O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

CSL18 Discutii

kidzor

hall of fame
Joined
Dec 1, 2010
Messages
2,857
Reaction score
138
Location
București
In loc sa recunosti ca ai adus numai oameni care nu au treba cu sv vostru, imi vii cu tupeul asta de pusti de 15 ani.

Arogant, fitos, tupeu jegos. Iarta-ma.

Si da, cand v-ati inscris, nici S K nu era in evidenta pe gt. Doar 3 am verificat.
Adevarat, nu ca si eu tot 3 am verificat.

Salut corectilor, ce faceti?

1. joni


2. Bydy


3. KnD^BlacK



Ai zis ca esti jucator de MIX-uri tu, sper ca il cunosti pe starix de la WN-uri. :)





Incep sa ii dau dreptate lui @i need my water; la faza cand v-a iesit jucatorul in runda 14 =))) , a i-a picat netu, scuze.

Va inscrieti la cupa cu CODATI? Aici e cupa Serverelor LLG bro, nu a codatilor. Pai ce facem aici, sistem piramidal?
 
Last edited:
Joined
Nov 19, 2017
Messages
885
Reaction score
38
Age
34
Location
Brasov
Tot pe langa subiect esti. Eu inca astept raspuns la intrebarile pertinente, nu la deviatiile tale.
Imi vii cu testele astea de 2 ani pe multe linii in cfg si cine stiu eu ce.
Ce legatura are cu ceea ce am ridicat eu in discutie?!?
Ai raspuns cumva la decizia de a aduce oameni care nu au treaba cu sv tau?
Si raspuns la faptul ca unul a fost adaugat inaintea unui meci cand era interzis?

Exista demo pentru cel care a iesit cu 5 secunde inainte de a se termina ultima runda. Stia ca e ultima runda, ca se termina meciul si a iesit. E postat mai sus. Vezi acolo codul! La fel si pentru ceilalti jucatori. Daca exista suspiciuni, se pot repera acolo.

Din nou: e greu sa recunosti ca ti-ai adus jucatori care nu au treaba cu dr si incerci sa deviezi de la discutie.

Din partea ta m-am lamurit. Pustan tare-n tastatura si fara pic de coloana vertebrala.
Astept raspuns de la organizatori, sa vedem ce masuri vor lua. Si de ce nu le-au luat si cand a fost cazul in trecut.
 

kidzor

hall of fame
Joined
Dec 1, 2010
Messages
2,857
Reaction score
138
Location
București
Tot pe langa subiect esti. Eu inca astept raspuns la intrebarile pertinente, nu la deviatiile tale.

Ti-am explicat cred ca de 3 ori, la discutii libere si in acest topic astazi, dar n-am cu cine...

Imi vii cu testele astea de 2 ani pe multe linii in cfg si cine stiu eu ce.

Ia vezi la joni baiat bun ce data are, din cate imi aduc aminte corectule, cineva de la Pitesti nu a avut voie sa joace ca a fost prins cu cod.

Din nou: e greu sa recunosti ca ti-ai adus jucatori care nu au treaba cu dr si incerci sa deviezi de la discutie.
Ca si mai sus, acelasi raspuns...
Recunoaste ca sunteti bug-uiti =)))))

Imi vii cu testele astea de 2 ani pe multe linii in cfg si cine stiu eu ce.
EMMAAAAAJKZ.rc + Sprite Hack (No flash) + Unknown cheat name hai ca sunt ele linii in cfg =))))


 
Last edited:

Georgiana

mademoiselle
Joined
Oct 14, 2014
Messages
2,731
Reaction score
430
Location
CCSE
Cred ca abc v-a lămurit. Încercați sa încheiați subiectul si sa nu va jigniți.
Dr nu a avut o grupa deloc ușoară, iar forneus nu a fost deloc cel facut remarcat in echipa, ci kid si ciubo. Si cu, si fara forneus, tot ar fi castigat.


Mai bine va pregătiți pt maine si lăsați răutățile deoparte.

Sper să nu mai vad nicio postare de genul.
 
