O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

INTERVIU Ramsay Bolton

LALEAGANE

It's all about gaming!
Joined
Sep 15, 2006
Messages
1,147
Reaction score
501
Website
laleagane.ro
1605909306982.png


REPORTER: Salut, iti multumesc ca ai acceptat acest interviu!
@Ramsay Bolton: Salut, inca astept suma de bani promisa

REPORTER: Spune-ne te rog, in ce perioada ai intrat in contact cu LaLeagane si care a fost prima impresie pe care ai avut-o?
Ramsay Bolton: Primul meu contact cu LLG a fost in mai 2017, cand mi-am facut cont pe forum pentru a face cerere de slot pe unul din serverele comunitatii. Nu am avut o prima impresie, pentru ca o buna perioda am frecventat doar sub-forumul serverului respectiv, nefiind interesat de aspectul general al comunitatii.

REPORTER: Care a fost motivul pentru care ai ales sa ramai pe comunitatea LaLeagane?
Ramsay Bolton: Timpul si sufletul investit in serverul respectiv, plus oamenii pe care i-am cunoscut in acel timp.

REPORTER: Ai avut dificultati pe durata parcursului tau in comunitate? Daca da, te rugam sa ne dai cateva exemple.
Ramsay Bolton: Categoric. Banuiesc ca cei care ma cunosc stiu ca sunt o persoana orgolioasa, iar asta m-a facut de-alungul timpului sa intru in diverse conflicte. Dar asta nu a fost o problema, desi in ultimul timp am devenit putin mai pasnic din cauza functiei pe care o ocup in cadrul comunitatii, altfel probabil eram banat de mult pentru invocari de spirite.

REPORTER: Care a fost primul tau sentiment/reactie cand ai intrat in staff-ul LaLeagane?
Ramsay Bolton: Ca intr-o relatie, cumva ma simteam atras, dar nu voiam sa fac primul pas. Mult timp nu m-as fi vazut in acest Staff, datorita persoanelor prezente in el la acea vreme. Dar dupa ce respectivele persoane au disparut din peisaj, am decis sa accept oferta.

REPORTER: Daca ai avea ocazia sa schimbi 3 lucruri pe LaLeagane, care ar fi acelea? (in ordinea importantei)
Ramsay Bolton: O voi spune sincer si fara sa ma feresc, as zbura anumite persoane care se hranesc din numele comunitatii fara sa dea nimic inapoi, asta in primul rand. In al doilea rand, as incerca sa fac pe toata lumea sa inteleaga cat de mare este acest brand in lumea gamingului din Romania. Iar in final, as incerca sa trec granitele Romaniei si sa fac trecerea de la comunitate nationala la comunitate internationala.

REPORTER: Pe ce activitati/jocuri crezi ca ar trebui sa se axeze cat mai mult LaLeagane?
Ramsay Bolton: Aici trebuie sa existe un echilibru, in mod clar trebuie sa ne modelam in functie de tendinte, dar in acelasi timp sa nu uitam de unde am plecat. Am in plan introducerea de jocuri noi in comunitate, dar CS 1.6 trebuie sa ramana undeva acolo sus, pentru ca acest joc ne-a adus renumele.

REPORTER: Cum vezi comunitatea in momentul de fata ?
Ramsay Bolton: Ca pe un leu ce a fost ranit, dar care si-a lins ranile iar acum e pregatit sa lupte din nou pentru a demonstra ca ramane regele junglei.

REPORTER: Cat de stransa este relatia ta cu ceilalti membrii ai staff-ului?
Ramsay Bolton: Destul de stransa. Pe unii ii consider mai mult decat niste colegi, pe unii ii respect, iar cu alta persoana impart plapuma.

REPORTER: Sunt persoane care te-au ajutat de-a lungul timpului si carora doresti sa le mentionezi numele?
Ramsay Bolton: Nu vad rostul sa mentionez, sunt persoane de la care am avut de invatat, persoane care m-au ajutat si persoane care mi-au trezit orgoliul si m-au ambitionat sa le arat cine sunt si ce pot.

REPORTER: Tocmai am ajuns la final, doresti sa le transmiti ceva persoanelor care iti vor citi interviul?
Ramsay Bolton: Celor veniti mai recent in comunitate le transmit un calduros "Bine ati venit pe cea mai mare comunitate de gaming din Romania" si va promit ca alaturi de colegii mei vom incerca sa va facem sa nu regretati alegerea facuta. Veteranilor le transmit sincere multumiri ca au ramas aproape de LaLeagane. Veteranilor v2.0 varianta hate le transmit ca in loc sa criticati mereu Staff-ul actual, mai bine ati fi recunoscatori ca mediul virtual in care v-ati petrecut adolescenta inca exista. Iar celor care nu ma suporta le transmit ca pot sta fara griji, sentimentul este reciproc.

REPORTER: Iti multumesc pentru acest interviu si succes in ceea ce ti-ai propus!

#interviu
 
Last edited by a moderator:
Joined
Mar 28, 2013
Messages
1,341
Reaction score
150
Age
23
Location
Ramnicu Sarat
REPORTER: Cum vezi comunitatea in momentul de fata ?
Ramsay Bolton: Ca pe un leu ce a fost ranit, dar care si-a lins ranile iar acum e pregatit sa lupte din nou pentru a demonstra ca ramane regele junglei.
Foarte frumos spus din partea ta Ramsay.
Asa si este! Adevarate vorbe pe care le consider cele mai potrivite adresarii comunitatii !
"LaLeagane is the biggest lion!"
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top