O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA [FREE] Propuneri & Sugestii

Joined
Jan 2, 2017
Messages
746
Reaction score
571
Age
22
Location
Pawno
Buna, nu stiu daca e tocmai o propunere ceea ce urmeaza sa spun. Stiu ca serverul are un program de noapte si trebuie respectat . Insa pe la vreo ora 3:30-4:00 jucam dust2 5v5,e destul de bine tinand cont ca e foarte dimineata.De cand am inceput sa joc pe server am jucat mai mult noaptea,si mereu am jucat 5v5,6v6 maxim. Dintr o simpla dorinta de a juca snow, eu cu inca un player (Billion) am rugat un admin sa schimbe harta in fy snow, pe fy snow s au prezentat mai multi jucatori, am jucat 10v10. Dupa care s a schimbat in dust2 si am jucat aproape toata dimineata 12v12,10v10..Chiar si acum in momentul de fata cand scriu acest mesaj suntem 11v10. Cred ca macar odata pe noapte s ar putea schimba harta in fy snow 15-20 de minute, aduce un surplus de jucatori destul de mare. Poate spun prostii,insa spun ce am observat intr o saptamana de jucat pe timp de noapte. Astept parerile voastre

Bună. Mulțumim pentru sugestie! Se poate lua în calcul și varianta de a schimba automat fy_snow pentru a intra playeri, iar după să fie pus la loc dust2. Vom discuta, iar dacă se va implementa, vei vedea modificarea aici: https://laleagane.ro/forum/threads/814043-FREE-Update-uri-Server
 

EmeriCk

leganar
Joined
Nov 2, 2013
Messages
56
Reaction score
16
Location
Oradea.
Bună. Mulțumim pentru sugestie! Se poate lua în calcul și varianta de a schimba automat fy_snow pentru a intra playeri, iar după să fie pus la loc dust2. Vom discuta, iar dacă se va implementa, vei vedea modificarea aici: https://laleagane.ro/forum/threads/814043-FREE-Update-uri-Server


Salut Mihuu, as vrea sa-ti propun o modificare pentru programul de noapte:

-comanda rtv sa fie activat dupa orele 02:00 / 08:00 /
-rtv sa functioneze si sa dea la vot jucatorilor anumite harti , la alegerile voastre desigur as vrea totusi sa mai propun aim_ ak-colt / fy_map /
 

UNNE

hall of fame
Joined
Apr 3, 2011
Messages
3,096
Reaction score
1,177
@Virus
Lumea intra de intrat, dar pe dust2 seara cand se joaca 3 v 3 nu mai raman playerii care intra fiinca este prea mare harta. Asa pe snow fiind mica harta se strang. Cred ca se poate face o exceptie de cateva minute cat sa se stranga lumea.

@Mihuu

Stiu ca in programul de noapte gradul de la Owner in sus, poate decide schimbarea mapei, cred ca decat sa bagi un plugin in server ca sa bage fy_snow automat, cel mai bine ar fii permiterea adminilor prezenti seara, sa schimbe la nevoie in fy_snow, exclusiv fy_snow, cu conditiia de a schimba inapoi in dust2 cand se aduna lumea sau cand iese si nu mai poate supraveghea serverul. Astfel putem asigura prezenta oamenilor pe server. Ca sa nu exista incidente puteti sanctiona adminii care schimba in fy_snow si nu respecta regula de a schimba inapoi la un numar anume de oameni strangi ( 8v8 gen) sau daca iese si lasa fy_Snow

@EmeriCk

Rtv-ul exista, doar ca iti cerere un numar prea mare de voturi, de cele mai multe ori dublu fata de jucatorii online...dar avand in vedere ca exista programul de noapte obligatoriu pe d2, cred ca e bine sa ne rezumam la schimbarea mapei in fy_snow daca este cazul....sa nu ne trezim ca se da rtv pe de_cbble si apoi ies toti oamenii...si nu mai poate fii schimbata.

