O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

INTERVIU Cristi Popesco

LALEAGANE®

It's all about gaming!
CONT OFICIAL
Joined
Sep 15, 2006
Messages
1,120
Reaction score
493
Website
laleagane.ro


Interviu cu Cristi Popesco

Reporter: Salut, îți mulțumesc că ai acceptat să ne acorzi acest interviu. Pentru început, spune-mi te rog, cam cât timp aloci jocurilor pe calculator/consolă?
Cristi Popesco: De cand cu pandemia asta, bag cateva ore pe zi. In principal COD Warzone.

Reporter: Ai auzit până acum de Comunitatea LaLeagane? Dacă da, de unde?
Cristi Popesco: Am vazut interviul cu Raul Gheba. Pana atunci nu auzisem. Nici nu prea eram interesat de lumea asta a gaming-ului inainte de pandemie.

Reporter: Ai început de curând o serie de gameplay-uri pe YouTube numită „Guru la Jocuri”, plănuiai sa faci asta mai demult sau perioada asta în care stăm acasă te-a determinat să o începi?
Cristi Popesco: Nu planuiam asa ceva. Dar stand atata in casa, am zis sa fac totusi niste content. Primisem un PS4 cadou mai demult ca vroiam sa joc Red Dead Redemption 2, am auzit ca Warzone e la liber si am incercat. Mi-a placut.

Reporter: În calitate de Guru la Jocuri, ne poți spune care ar fi secretul pentru deveni un jucător bun de Call of Duty: Warzone?
Cristi Popesco: Cei care au urmarit seria Guru la Jocuri stiu foarte bine ca cel mai important in jocul asta si in general in shootere este trasul la bazin!

Reporter: Vei mai continua această serie de gameplay-uri și după ce trece această perioadă de pandemie?
Cristi Popesco: Nu stiu, a mers binisor pe YouTube, daca n-o sa am showuri de standup probabil o sa continui.

Reporter: Știu că punctul tău forte în Call of Duty: Warzone este duelul în Gulag. Crezi că dintre cei care mai joacă Warzone din domeniul comediei este vreunul care ți-ar putea face față într-un astfel de duel?
Cristi Popesco: Sunt mai multi comedianti care joaca Warzone (Toni Andrei, Bordea, Nelu Cortea, Radu Bucalae). Bucalae chiar e f bun.

Reporter: Ai jucat vreodată Counter-Strike? Dacă da, ce anume te-a făcut să nu joci acest joc în mod constant?
Cristi Popesco: Am jucat si CS dar nu prea e pe gustul meu. Imi placea mult mai mult Quake (eram si mai bun la quake)

Reporter: În afară de Call of Duty: Warzone, ce alte jocuri mai joci?
Cristi Popesco: Zilele astea mai mult Warzone. Mai am pe PS4: Red Dead Redemption 2, GTAV. Cred ca o sa mai incerc si alte Battle Royal-uri. Imi place foarte mult conceptul de BR.

Reporter: Dacă îți mai amintești, spune-mi care este primul joc pe care l-ai jucat vreodată?
Cristi Popesco: Cand mi-au luat ai mei calculator, in clasa a 6 a, aveam Earthworm Jim si Hercule.

Reporter: În timpul școlii, se întâmpla să chiulești de la ore pentru a merge să te joci pe calculator?
Cristi Popesco: Am fost baiat cuminte, nu prea am chiulit. Dar am stat mult prin salile de jocuri/internet cafes.

Reporter: Preferi PlayStation sau Xbox? De ce?
Cristi Popesco: Am PS4, nu stiu cum e pe Xbox

Reporter: Urmărești vreun gamer pe YouTube sauTwitch? Dacă da, ce îți place la el/ei?
Cristi Popesco: Urmaresc pe cativa care pun clipuri din warzone (BennyCentral, jackfrags, IceManIsaac)

Reporter: Dacă ai putea juca doar un singur joc pentru tot restul vieții tale, care ar fi acela?
Cristi Popesco: Cred ca COD Warzone.

Reporter: Există vreun joc care ți-a dezamăgit așteptările? Dacă da, care este acela?
Cristi Popesco: Cred ca RD2, dar am avut eu asteptari prea mari, credeam ca o sa fiu super captivat, dar am jucat destul de putin. O sa-i mai dau o sansa oricum.

Reporter: În final, te-aș ruga să transmiți un mesaj atât pentru membrii comunității LaLeagane, cât și pentru toți ceilalți ce vor citi acesti interviu.
Cristi Popesco: Aveti grija de voi si trageti la bazin!
Pe Cristi Popesco îl puteți găsi pe:
Vă mulțumim pentru timpul alocat citirii acestui interviu. Dacă v-a plăcut, vă invităm să rămâneți în contact cu comunitatea noastră, pentru că vor urma interviuri și cu alți invitați cât de curând.
Vă invităm să descoperiți mai multe despre Comunitatea LaLeagane prin intermediul acestui topic (click pe text) și vă așteptăm să deveniți unul din membrii Comunității LaLeagane!
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top