O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

Echilibru in joc

Jon Snow

leganar
Joined
Oct 27, 2018
Messages
13
Reaction score
1
Age
28
Location
Chisinau
Am observat, nu doar o singura data, ca nu este echilibru in joc, adica avem o echipa mult mai puternica decat cealalta. Eu mai incerc sa fac cate ceva dar, nu sunt atat de bun ca sa jupt pentru toata echipa.
-Propun in primul rand ca PLAYERII sa nu isi poata schimba echipa. din startul jocului isi alege echipa si acolo sa ramana.
-Sa bagam un plugin care sa faca echilibru mutand jucatorii intr0un mod logic, sau s-ar putea sa faca asta chiar adminii.
:)
 

prpr

Alandala/Zurlii.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Nov 3, 2016
Messages
1,889
Reaction score
612
Nu cunosc plugin de echilibrare suficient de inteligent facut, astfel incat sa previna frustrarea jucatorilor dezavantajati sau a celor care alearga dupa fraguri. Singurul factor eficient este bunul simt al jucatorilor experimentati/buni, care se vor muta de buna voie in scopul echilibrarii jocului. In cele mai multe cazuri, mutarea fortata a unui jucator determina ori revenirea acestuia la echipa preferata ori iesirea de pe server. De trei ori diferitii scripteri ai acestui server au pus pe server asemenea plugin. Nu numai ca sunt ineficiente, ci sunt chiar daunatoare. De fiecare data le-am dezactivat, vazand efectul (cunoscut, oricum, din experienta). In orice situatie pe server vor ramane jucatorii relaxati sau tenace. Ceea ce nu este tocmai rau. Cei ce vor juca in continuare o vor face fara resentimente legate de server/plugin sau un serif. Pluginul care permite schimbarea usoara a echipei a fost implementat tinand cont de logica de mai sus, in acest mod scutindu-se si pierderea unei eventuale sume de bani prin transfer.
 
Last edited:

WLFMchisinau

leganar
Joined
Sep 24, 2018
Messages
13
Reaction score
0
Age
34
Sunt eu destul de bun sa echilirez , chemati-ma pe mine :D :biggrin:
nu e o problema mare , se schimba ei singuri cand vad ca e grea treaba la echipa mai slaba
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top