O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA Erori/Bug-uri/Crash-uri

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
Jun 19, 2013
Messages
2,409
Reaction score
40
Age
27
Location
Targoviste
Am vazut pe multe forum-uri, site-uri, comunitati, blog-uri, aceeasi problema si aceleasi intrebari, cum ar fi:

  • De ce ramane blocat patch-ul la 29%-33%-77%-99% ?
  • De ce nu se deschide clientul ?
  • De ce imi apare eroare Maestro ?

Sunt doar cateva intrebari pe care le-am selectat si care cred eu ca sunt cele mai cautate probleme care nu au inca un raspuns clar si sigur. Am facut eu propriul tutorial, pe care il folosesc si in ziua de astazi, ceea ce inseamna ca da roade.

  1. Pentru inceput intram in Panoul de Control si dezinstalam League of Legends.
  2. Ramanem tot la Panoul de Control si mai dezinstalam Adobe Air si Visual C++ 2003. (sunt programe pe care le instaleaza odata cu jocul)
  3. Dupa ce ati facut pasul 1* si 2*, mergeti unde este instalat jocul si stergeti folderul Riot Games.
  4. Dupa "eliminarea" jocului trecem la partea de registry, care sunt foarte importanti si trebuie sa-i curatam pentru a evita problemele din trecut. Pentru acestia va recomand CCleaner, pe care il puteti descarca de aici .
  5. Dupa ce ati facut pasul 4*, dati un restart la PC.
  6. Dupa pasul 5* mergem si descarcam din nou setup-ul de pe site-ul official League of Legends.
  7. Dupa ce instalam setup-ul trebuie sa instalam si Adobe Air, pe care il descarcam de aici.
  8. Acum deschidem League of Legends si asteptam sa-si faca update-ul.
  9. Dam Play si ne vedem de joc linistiti.

Acesta este mini-tutorialul meu pe care va recomand sa-l incercati in caz ca aveti vreo problema cu League of Legends.

In caz ca apar probleme/nelamuriri la ce am postat eu lasati un reply.

ON: Daca urmati pasii de mai sus veti rula League of Legends corect si fara nici o problema.
ON2: Daca dupa efectuarea unor pasi va cere restart nu ezitati sa o faceti.
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top