Daca tot sunt aici as vrea sa propun si eu mai multa unitate in staff si mai multa activitate ca vad ca lista de admini e mare.

pwp ne vedem pe server
 
Joined
Jan 27, 2009
Messages
1,543
Reaction score
301
Location
Bucuresti
Fy snow si d2x2 se joaca mai mereu pe la 3 dimi cand sunt 4 5 6 jucatori
Eu am bagat de multe ori si jucatorii s au bucurat.
Deci nu este o problema daca este admin la 3 dimi cu 4 pe sv sa schimbi snow si d2x2.
Unne daca esti prezent la 3 dimi si serverul are 4 5 jucatori poti schimba fara probleme.
 
Joined
Dec 11, 2013
Messages
4,153
Reaction score
1,676
Age
28
Location
Bucuresti
Asa cum a zis si Mihuu mai sus, vom analiza foarte bine situatia si vom vedea daca permitem si altor grade modificarea mapei pe timp de noapte. Momentan v-as ruga ca doar gradele de owner sa faca asta.
 

EmeriCk

leganar
Joined
Nov 2, 2013
Messages
56
Reaction score
16
Location
Oradea.
Salut, vin cu o sugestie care din punctul meu de vedere ar aduce doar beneficii server-ului in momentul actual. Avand in vedere situatia actuala al serverului la capitolul playeri ma gandeam sa oferim VIP la un mesaj boost, adaugare de skin-uri pentru VIP / skin-uri grenazi / arme sa fie cat mai atractiv. Desigur, daca se poate bineinteles. Cumva trebuie sa atragem playerii si consider ca cu unele modificari putem sa ii atragem, totusi server-ul de cateva zile e cam gol. Daca sugestia mea nu e buna sau vreti sa adaugati unele lucruri la ea, va rog. In caz ca nu e ok, pur si simplu m-am gandit ca un mesaj / doua pe luna oricine poate baga boost, dar vip-ul trebuie sa fie chiar atractiv jucatorilor. Si aici chiar sa nu se dea free VIP, oricine si din staff daca doreste sa doneze, mi se pare normal.
 
Joined
Jan 27, 2009
Messages
1,543
Reaction score
301
Location
Bucuresti
Sv trb sa fie clasic...cum.este acum.
Daca introduci skinuri,pluginuri sv nu mai este clasic si consuma si resurse si unora ne merge mai greu.
Contra pt propunere,sv merge fb acum.
Devine cs go.
A mai fost problema cnd serverul a fost asa si s remediat problema.
 

EmeriCk

leganar
Joined
Nov 2, 2013
Messages
56
Reaction score
16
Location
Oradea.
Sv trb sa fie clasic...cum.este acum.
Daca introduci skinuri,pluginuri sv nu mai este clasic si consuma si resurse si unora ne merge mai greu.
Contra pt propunere,sv merge fb acum.
Devine cs go.
A mai fost problema cnd serverul a fost asa si s remediat problema.

Ok, nu e problema fiecare are parerea lui, dar constructiv poti face ceva acum pentru a rezolva problema? Vin-o cu doua sugestii, care le putem face acum ceva concret pentru server. Accept critica dar cel mai mult o apreciez cand e constructiva.
 
Joined
Jan 27, 2009
Messages
1,543
Reaction score
301
Location
Bucuresti
Legat de sv si introducerea altor chestii nu este nevoie
Legat de vip+hp ala cnd faci frag este un avantaj.
Aici este problema ca sv nu este full..pt asta nu trb bagate fel si fel de chestii pt ca ingrauneaza sv si degeaba sunt active cand playerii nu intra.
Fortezi si sv dar nici playeri nu intra.
Boosturile au probleme ...a fost boost acum ceva timp cumparat pt toata luna si sv a fost gol..explica asta..
Deocamdata nu putem face nimic pt ca si cu boost se goleste..2020 asta este ghinionist in toate.
Nu este critica dar sansele sunt slabe ca sv sa fie full meteu+zeci de jucatori fideli au plecat cnd serverul a fost gol...chiar si cei cu grad foarte sus care erau de cativa ani.
Ms de intelegere .
 