Joined
Nov 19, 2017
Messages
885
Reaction score
38
Age
34
Location
Brasov
Ti-am explicat cred ca de 3 ori, la discutii libere si in acest topic astazi, dar n-am cu cine...



Ia vezi la joni baiat bun ce data are, din cate imi aduc aminte corectule, cineva de la Pitesti nu a avut voie sa joace ca a fost prins cu cod.


Ca si mai sus, acelasi raspuns...
Recunoaste ca sunteti bug-uiti =)))))

O sa vedeti maine seara cat de buguiti sunt baietii. D-astia, cu ore multe pe public, spre deosebire de oamenii vostrii.

Uita-te si in testul ala sa vezi care e problema, inainte sa lansezi afirmatii defaimatoare, cand habar n-ai cu ce se mananca! E un fisier care nu se incarca corect in pc-ul lui. http://www.wargods.ro/wcd/dlls.php?id=1540681 filesystem_stdio.dll
A reinstalat win si a rezolvat.

Te ajuta google daca inca esti nedumerit cu ce inseamna.

M-am saturat sa ma tot repet, de parca nu intelegem limba romana.
Nu mai am nevoie de replici "inteligente" de la tine, ci de decizii luate de organizatori (asta dupa ce isi citesc regulamentul pus de ei insisi).

Cred ca abc v-a lămurit. Încercați sa încheiați subiectul si sa nu va jigniți.
Dr nu a avut o grupa deloc ușoară, iar forneus nu a fost deloc cel facut remarcat in echipa, ci kid si ciubo. Si cu, si fara forneus, tot ar fi castigat.




Mai bine va pregătiți pt maine si lăsați răutățile deoparte.


Sper să nu mai vad nicio postare de genul.

Nu a lamurit cu nimic abc.
Nu conteaza cine joaca cum la ei in echipa.
Conteaza ca nu s-a respectat regulamentul. In randuri repetate!!
Nu ma intereseaza cum joaca unul sau celalalt.
 

kidzor

hall of fame
Joined
Dec 1, 2010
Messages
2,857
Reaction score
138
Location
București
Sa te lamureasca organizatorii in legatura cu ce?
Ia-l, citeste-l https://laleagane.ro/forum/threads/797506-Regulament-CSL?p=5244679#post5244679 si scrie aici ce regula nu s-a respectat.

Uita-te si in testul ala sa vezi care e problema, inainte sa lansezi afirmatii defaimatoare, cand habar n-ai cu ce se mananca! E un fisier care nu se incarca corect in pc-ul lui. http://www.wargods.ro/wcd/dlls.php?id=1540681 filesystem_stdio.dll
A reinstalat win si a rezolvat.

Vezi cum minti, corectule? =)))
Adica pe 13.11.2018 ora - 00:10 a facut WG si avea "eroare de la windows", iar tot in aceeasi zi la ora 00:21 si-a reinstalat windows-ul in 10 minute ???=))))))))))

1.png


Cu asta am zis tot!

Uita-te si in testul ala sa vezi care e problema, inainte sa lansezi afirmatii defaimatoare, cand habar n-ai cu ce se mananca!

Daca nici eu nu mai stiu cu ce se mananca, e clar. Sa nu uitam si de discutia cu Starix.
+ de asta daca isi reinstala windowsul ii se stergea tot istoricul.
M-am lamurit de tine si de echipa ta de buguiti.


Whoopsie
 
Last edited:
Joined
Nov 19, 2017
Messages
885
Reaction score
38
Age
34
Location
Brasov
Sa te lamureasca organizatorii in legatura cu ce?
Ia-l, citeste-l https://laleagane.ro/forum/threads/797506-Regulament-CSL?p=5244679#post5244679 si scrie aici ce regula nu s-a respectat.



Vezi cum minti, corectule? =)))
Adica pe 13.11.2018 ora - 00:10 a facut WG si avea "eroare de la windows", iar tot in aceeasi zi la ora 00:21 si-a reinstalat windows-ul in 10 minute ???=))))))))))

1.png


Cu asta am zis tot!



