O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

Cerere unban bubu

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
Nov 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Nick-ul tau : bubu golan cu sentimente

Profilul tau de steam : https://steamcommunity.com/profiles/76561199079743182/

Adminul care te-a banat : Armaghedon

Ai Prime : DA

Motivul pentru care ai primit BAN : că nu i-am arătat lui Armaghedon contul main, eu neavând cont main, argumentul lui ARmaghedon a fost că n-am cum să joc așa, acesta este singurul cont de steam pe care-l am, am fost banat pe nedrept, nu sunt utilizator de programe ilegale pe cs go (dacă era așa, aveam VAC)

Data si Ora banului : 7:50 Seara

Snapshot : https://prnt.sc/h6eE91Gd0ALQ
Nu mi se pare ok sincer să fiu banat ptr că n-am avut cum să justific nimic. Mă joc pe svr ăsta doar în weekend ptr că doar în weekend nu lucrez și am câteva ore pe server. Fără să jignesc pe alții sau să par arogant, dacă alți playeri nu știu să țină mouse-ul în mână să caute alt joc potrivil lor nu să mă reclame pe mine și să fiu banat fără motiv. Armaghedoane m-ai banat zici că aveam 50-0.. O seară bună tuturor.

dacă adminii vor eu fac share screen pe discord și adminii se uită cum mă joc, ceea ce s-a întâmplat acum este o nedreptate și nu mă strofocam așa tare să-mi fac cont pe forum, să fac postarea asta cât o lucrare de licență dacă n-aș fi știut că am fost sancționat pe nedrept
 
Last edited:
Joined
Dec 6, 2013
Messages
79
Reaction score
54
Age
26
Te salut!
In clipul de mai jos o sa-ti prezint motivul banului.

1. Ai o faza extrem de dubioasa la min 1.48 iar pentru un jucator care joaca doar in weekend si are 170h in total, nu crezi ca e prea mult? La 170h unii abia stiu sa puna tinta iar tu dai prin full flash cap cu awp.
2. La 170h jucand doar in weekend, stii sa faci bhop foarte bine chiar mai bine ca unii care au intre 500-1000h. Cred ca esti un fenomen..
3. Mi-ai spus "crezi ca am pc de ieri?" Pe mine nu ma intereseaza ce pc ai tu. Skill-ul il faci in timp, jucand. Nu are nici-o relevanta pc-ul.
4. Mi-ai spus sa intru sa ma uit live la tine cum joci. Dinou.. Eu ti-am cerut cont main pentru ca joci foarte bine pentru orele pe care le ai! Nu am spus ca ai "cod" sa intru in pc-ul tau sa verific sau sa ma uit cum joci tu. Iti reamintesc ca motivul banului este pentru neprezentare main, nu pentru "coduri" etc.
5. Erau pe putin 4-5 playeri care vorbeau de tine precum ca astazi au dat numele tau pe u@ dar nu au fost admini on. In clip se vede cum multi scriu !info cu numele tau iar unii trimit mesaje ca te-au reclamat de foarte multe ori, atat vocal cat si prin mesaje. Din pricina faptului ca tu ai 170h si joci atat de bine, foarte multi playeri se plang de tine. Bafta!


 
Joined
Nov 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Ok, le vom lua pe toate pe rand si voi incerca sa dezvolt sa vedem unde ajungem.

Am avut o faza suspecta la min 1.48 ca i-am dat HS unuia prin flash. Fair enough, daca stai sa te gandesti vei ajunge la concluzia ca fazele de genul se pot intampla oricui fiind pur aleatorii avand in vedere haosul de pe server. Era suspect de-a binelea daca faceam faze de genul incontinuu. Am dat de multe ori si prin smoke si prin flash si am dat la noroc. Toata lumea o face, cred ca stii bine ca flashul sau smokeul blocheaza viziunea, nu si intuitia.

Da, stiu sa fac bunny hop avand in vedere ca am jucat mult timp CS 1.6 moduri de genul HNS, Deathrun, Surf, servere special de Bhop (vezi YT). E usor sa faci bhop daca ai VIP PRO ca ai bhop automat pe space, tot ce trebuie sa faci este sa faci strafe cu A si D.

Admin ca tine am fost si eu pe 1.6 cand eram mai tinerel si nu inteleg cum poti sa pui atat de multa greutate pe faptul ca faza aia cu HS ul cu awp ul e prea mult ptr un player cu 170 ore (experienta mea totala in CS 1.6/ CS:GO/ CS:Source nu se limiteaza la 170 ore)

E normal ca playerii sa se planga, dar daca ai un pic ochiul format faci cu usurinta diferenta dintre un jucator cu putina experienta si cei codati.

Cica fac Bhop mai bine decat unii care au 500-1000 ore. Normal, ca oamenii aia in orele alea n-au asimilat nimic, n-au invatat nimic, n-au practicat nimic.

