O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA [FREE] De unde ai aflat de server?

dripsky

CS.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Apr 23, 2017
Messages
2,621
Reaction score
1,177
Location
@LaLeagane
Eram admin pe un server din comunitatea laleagane destul de populat. Din staff-ul de acolo ma intelegeam cel mai bine cu un co-owner (faceam conferinta pe skype, jucam si league of legends) . Dupa un anumit timp el a fost dat afara pe un motiv foarte aiurea, in fine.. dupa ceva timp am fost promovat la co-owner si am observat ce discutii sunt in staff, despre ce reguli se vorbea si etc, prin a tine serverul cat mai sus .. ziua era full nonstop dar seara mai putini playeri.. Eram pe forumul laleagane si l-am vazut pe colegul meu ce fusese dat afara ca postase in sectiunea Free, asa ca am dedus ca acolo s-ar fi apucat sa joace/admineze..
Dupa cateva zile imi aduc aminte si am zis intr-o seara cand nu prea erau playeri pe serverul pe care adminam eu sa intru pe Free.laleagane.ro sa vad daca il gasesc pe fostul meu coleg .. nu l-am gasit dar am vazut ca erau faorte multi playeri la acea ora, si aproape toti playerii online la ora aia erau romani si multi steam on..asa ca am zis sa-l pun la favorite ..
Trec doua luni.. si aud ca cel care avea serverul pe care jucam/adminam eu, vrea sa schimbe comunitatea din motiv ca s-a certat cu oamenii ce detin LaLEAGANE .. schibma comunitatea, eu ajung Owner, ne certam pe anumite reguli, eu incercam sa fac sa fie bine pt server, eram luat in ras, sau nebagat in seama, oamenii ziceau ca prea o fac pe liderul asa ca am fost dat afara si mi-am amintit de fostul meu coleg coowner...asa ca am zis sa ma duc pe FREE sa vad daca-l gasesc.. chiar era pe primul loc cum era deobicei ;D.. m-a recunsocut ,si am zis ca vreau sa joc pe Free.. am jucat cateva ore bune prima data, am vazut ca puteam sa cer slot la 10 ore. le-am zis adminilor ca o sa fac cerere de slot ... Iuli Free mi-a zis sa fac cerere de admin ca e campanie de 10 ore si mi-a zis ca ma accepta el :) ...si cam asa am ajuns eu unde sunt acum :D

P.S acel coleg era Relm :D
 
Last edited:

Babacigim

leganar
Joined
Oct 1, 2018
Messages
22
Reaction score
1
Age
30
Location
In Padure
De la un tip caruia i-am schimbat nick-ul, cand eram admin pe un alt server :biggrin:
Am zis sa incerc totusi serverul acesta, stiind si de prestigiul comunitatii LaLeagane. Nu am regretat alegerea. Chiar am adaugat serverul la favorite dupa cateva runde jucate.
Ps: Chiar am adminat in aceasta comunitatea, acum ceva timp (acum 5-6 ani...).
 

Becky

hall of fame
Joined
Jul 27, 2016
Messages
2,411
Reaction score
274
Location
Bucuresti
De la un tip caruia i-am schimbat nick-ul, cand eram admin pe un alt server :biggrin:
Am zis sa incerc totusi serverul acesta, stiind si de prestigiul comunitatii LaLeagane. Nu am regretat alegerea. Chiar am adaugat serverul la favorite dupa cateva runde jucate.
Ps: Chiar am adminat in aceasta comunitatea, acum ceva timp (acum 5-6 ani...).

Chiar ne bucuram sa auzim asta! :)
[MENTION=170637]dripOnMe[/MENTION]; nu stiam povestea, super tare ca ai scris-o :D
 

bAlex

leganar
Joined
Jun 29, 2017
Messages
156
Reaction score
17
Age
32
de la un prieten care...l a ales random de pe net google ...si aici am ramas ;)))
 

spikeoneee

leganar
Joined
Aug 3, 2018
Messages
33
Reaction score
0
Age
24
Location
Hunedoara, Petrosani
Eram pe server cu un prieten si el a luat ban inaintea mea cu 2 min si dupa si eu, si el intrase pe serveru' asta si m-a chemat si pe mine
 
Joined
Dec 9, 2018
Messages
61
Reaction score
1
Age
24
Location
Baia Mare
Am dat aleator de el, dar mi-a placut ca adminii isi faceau treaba, era multa lume online aproape toata ziua, asa ca am ramas aici.
 

dripsky

CS.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Apr 23, 2017
Messages
2,621
Reaction score
1,177
Location
@LaLeagane
[MENTION=23474]cLod^[/MENTION]; dupa ce a inventat serverul a zis ca are nevoie de cel mai bun admin asa ca, a apelat la mine
 
Joined
Jan 27, 2009
Messages
1,543
Reaction score
301
Location
Bucuresti
Salut
Am accesat forumu laleagane din ianuarie 2009:) unde am gasit un sv numit valcea care s ainchis dupa 2 ani si de atunci am parasit laleagane si am revenit in 2019 si imi este dor de vremurile frumoase de atunci si acum vreau sa rascolesc in amintiri si tot ce a fost frumos sa aduc 10% inapoi.
Ma bucur ca v am gasit free si am vazut o organizare foarte buna fata de multe sv:)
Si ne vedem pe sv.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top