Daca nici eu nu mai stiu cu ce se mananca, e clar. Sa nu uitam si de discutia cu Starix.
+ de asta daca isi reinstala windowsul ii se stergea tot istoricul.
M-am lamurit de tine si de echipa ta de buguiti.


Whoopsie

Din nou, cu totul pe langa subiect. Ce face omu cand nu e pe mix1.laleagane.ro in competitie nu ne priveste pe noi. Vor fi demo-urile disponibile sa vezi wall si aim sau cine stie ce crezi ca e fisierul ala. Tu, sau eminentele cenusii in ale cs-ului, precum starx. Dar o sa le spun sa isi faca testul wg (care e cu mult depasit, in cazul in care domnia voastra nu era la curent). Oricum, sa te iluminez, asta in cazul in care nu ai cautat pe google ce e acel fisier, uite si discutie cu el pe steam:
https://imgur.com/a/YP0jEaT

Am sters prima parte a site-ului. E comunitatea unde are admin pe un sv de mix. Iti dau link in privat daca esti curios.
Erau niste "cunoscatori" care la fel, i-au facut reclamatie, nestiind ce inseamna acel fisier. Cum au vazut testul rosu, cum gata, e cod. Pacat ca nu-l cunosteau si ei pe starx, asa poate nu era reclamatia respinsa.
Pur si simplu acel ddl nu e in lista lor de fisiere default. Cum el l-a pus in steam, wg l-a luat drept necunoscut. Tocmai d-aia ii mai si zice "unknown cheat".
https://www.google.ro/search?q=file....69i57j0l5.13700j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Acum ca am lamurit si cunostiintele in cs, zice cineva ceva de regulamentul ala?
Si cum chiar unul dintre organizatori l-a incalcat, modificand lineup-ul cu o ora jumate inainte de meci, nu cu 6?
https://imgur.com/a/uJ5Pae9
Si cum s-a facut reclamatie in ce priveste lucrul asta si nu s-a luat nici o decizie?
Si ca nu s-au verificat playerii si aflilierea lor la serverul respectiv.

Ca de la asta s-a plecat. Am mai intrebat de cateva ori si doar omu cu "buguiti" a tegiversat si a deviat de la intrebarile astea.
 
Joined
Feb 24, 2018
Messages
511
Reaction score
33
Age
26
Location
Moreni, Dambovita
Rivalitate mai mare ca aici nu am vazut. Nici la fotbal in curtea scolii. Atat va pripati pentru locul 1? Credeti ca va avantajeaza cu altceva?

Daca mai aud chestii legate de jucatorul x y ca a fost adus de pe nu stiu ce server de mix sau etc, ma refer la tine [MENTION=174935]Agnosticul[/MENTION]; personal iau masuri. Ti se dau zeci de explicatii si tot nu iti intra in cap.
 
Last edited:

abc.anomaly

hall of fame
Joined
Sep 30, 2008
Messages
1,637
Reaction score
91
Location
Galati
Sincer nu am de gand sa citesc tot ce scrie acolo. Cam arunci cu pietre in stanga si in dreapta si nu e frumos. Georgiana a luat decizia sa accepte modificarea si sa il introduca in line-up echipei DR pe forneus pentru a evita un fortfeit din prima etapa, pentru a favoriza desfasurarea competitiei intr-un mod cat se poate de fluent. E o decizie luata de un organizator si o exceptie care mi-a adus-o si mie la cunostinta. Treaba sta in felul urmator, te porti de parca ai platit niste servicii si nu au fost respectati termenii si conditiile. Vrei sa joci, te vei prezenta maine pe server, nu vrei, veti pierde cu 16-0 si aia a fost. Cam multa tiganeala si batjocura, cupa se desfasoara pe banii si timpul nostru iar daca nu ai de adus decat obiectii esti invitat sa nu mai participi.
Viitoare discutii si raspunsuri impertinente pe subiectul acesta vor atrage dupa sine sanctiuni cat se poate de rosii, ca (,)caciula lui mos craciun, indiferent cine va fi persoana.
 