Nu prea inteleg de ce zici ca joc bine, ptr ca nu este asa. Joc de putin pe svr asta si am vazut cine joaca bine si cine nu, printre ei se numara zlk, Yu, Juve, Krypton etc, astia joaca bine, de ei de ce nu te iei? ca au mai multe ore decat mine?

Nu vreau sa fiu nesimtit, dar sunt multi playeri pe server care se lamenteaza mereu cand sunt batuti de unii cu ore mai putine. Pur si simplu, oamenii nu stiu sa piarda, au ego.

Multumesc!
 
Joined
Oct 7, 2021
Messages
279
Reaction score
127
Location
United Kindom
Contra unban , Menționez ca multă lume te reclama când nu sunt admin ești super bun pe server . Nu veni cu povesti ca joci doar in Weekend pentru ca la 170 de ore ai de învățat csgo. Vino cu un cont main sa știm cu cine stam de vorba .
 
Joined
Nov 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Nu mai am cont main. Contul acesta este tot ce am, ce am avut inainte a fost furat cu tot cu mail, nu am alt profil de steam sa iti arat. Daca aveam ce sa iti arat, o faceam, mi-ar fi placut sa evit toate discutiile astea in contradictoriu. Si daca aveam Main, as fi jucat pe el!!!

E incredibil asa ceva cum deodata tot serverul s-a pus in capul meu cand sunt altii de 10 ori mai buni decat mine pe server si nimeni nu zice nimic de ei.

Lucrez de la 9 dimineata pana la 6 seara luni-vineri, de aia joc doar in weekend, nu este nicio scuza. Daca aveam ceva de ascuns nu-mi pierdeam timpul sa incerc sa va explic ca sunt doar un player obisnuit care a fost sanctionat pe nedrept.

Multumesc!
 
Joined
Oct 7, 2021
Messages
279
Reaction score
127
Location
United Kindom
Idea in sine este ca Nu te credem.
Aparent acum ai avut un cont main (A fost furat) Normal ca a fost furat, nu ai idee cati playerii vin cu motivul asta furat/spart un rus/vandut. Etc intelegi idea
In ultimele 2 saptamani ai 30h deci nu te joci doar in weekend cum zici tu .
Dar in fine . Problema e ca tu trebuia sa zici ca ai avut un cont main s-a dai Link cu acel main poate te crede-am s-au nu primeai ban.
 
Joined
Nov 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Asa si daca ii ziceam lui Armaghedon ca mainul e furat de 2 ani, se schimba ceva? :))

@Arrow1 cum adica ciudat? joc de gold nova.

Akkadian nu intelegi ca daca eram vinovat nu ma strofocam atata!?

6-7 ore am stat ieri pe server, nu stiu daca se poate verifica cumva

azi la fel am stat vreo 4 ore cred

daca eram vinovat de ceva mi-as fi asumat, si nu va condamn ca sunteti suspiciosi

afirmatia mea ramane valida in continuare: daca sunteti de acord va fac un live pe discordul serverului si va uitati cum joc, daca nu va convine ceva si aveti argumente banati ma in toata comunitatea Laleagane.
 
Joined
Dec 6, 2013
Messages
79
Reaction score
54
Age
26
Nu te-am acuzat de coduri sau alte chestii. Am spus doar ca unul la 170h nu trage asa ca tine. Baietii respectivi de care ziceai tu ca joaca bine si de ce nu-i verificam. Sa stii ca au fost verificati si avem un istoric al lor. In schimb, de la tine nu am primit nimic. Doar vorbe si povesti. Nu mai veni cu scuze si pretexte, am fost si noi jucatori de cs 1.6 si am jucat HNS,Surf etc... Poate gasesti link-ul la contul main care mai nou e furat de 2 ani, pana una alta. Daca nu, nu-ti mai irosi timpul sa ne povestesti ce faceai tu cand erai mai tinerel.
 
Joined
Nov 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Nu inteleg de ce trebuie sa justific faza asta cu contul main atat timp cat nu sunt acuzat de coduri. Pe mainul care mi l au furat aveam multe ore, aprox 1k. dar nu mai am acces la el, e plecat ptr totdeauna. Am citit si regulamentul playeriilor si nu se specifica de istoricul asta.

Atat timp cat ati specificat ca nu am coduri, de ce nu ma lasati sa ma joc linistit? ptr ca sufera 4 playeri cs trag bine la 170 ore? :)))
 

daubox

leganar
Joined
Dec 20, 2021
Messages
92
Reaction score
82
Location
Suceava
Nu inteleg de ce trebuie sa justific faza asta cu contul main atat timp cat nu sunt acuzat de coduri. Pe mainul care mi l au furat aveam multe ore, aprox 1k. dar nu mai am acces la el, e plecat ptr totdeauna. Am citit si regulamentul playeriilor si nu se specifica de istoricul asta.