Last edited:

EmeriCk

leganar
Joined
Nov 2, 2013
Messages
56
Reaction score
16
Location
Oradea.
Legat de sv si introducerea altor chestii nu este nevoie
Legat de vip+hp ala cnd faci frag este un avantaj.
Aici este problema ca sv nu este full..pt asta nu trb bagate fel si fel de chestii pt ca ingrauneaza sv si degeaba sunt active cand playerii nu intra.
Fortezi si sv dar nici playeri nu intra.
Boosturile au probleme ...a fost boost acum ceva timp cumparat pt toata luna si sv a fost gol..explica asta..
Deocamdata nu putem face nimic pt ca si cu boost se goleste..2020 asta este ghinionist in toate.
Nu este critica dar sansele sunt slabe ca sv sa fie full meteu+zeci de jucatori fideli au plecat cnd serverul a fost gol...chiar si cei cu grad foarte sus care erau de cativa ani.
Ms de intelegere .

A trecut ceva timp de la post-ul meu, eu zic sa va ganditi mai bine pentru ca serverul e pe burta..
 
Joined
Jan 27, 2009
Messages
1,543
Reaction score
301
Location
Bucuresti
Daca sv este pe burta dc nu intrati multi din voi si cand serveru era mai plin erati prezenti..si dupa plangeti cu propuneri si cnd sunt 4 pe sv sunteti disparuti.
Daca ti la server poti juca si 1 vs 1 cum suntem multi dintre noi care ne pasa.
 
Joined
Dec 11, 2013
Messages
4,153
Reaction score
1,676
Age
28
Location
Bucuresti
Salut, vin cu o sugestie care din punctul meu de vedere ar aduce doar beneficii server-ului in momentul actual. Avand in vedere situatia actuala al serverului la capitolul playeri ma gandeam sa oferim VIP la un mesaj boost, adaugare de skin-uri pentru VIP / skin-uri grenazi / arme sa fie cat mai atractiv. Desigur, daca se poate bineinteles. Cumva trebuie sa atragem playerii si consider ca cu unele modificari putem sa ii atragem, totusi server-ul de cateva zile e cam gol. Daca sugestia mea nu e buna sau vreti sa adaugati unele lucruri la ea, va rog. In caz ca nu e ok, pur si simplu m-am gandit ca un mesaj / doua pe luna oricine poate baga boost, dar vip-ul trebuie sa fie chiar atractiv jucatorilor. Si aici chiar sa nu se dea free VIP, oricine si din staff daca doreste sa doneze, mi se pare normal.

Skin-uri nu se vor baga, cel putin nu in viitorul apropiat pentru ca vreau sa ramana classic (nu suntem in Fortnite, PUBG, CS:GO, etc). Poate cine stie cum, in viitor, daca sunt doritori mai multi sa adaugam vreo chestie mai diferita (nu suntem nici zombie mod, nici paintball mod...).

Ceea ce am putea implementa este ideea cu sms boost -> VIP. Avem niste preturi pentru vip (temporar/permanent), iar un boost la gtrs este 1.19 euro. La 4 sms-uri (cu dovada) putem adauga beneficii VIP.

Vom crea un topic special pentru sms boost (probabil aici https://laleagane.ro/forum/forums/38774-Donații).
 

EmeriCk

leganar
Joined
Nov 2, 2013
Messages
56
Reaction score
16
Location
Oradea.
Skin-uri nu se vor baga, cel putin nu in viitorul apropiat pentru ca vreau sa ramana classic (nu suntem in Fortnite, PUBG, CS:GO, etc). Poate cine stie cum, in viitor, daca sunt doritori mai multi sa adaugam vreo chestie mai diferita (nu suntem nici zombie mod, nici paintball mod...).

Ceea ce am putea implementa este ideea cu sms boost -> VIP. Avem niste preturi pentru vip (temporar/permanent), iar un boost la gtrs este 1.19 euro. La 4 sms-uri (cu dovada) putem adauga beneficii VIP.

Vom crea un topic special pentru sms boost (probabil aici https://laleagane.ro/forum/forums/38774-Donații).


Placerea e de parte mea Armaghedon, as vrea sa te critic constructiv din punctul meu de vedere trebuie sa asculti si parerile playerilor, iti inteleg perfect functia, implicare si experienta ta aici pe server cat si in toata comunitatea. Din punctul meu de vedere gradul VIP de pe server nu e atractiv, am venit cu sugestia de mai sus pentru ca am considerat ca serverul are nevoie de anumite schimbari. Am avut perioada cand serverul a fost gol, perioade lungi cand lumea intra doar pentru dust2 si nu exista o stabilitatea foarte mare a jucatorilor pe server, aici nu ma refer la staff. Esti persoana responsabila de starea serverului, implicarea staffului in ridicarea serverului si playerii fideli astept probabil mai multa implicare. Din punctul meu de vedere, in ultima perioada de cand nu mai activez pe server, infara de activitate pe forum n-am vazut sa va ganditi la ceva, despre starea serverului.