Joined
Nov 19, 2017
Messages
885
Reaction score
38
Age
34
Location
Brasov
Felicitari echipei DR! Ati meritat "victoria"! Cat a fost? 30-0 sau cum era?? 11-16, pardon
Si omului, "total impartial" care a facut verificarea si NU A GASIT NIMIC!!! Dar tot a nascocit ceva.
Si organizatorilor, care au luat o decizie unanima, se pare! Exact cum ne-au obisnuit pe parcursul competitiei, as putea adauga...

E jenant cand majoritatea organizatorilor sunt teacheri in proiectul admin school, si in loc sa se uite la un demo sa decida daca este sau nu ceva in neregula cu jucatorul respectiv, iau decizia de a ne scoate din cupa pentru ca nu a gasit omu lor nush ce in pc-ul jucatorului meu.

Nu ne luam dupa dovezile empirice (demo), ne luam dupa spusele unuia pe care nu-l cunoastem. Ca nu a gasit el ceva in locul in care trebuia sa fie ceva. Let's be real, guys!

Inteleg din persectiva altora cum pare situatia cu blocatul pc-ului (ca nu i-a picat netul, si i s-a blocat pc, cand au incercat sa intre pe teamview). Dar chiar daca a facut nasoale, si a sters ceva, cumva, chestiile alea trebuiau sa apare si in demo. Orice admin cu experienta vede un cod daca se uita la demo.
De ce nu ati luat asta in considerare? De ce decizie unanima sa ne dati ff?!?
Cum naiba vi s-a parut asta o decizie corecta? Cand noi ne pierdem timpul de o luna si ceva sa jucam si sa fim prezenti, sa nu fie probleme in desfasurare din cauza noastra.

Si ca sa fiu rau in continuare:
Unde s-a luat decizia aia unanima?
Aici, cand era "omu cu verificarea" si un organizator pe canalul dr, care avea parola de intrare? https://imgur.com/a/5KEI0ez
Sau aici: https://imgur.com/a/4B4sktM

Eu nu am fost inclus in discutie pe ts. Cine au fost cei care au luat decizia unanima? Doar pe abc si pe Georgiana i-am vazut on. iar abc a zis ca el nu a vrut sa fim descalificati. Unanim la 50%??

Nu vreau sa imi onorati intrebarile, pentru ca m-am obisnuit sa nu raspundeti clar si concis la nimic din ce intreb. Inclusiv incalcari de regulament. Cat despre interpretari, nici nu mai vorbesc...

A fost ultimul meu post in zona asta.
Bafta in continuare!
Ramaneti la fel de corecti si impartiali!

Seara faina!
 
Last edited:

abc.anomaly

hall of fame
Joined
Sep 30, 2008
Messages
1,637
Reaction score
91
Location
Galati
Nu inteleg ce coarda sensibila crezi ca atingi sau ce ochi doresti sa deschizi. I s-a blocat jucatorului tau PC-ul exact in momentul verificarii (a naibii coincidenta), asa ca s-a gandit el sa dea restart. Ca o fi sau n-o fi cu musca pe caciula, ne-am trezit in fata faptului implinit. Nu am de gand sa ma joc de-a alba-neagra ca nu am de unde sti ce are sau a avut el in PC atat timp cat aud "timed out" pe teamspeak exact in momentul verificarii. Putea foarte bine sa-si scoata cablul de net, nu pot periclita desfasurarea competitiei doar ca playerul x a spus asta, cu atat mai mult ca vorbim de un jucator care nici macar cu o luna in urma a fost aparent prins cu cod pe WG.
Va multumim pentru participare si ne cerem scuze celorlalti colegi ai tai pentru inconveniente.
 