Atat timp cat ati specificat ca nu am coduri, de ce nu ma lasati sa ma joc linistit? ptr ca sufera 4 playeri cs trag bine la 170 ore? :)))
Pai cum facem ca nu inteleg, ti-a fost furat contul acum 2 ani dar ai cont cu 170h si 30h in 2 saptamani, cum ai da nu iesa calculul:)) Hai sa comentam video
1. Incepe runda, faci un pas si te opresti 3 secunde, banuiesc sa reglezi ceva pe insert, banuiesc, te duci spre b stai cu tinta prin perete si te intorci in site A, dai he pe short, dai flash te dai in spate, vezi ca se retrag aia si decizi sa urci pe cutie dupa ce ai dat acum 5 secunde flash, iti intra aia mid si tu tot la short te uiti, 0 reactie sa tragi mouse spre mid, deci ca si reactie 0
2. Iei awp te duci mid, iei full flash dar muti tinta spre dreapta unde e omul, nu stai static cu awp si tragi random si dupa te dai in spate si tii la pixel pe catwalk intro pozitie ciudata cu double scop fara sa te intereseze mid-ul si cum spuneam si la usp nu ai reactie cand iti intra aia pe mid si tu stai la pixel cu awp?:))
3. Cam repede stii tu povestile hai discord sa iti dau live, hai discord sa ma verifici, la 170h.
4. Nu am cont main dar dupa ce te iau baietii la pasi marunti, aflam ca un rus ti-a furat contul, o fi ceva neam cu batranica cu golf 4 din germania.
 
Joined
Nov 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Pai cum facem ca nu inteleg, ti-a fost furat contul acum 2 ani dar ai cont cu 170h si 30h in 2 saptamani, cum ai da nu iesa calculul:)) Hai sa comentam video
1. Incepe runda, faci un pas si te opresti 3 secunde, banuiesc sa reglezi ceva pe insert, banuiesc, te duci spre b stai cu tinta prin perete si te intorci in site A, dai he pe short, dai flash te dai in spate, vezi ca se retrag aia si decizi sa urci pe cutie dupa ce ai dat acum 5 secunde flash, iti intra aia mid si tu tot la short te uiti, 0 reactie sa tragi mouse spre mid, deci ca si reactie 0
2. Iei awp te duci mid, iei full flash dar muti tinta spre dreapta unde e omul, nu stai static cu awp si tragi random si dupa te dai in spate si tii la pixel pe catwalk intro pozitie ciudata cu double scop fara sa te intereseze mid-ul si cum spuneam si la usp nu ai reactie cand iti intra aia pe mid si tu stai la pixel cu awp?:))
3. Cam repede stii tu povestile hai discord sa iti dau live, hai discord sa ma verifici, la 170h.
4. Nu am cont main dar dupa ce te iau baietii la pasi marunti, aflam ca un rus ti-a furat contul, o fi ceva neam cu batranica cu golf 4 din germania.
comentariu dat la misto, am tot scris si degeaba am scris si am explicat, nu intelege nimeni, eu scriu eu citesc - deodata toti sunt critici si experti in analiza audio video a gameplayului meu. Tu tre sa stai ascuns in casa ca daca afla Valve ce skilluri de analiza ai o sa scoata VAC-ul si te baga pe tine

nu stiu cine mi-a furat contul, ca mi-a furat mai intai MAILUL care a condus la compromiterea contului de steam

nu mai are rost sa explic nimic, voi o tineti pe a voastra aia cu “n-ai cum frate sa joci asa la 170 ore” :)) ei nu?

e ok, imi cumpar un cont nou de steam cu cs go care are peste 800 ore si reintru pe server, sunt curios ce argumente o sa mai existe dupa si daca mai trebuie sa prezint mainul sa ma joc pe-un server plin de suferinzi 😂

se poate inchide topicul, am citit destule
 
Joined
May 19, 2022
Messages
379
Reaction score
210
Age
29
Location
Co-Owner Romania.llg.ro
comentariu dat la misto, am tot scris si degeaba am scris si am explicat, nu intelege nimeni, eu scriu eu citesc - deodata toti sunt critici si experti in analiza audio video a gameplayului meu. Tu tre sa stai ascuns in casa ca daca afla Valve ce skilluri de analiza ai o sa scoata VAC-ul si te baga pe tine

nu stiu cine mi-a furat contul, ca mi-a furat mai intai MAILUL care a condus la compromiterea contului de steam

nu mai are rost sa explic nimic, voi o tineti pe a voastra aia cu “n-ai cum frate sa joci asa la 170 ore” :)) ei nu?

e ok, imi cumpar un cont nou de steam cu cs go care are peste 800 ore si reintru pe server, sunt curios ce argumente o sa mai existe dupa si daca mai trebuie sa prezint mainul sa ma joc pe-un server plin de suferinzi 😂

se poate inchide topicul, am citit destule
Acel comentariu dat la misto e de la cineva ce te invata cs si joaca ca de nu ai tu ani adunati ein viata.
 
Joined
Nov 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
asa merge treaba pe server: vine unul, bate 4-5 insi 2-3 harti la rand, aia plang si eu suport consecintele

amazing
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top