intensitate, dar totusi e de inteles. Au aparut cu totul si cu totul alte prioritati pentru fiecare-n parte si e greu sa mentii astfel de relatii la fel de puternice ca la inceput, mai ales cand nu esti din acelasi oras cu ei. Dar cu ocazia asta tin sa-i salut pe AdRiANOOO, bubulina(Nastere usoara!), zdrang, king, Squalo. Cu siguranta am omis cativa si imi cer scuze pentru asta!

REDACTOR: Sunt persoane care te-au ajutat de-a lungul timpului si carora doresti sa le mentionezi numele?
tRAFFIKSTAR!: AdRiANOOO, bubulina, zDrAnG-#, kInG, Squalo + floricel si bones. Ei au avut cel mai mare impact asupra mea, asa ca nu am cum sa-i uit atat de usor. Au mai fost si altii, dar la fel cum am spus-o mai devreme, imi cer scuze ca am uitat sa va mentionez. PS: Aparent ma lasa memoria prea repede. :))

REDACTOR: Tocmai am ajuns la final, doresti sa le transmiti ceva persoanelor care iti vor citi interviul?
tRAFFIKSTAR!: Va multumesc ca n-ati lasat comunitatea sa moara. Va multumesc ca sunteti prezenti in continuare. Sa aveti parte de tot ceea ce va doriti in viata!

REDACTOR: Iti multumesc pentru acest interviu si succes in ceea ce ti-ai propus!
tRAFFIKSTAR!: Multumesc, asemenea-ti doresc!
 
Last edited by a moderator:

tRAFFIKSTAR!

hall of fame
Joined
Sep 18, 2008
Messages
69
Reaction score
3
Location
Oradea
Re: [COORDONATOR] PANTERAftw

REDACTOR: Spune-ne te rog, in ce perioada ai intrat in contact cu LaLeagane si care a fost prima impresie pe care ai avut-o?
tRAFFIKSTAR!: Hmm... undeva la sfarsitul lui 2007 sau inceputul lui 2008, nu mai stiu exact. Eram in al noua-lea cer, ma jucam relativ de putin timp, aveam o varsta frageda(14-15 ani), iar faptul ca am primit admin pe serverul principal al comunitatii mi-a oferit o mare satisfactie in acel moment.

Nu stiu care s-a ocupat de redactare, dar eu sigur nu am folosit cratima aia. :D

Toate cele bune! Va multumesc ca nu m-ati uitat.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top