Last edited:
Joined
Nov 19, 2017
Messages
885
Reaction score
38
Age
34
Location
Brasov
Nu inteleg ce coarda sensibila crezi ca atingi sau ce ochi doresti sa deschizi. I s-a blocat jucatorului tau PC-ul exact in momentul verificarii (a naibii coincidenta), asa ca s-a gandit el sa dea restart. Ca o fi sau n-o fi cu musca pe caciula, ne-am trezit in fata faptul implinit. Nu am de gand sa ma joc de-a alba-neagra ca nu am de unde sti ce are sau a avut el in PC atat timp cat aud "timed out" pe teamspeak exact in momentul verificarii. Putea foarte bine sa-si scoata cablul de net, nu pot periclita desfasurarea competitiei doar ca playerul x a spus asta, cu atat mai mult ca vorbim de un jucator care nici macar acum o luna a fost aparent prins cu cod pe WG.
Va multumim pentru participare si ne cerem scuze celorlalti colegi ai tai pentru inconveniente.

Hai ba frate, ca nu e rocket science!
Uita-te la demo ca esti coordonator la admin school!
Cum am spus mai sus: daca avea ceva si a sters, s-ar vedea in demo! Pana acum asta era singura modalitate de verificare. Si cea mai clara.
De ce nu poti fi obiectiv? Cum sunteti in pozitii de conducere daca nu puteti lua decizii obiective, bazate pe argumente logice??

Adica, chiar asa, pe fata...
Aveti demo disponibil din seara asta. Luati pe baza aluia o decizie. Nu pe niste circumstante mai putin favorabile noua.
Si legat de acel wg: am explicat ce era cu fisierul acela. E doar un dll care probabil nu e in baza de date default a wargods. De acolo si numele de unknown. Oricum nu are nici o relevanta cu ce s-a intamplat in meciul din seara asta.

Copiii de la dr sunt suparati ca au pierdut si ai lasat un om care nu face parte din organizatori si in care ai spus clar ca nu ai incredere sa verifice.
Ai luat o decizie la cald, influentat de toti acei "cunoscatori" in ale cs-ului, pe baza unui argument de tipul: "e posibil sa fi fost, pentru ca acum nu mai e, deci poate ca era..". In loc sa va uitati cu totii la demo si sa va spuneti parerile pe baza acestuia.
BTW: tot nu ai mentionat cine au fost cei care au luat "decizia unanima"

Pacat, ca putea fi un meci frumos intre cs si free in finala.

Dar asta e...cand nu stim sa judecam lucrurile obiectiv si suntem partinitori. Pentru a nush cata oara, si tot in favoarea celor de la DR... :|
 

kidzor

hall of fame
Joined
Dec 1, 2010
Messages
2,857
Reaction score
138
Location
București
Nu o sa mai zic nimic despre joni, deoarece zic degeaba.

Totusi vreau sa intreb si eu de ce erai speriat pe canal daca i-am cerut verificare lui gosuu ? Si la un moment dat ai zis ca a iesit si nu dai de el.
Chiar daca ati luat FF, inca astept demoul de la gosuu, am aruncat o privire pe demo-ul lui johni si am gasit asta.
Vermilionu ala ce mai zice?

 
Last edited:

Georgiana

mademoiselle
Joined
Oct 14, 2014
Messages
2,731
Reaction score
430
Location
CCSE
N-am inteles... ma urmărești? Stau unde vreau eu pe ts, atata timp cat sunt bine primita. In plus, era si Andra acolo.
De cand trebuie sa dau cuiva socoteala pt ceea ce fac eu pe ts?

Ca sa ne intelegem: drop in timpul verificării = descalificare si punct. Daca i s-ar fi intamplat asta cuiva din echipa dr, ati fi reacționat mult mai urat decat DEJA o faceti. I s-a cerut demo lui gossu. Unde e? Nu il are nimeni. De ce nu ati avut grija sa il primim? Ca sa caut eu in ftp maine un eventual link?

Eu nu pot sta dupa fiecare in parte, am lucruri mult mai bune de facut, mai ales in weekend. Seri de sâmbăta si duminica in care am fost mereu pe ts si pe servere. Dar astea nu se mai vad, evident.

De ce nu ai facut print si cand eram cu abc singura la camera de verificări 2, cand am decis ÎMPREUNA descalificarea? Iti zic eu de ce. Erai ocupat pe steam, ii scriai lui abc in acele momente.