#Sunt oaia neagra, probabil o sa supar multa lume cu reply-ul meu, mi-ar place sa vad din nou serverul full si sa se joace orice mapa, activitatea adminilor sa creasca pe server si nu doar pe forum / discord. Nu ajunge sa votati server pe 2 site-uri, degeaba ajunge in top cand playerii nu primesc un confort stabil pe server. O administratie buna, se auto-administreaza din profit daca totul e facut de placere si reusesti sa multumesti lumea, ai mai multa sansa sa ai succes.
O zi buna !
 
Joined
Jan 27, 2009
Messages
1,543
Reaction score
301
Location
Bucuresti
Hai ca deja esti fals si nu ai habar de ce se intampla aici si pe unii chiar ii jignesti pri ce spui.
Daca erai interesat de sv jucai indiferent cum.este full/gol
Fondatoru stie ce decizii sa ia si nu baga nimic pt a strica sv-ai cs go daca vrei papitoi.
Si legat de activitatea adminilor..discord..are grija fondatoru de toate aceste aspecte..si tu catelus vi sa spui ca vrei lume pe sv,activitate forum si discord:)) ..eu in locul tau as lua o pastila sau as merge pe burta..mai joaca aici o vreme si vei vedea cum stau lucrurile.
Si vad ca a explicat armaghedon toata situatia si tu tot batman..este satul de falsi ca tine si altii care s au dat interesati de sv si plangeau ca fetitele pt un steam castigat de alta persoana.
Da dovada de interes aici..joaca..voteaza sv..intra pe discord si daca vrei sa fie lume mereu baga mana putin in buzunar si ajuta si vei vedea ca sv va fi cum iti doresti.
Abtinete cu alte topicuri ca ne simtim neresponsabili unii cnd tu stai la panda si ataci cnd vezi ca nu mg ceva.
Ai facut cerere admin,m am rugat zile de tine cand eram 1 2 admini..ti ai batut joc de voturile noastre si tot odata de persoana care ti a pus adminu ..tu criticando..
Prin chestile astea ai dat dovada de 0 interes in fata tuturor.
 
Last edited:

EmeriCk

leganar
Joined
Nov 2, 2013
Messages
56
Reaction score
16
Location
Oradea.
Hai ca deja esti fals si nu ai habar de ce se intampla aici si pe unii chiar ii jignesti pri ce spui.
Daca erai interesat de sv jucai indiferent cum.este full/gol
Fondatoru stie ce decizii sa ia si nu baga nimic pt a strica sv-ai cs go daca vrei papitoi.
Si legat de activitatea adminilor..discord..are grija fondatoru de toate aceste aspecte..si tu catelus vi sa spui ca vrei lume pe sv,activitate forum si discord:)) ..eu in locul tau as lua o pastila sau as merge pe burta..mai joaca aici o vreme si vei vedea cum stau lucrurile.
Si vad ca a explicat armaghedon toata situatia si tu tot batman..este satul de falsi ca tine si altii care s au dat interesati de sv si plangeau ca fetitele pt un steam castigat de alta persoana.
Da dovada de interes aici..joaca..voteaza sv..intra pe discord si daca vrei sa fie lume mereu baga mana putin in buzunar si ajuta si vei vedea ca sv va fi cum iti doresti.
Abtinete cu alte topicuri ca ne simtim neresponsabili unii cnd tu stai la panda si ataci cnd vezi ca nu mg ceva.
Ai facut cerere admin,m am rugat zile de tine cand eram 1 2 admini..ti ai batut joc de voturile noastre si tot odata de persoana care ti a pus adminu ..tu criticando..
Prin chestile astea ai dat dovada de 0 interes in fata tuturor.

