O noua aventura incepe. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

Cerere unban ShuT

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.

Vlad98

leganar
Reaction score
0
Nick-ul (cu care erai in momentul banarii): ShuT
Ip-ul: 82.30.19.227
Steam ID: STEAM_0:1:539229990
Data + ora (cand s-a pentrecut incidentul): Nu mai stiu exact , acum aproximativ 2 saptamani
Harta (pe care s-a produs incidentul): Nu mai stiu
Admini online (care erau pe server in acel moment): Nu stiu
Adminul (care a dat ban. in cazul in care se stie): Nu stiu
Motivul (pentru care crezi ca ai luat ban): De la server , cand s a schimbat mapa , m am trezit cu ban.. mi s a mai intamplat si pe alte servere uneori. Nu am absolut nimic , joc pe CFG ul default de la steam , nimic altceva.
Dovada (in cazul unui abuz):

olimpiupop

leganar
Reaction score
2
pai si tu dupa 2 saptamini faci cerere de unban ??
sau ne crezi prosti ?

Vlad98

leganar
Reaction score
0
pai si tu dupa 2 saptamini faci cerere de unban ??
sau ne crezi prosti ?
Am facut acum pentru ca nu prea am mai jucat si cand am jucat cate putin , am jucat pe alt server. Ce legatura are una cu Alta?? De ce v as crede prosti? Lol
Se pot întreba adminii sau verifica consola cu “Search” ca , nu mi am luat ban de la cineva pe motiv de cod sau altceva.

Ai mai incercat sa intri?
Da , tocmai de asta am si făcut cerere pentru ca uneori cand mi am mai luat pe un alt server banul de la server , a fost de 15 minute ci nu permanent.

Cifre

sinners.laleagane.ro
Reaction score
28
Cererea ta e facuta la 20 de zile dupa ce ai luat banul , ceea ce e peste limita cand o cerere e luat in considerare .
In plus datele completate de tine in cerere sunt eronate .
Banul l-ai luat pe 28 Decembrie 2020 pe alt nick :
[11:27:23][gg_dev_platform] 001 banned Sinners.LLG [2] (0 mins) (IP: 82.30.19.227) (Reason: neprezentare wg)
Care e realitatea si de ce nu ai facut cerere imediat tinand cont ca jucai des la noi?

Vlad98

leganar
Reaction score
0
Din păcate , nu am fost eu acela , am Ip dinamic , nu prea am jucat la voi , poate odată la 1-2 săptămâni putin.
N am luat niciodată wg pe niciun server.
Nu sunt copil sa fac cerere unban daca am jucam cu cod sau alte prosti , nu stau sa ma cert/contrazic , v am spus adevarul si aia e.
Daca imi dați unban bine , daca nu tot bine. Nu trăiesc intr un joc.
Plus ca , am jucat doar pe Nick ul ShuT din totdeauna.

Cifre

sinners.laleagane.ro
Reaction score
28
Nu ma cert , dar ma contrazic cu tine pe singurele dovezi care le am, si anume :
Luna aceasta nu ai activat pe sv la noi, in urma verificarilor de pe GT . In situatia asta excludem varianta plauzibila ca ai nimerit ip-ul banat , tinand cont ca ai ip dinamic.
Deci in decembrie tu ai fost cel banat pe acel nick .
Chiar tu ai spus ca s-a schimbat mapa si te-ai trezit banat . Interesanta situatie .

Am avut prea multe situatii in care jucatorii au revenit dupa o perioada lunga cu cerere de unban pe alt nick , in ideea ca s-a uitat motivele banului si vor primi usor unban .
Din aceste motive , regula e sa se faca cererea in maxim o saptamana .
Am pierdut mult timp si in cazul tau sa verific tot , sa nu fie vreun abuz sau ban dat de server aiurea .
Imi pare rau , dar daca nu vi cu o dovada concreta ca nu ai fost tu , banul ramane pe acest ip.

Vlad98

leganar
Reaction score
0
Pai spune mi tu cu ce dovada pot veni ? Daca tu imi spui , eu iti aduc orice dovada dorești. Pe de alta parte , spune mi te rog pe ce Nick a fost Banat Ip ul ?
Si , am spus “aproximativ 2 săptămâni” , nu mai stiu exact , cum ti am spus , n am jucat des pe server , si cand am jucat , am jucat putin.

Cifre

sinners.laleagane.ro
Reaction score
28
Nick-ul e pus mai sus .
Adu-mi o dovada care sa contrazica verificarile mele , dovezi luate din server , gametrucker.
Orice poate contrazice ca tu ai jucat de pe ip-ul asta cand s-a dat ban pe nick-ul Sinners.LLG[2].

Vlad98

leganar
Reaction score
0
Nu am ce dovada sa-ti aduc , e absolut imposibil sa pot gasi ceva.
Nu mi am gasit numele meu (ShuT) sau al cumnatului meu care joaca pe acelas ip cu numele (ToTToRina) pe GT , n am idee de ce.
N am jucat eu pe acel nume sau el in niciun caz , de ce mi as pune nume cu server ul tau , lol.
Salveaza-ti log-ul din consola server ului si dai cu search dupa numele meu sau de pe ip si vezi ce mai gasesti.
In fine , n am ce sa-ti spun , vad ca o ti pe a ta si ceri doveazi care sti ca oricum n am de unde sa le scot. Sunt pur si simplu un jucator care mai juca uneori , am alt server de joc zilnic dar uneori mai intram si pe acest server. Punctez , pe numele ShuT!!! Ci nu pe Sinners.LLG[2] cum spui tu. Sau na , nu e imposibil ca IP ul sa se fi nimerit.

R1Sk

diamond
Reaction score
7
Sinners.LLG1, 2 etc. apare atunci cand executi un config dupa care il stergi tinand cs-ul in bara de start , apoi intri pe sv dorit , sau uitand sa iti schimbi nick-ul dupa exec..cfg-ului :)

Vlad98

leganar
Reaction score
0
Am mentionat in prima parte ca nu folosesc nici un fel de CFG ci doar originalul clean de la STEAM.

Cifre

sinners.laleagane.ro
Reaction score
28
Ti-am prezentat banul dat pe ip-ul pus de tine in cerere.
[11:27:23][gg_dev_platform] 001 banned Sinners.LLG [2] (0 mins) (IP: 82.30.19.227) (Reason: neprezentare wg)
Asta e nick-ul pe care am dat eu ban.
Daca ai o explicatie cum a ajuns acest jucator sa detina ip-ul tau te astept pe privat.
Cererea de unban pe acest ip e respinsa.
O seara buna.
T.C.

Cifre

sinners.laleagane.ro
Reaction score
28
"How often does Virgin Media change IP?
every 16-20 days

Virgin said my IP address is dynamic and it will change every 16-20 days so long as box is downpowered for a good few hours"

Am internet de la Virgin media (Marea Britanie) cauta si ai sa vezi acelas lucru , IP ul meu se schimba la fiecare 16-20 de zile. Asta insemnand ca se poate ca acel IP sa fi fost la alt BOT. Intelege odata ca n am fost eu acel idiot care n a dat WG.

Nu ma oftic ca am BAN , ti am spus ca nu traiesc intr un joc. Ci mai rau ma oftic ca e luat BAN fara MOTIV.

Banul scos.
Atentie mare la cumnatul tau .
Daca se repeta situatia banul va ramane.

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6