Vezi cum faci cu stalkuitul asta, ca sa nu o dau in avertismente.
 
Joined
Apr 9, 2015
Messages
2,187
Reaction score
353
Age
25
Location
Ghencea
LE: Observ ca moderatorul [MENTION=148260]indi[/MENTION]; considera reclama link-ul pe care l-am pus, discutia fiind intre organizatori si lider-ul serverului CS. [MENTION=5406]abc.anomaly[/MENTION]; ti-am trimis PM cu link-ul.

indi, moderator laleagane, organizator CSL 2018

încântat!
 
Joined
Apr 9, 2015
Messages
2,187
Reaction score
353
Age
25
Location
Ghencea
Nu ti-am zis nimic bro, mi-ai editat topicul unde am lasat link-ul cu dovada si mi-ai raspuns la misto in loc sa te ocupi ca organizator CSL 2018. Nevermind..:)

Astfel de discuții le țineți în privat, nu cred că este necesar ca toți să se informeze despre meciul vostru eșuat. Având în vedere că decizia a fost deja luată, nu mai am eu sau ceilalți colegi cu ce să intervenim.

Bro
 

abc.anomaly

hall of fame
Joined
Sep 30, 2008
Messages
1,637
Reaction score
91
Location
Galati
Sariti calul, nu o sa mai existe nici un post despre meciul trecut, cartonase rosii altfel, chiar si staff sa fie.
Puteti vorbi despre cat de Dumnezeiesc o sa joc eu diseara.
 
Joined
Nov 19, 2017
Messages
885
Reaction score
38
Age
34
Location
Brasov
Multumesc pentru stergerea reply-ului! Sunteti niste draguti! Nici nu faceti abuz...nuuuu. Nici nu e sub orice critica ceea ce ati facut.
Nu sunteti in stare sa va recunoasteti greselile si mai si incercati sa le ascundeti. La asa ceva chiar nu ma asteptam, din partea unor admini ai forumului. Ca incalcati regulamentul competitiei deliberat, am inteles din prima, dar chiar asa...e de neconceput!
Daca nu va convenea ceea ce am scris acolo, puteati edita simplu si macar lasa demo-ul lui gosuu, care era cerut in reply-urile precedente. Dar nu; ati sters postarea cu totul. De ce, doar voi stiti!

Sau v-ati uitat la demo lui joni si ati realizat ca nu are absolut nimic? Si ca ne-ati scos din cupa ca ati aplecat urechea la niste copii ofticati?
L-am pus la admins school si din 83 de vizualizari, nimeni nu si-a dat cu parerea. Coincidenta?!? Siguuuuur

Daca in continuare consideati ca merit sanctiuni, mi-le asum. Mai sunt cateva persoane si peste voi pe forum si poate vor vedea ce abuzuri crase s-au facut in competitia asta. Si cum reactionati cand sunteti trasi la raspundere.
Si se pare ca nu e prima data, alte persoane sus-puse ale comunitatii anuntandu-ma ca fac postarile astea degeaba, pentru ca asta e modul vostru de operare. S-a intamplat si in trecut.

Eu inca astept sa vedeti demo si sa va retrageti decizia inepta de a ne scoate din competitie. Oricui i se putea intampla sa ii pice pc/netul, in orice moment. Omul a reintrat imediat dupa ce a observat ca nimeni nu-i raspunde pe ts si nu poate face nimic pe pc. Atunci a dat rr si s-a supus verificarii.
Ca nu s-a gasit nimic atunci, daca a sters sau nu, tot nu era absolut nimic incriminator. Lucru coroborat de demo.
DAR NU VRETI SA VA UITATI LA EL!!!
Sau v-ati uitat si ati vazut cu ochii vostrii ca nu e absolut nimic in neregula si nu puteti sa va recunoasteti gresala?

Chiar nu avem pic de etica morala? Nu va mustra putin constiinta? Uitati ca functiile pe care le aveti sunt mai degraba indatoriri, si nu privilegii. Taiati si spanzurati fara pic de tact.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top