- Nu sunt fals cu absolut nimic, mi-am spus mereu parerea si daca am deranjat inseamna ca sunt fals? Prefer sa deranjez, decat sa fiu in plus exact cum sunt multi pe aici.
- De cand am plecat de pe server, nu mai joc Counter-Strike deloc, sincer sa-ti spun daca doresti vin cu o dovada cu un graf sa vezi cate ore mai mi-am petrecut in CS.
- Sunt de parere ca Fondatorul / Staff-ul trebuie sa se consulte mai mult cu jucatorii si impreuna sa iei cele mai bune alegeri pentru server.
- Nu stiu ce legatura are discutia despre server si top-ul jucatorilor care au castigat un amarat de Steam, daca la mine te referi inseamna ca gresesti. ( Daca doresti iti arat contul meu de WOT sa vezi ca nu stau pe burta pentru un amarat de steam )
- Am dat dovada de interes, am votat serverul am stat si pe discord si am vazut ce inseamna sa iti doresti sa te implici mai mult, parca era vorba ca imi doresc o statuie sau ceva in genul ? Totusi dintre toti adminii de pe discord, s-a acceptat un limbaj foarte nasol fata de un jucator nou, care e exemplu staffului pentru un jucator nou?
- Nu atac pe nimeni, diferenta dintre noi2 e ca gandim diferit si trebuie sa acceptam asta, nu crezi? Si inca ceva, alegi mereu deciziile persoanelor din jurul tau, invata sa gandesti singur pentru tine si sa vii cu un raspuns concret, mereu ai fost indiferent la unele sugestii legate de server, iti convine situatia dar nu vii cu nimic in + fata de altcineva.

-Da, am facut cerere admin am primit voturile voastre ca sunt acceptat in staff, la inceput n-am vrut sa fac cerere, stii de ce? Pentru ca politica serverului e una proasta, daca se goleste serverul jucam dust2, cat? O ora.. ca din nou trebuie sa o schimbam, am schimbat-o si din nou serverul e gol, din nou jucam dust2. Jucatorii au nevoie de harti noi sau diferite, nu la toata lumea le place asa mult dust2 / inferno, vor si altceva ca sunt plictisiti de mapele respective. Eu spun lucrurilor pe nume, asa e in orice domeniu daca faci o critica inseamna ca esti 0 sau daca n-am bagat mana-n buzunar nu prezint interes fata de server. Si spre final si spre nemultumirea ta, arde-o incontinuare pe discord si afk in joc, eu sunt oaia neagra care nu baga mana in buzunar pentru a face ceva. NU ! Problema e daca vrei sa zici ceva si lumea nu gandeste la fel ca si tine, esti 0 sau cum doresti tu.
Nu mi-am batut joc de voturile adminilor, doar ca mi sa parut foarte aiurea cu testarea pe discord, un admin trebuie sa-ti demonstreze in joc experienta lui si nu sa iti citeasca din regulament , cand tu ii pui cateva intrebari banale care le poate citi de pe telefon. SALUT!
 
Joined
Jan 27, 2009
Messages
1,543
Reaction score
301
Location
Bucuresti
Sunt cateva reguli care trebuiesc respectate de toti..nu vrei esti liber sa faci ce vrei.
Asta e macar unii stam si 2 vs 2 decat altii disparuti care viseaza la sv full..inca o data nu sti situatia serv si comentezi aiurea ...nu suntem dumnezei sa umplem sv cand vrei tu si mai multe le a explicat mai sus.
 
Joined
Dec 11, 2013
Messages
4,153
Reaction score
1,676
Age
28
Location
Bucuresti
Acest topic este facut pentru toata lumea, mai ales pentru player.

De cand ma ocup de server am cautat sa fac ce e mai bine pentru el, nu pentru X sau Y, am cautat interesul tuturor si implicit cresterea serverului. Unele sugestii au fost bune si le-am implementat de-a lungul timpului, altele am considerat ca nu sunt potrivite pentru noi. Sugestiile nu le-a acceptat sau le-a respins Ownerul/Founderul X, nu...a fost o discutie si am pus in balanta plusurile si minusurile.

Tu ai ales sa nu faci parte din staff pentru ca nu ti-au convenit niste chestii, chestii pe care mai multe persoane ti le-au explicat dar tu ai tinut-o pe a ta. Accept critici atat timp cat pot fi argumentate si sustinute, nu hate gratuit.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UP pentru sugestii noi !!!
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top