O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

REZOLVATA Parere despre HZone

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
Aug 4, 2019
Messages
442
Reaction score
76
Location
0°N 0°E
M-am gandit sa postez intamplarea asta in atentia celor care vor sa deschida servere de CS 1.6/ CS:GO; Acum cateva luni, inainte sa deschid serverul meu, am intrebat pe comunitatea LLG niste pareri despre firme hosting si daca as fi gasit asta probabil ca n-as mai fi risipit cateva ore de research cu incercarile de a rezolva erorile serverelor si nici nervi prin tickete deschise cu ignorantii aia.

Firma de hosting HZone.ro mi s-a parut inca de la bun inceput lipsita de incredere cand vine vorba sa comunici cu personalul care e alcatuit dintr-un singur punk cu limbaj de Brooklyn pe nume Cristian Daniel. Nu ma astept sa aiba CEO si departament cu 150 angajati, dar, au vechime si le platesti serviciile. Serverele mele au fost gazduite de ei la inceput pana sa le mut la alta firma de hosting, insa, mai tot timpul aparea cate o problema la ele si mai niciodata nu era rezolvata.

N-o sa trec prin toate pe care le-am argumentat eu cu ei dar voi pune aici cateva screenshoturi cu ultimul ticket deschis la ei, cand, domnu' Cristi, incerca sa ma convinga ca niciun server din Romania nu poate fi updatat la sourcemod 1.10.

Screenshot 1 https://imgur.com/gallery/ATioDU3
Screenshot 2 https://imgur.com/gallery/rOjtYXl
Screenshot 3 https://imgur.com/gallery/Rfik1uM


Dupa cum se vede si in screenshoturi, am asteptat vreo 4 zile ca sa imi raspunda daca se poate face update la ultima versiune de sm iar raspunsul a fost ca "el stie ca se poate face".
Cei ce doresc sa deschida servere ar fi bine sa caute niste pareri pe ici, pe colo, inainte sa faca asta pentru ca s-ar putea sa va incurce destul de tare daca dati de d-astia.
 

RAVVEN

leganar
Joined
Mar 4, 2020
Messages
1
Reaction score
0
Age
22
Re: Nu colaborati cu HZone!

Cand le-am spus in ticket ca nu-mi functioneaza addons-ul (vorbind de cs 1.6) pe modul zombie ceea ce addons-ul era complet functional si adaugat corect in ftp, mi-au spus ca ruleaza multe servere modul zombie si probabil e de la mine ca nu stiu sa-l instalez sau addons-ul are erori, ceea ce nu-mi arata nimic in consola, dupa ce le-am trimis un ticket din nou au spus ca o sa primesc suport din partea lor, nu au facut de cat sa-mi schimba din ReHLDS in build vechi, si a fost mai rau de atat.
 
Joined
Sep 7, 2018
Messages
483
Reaction score
30
Age
26
Location
Pitești
Re: Nu colaborati cu HZone!

Sunt asa de profi incat nu stiu ca sourcemod 10 cere Centos 7+. Cum sa raspunda ca nici o firma din Romania nu ruleaza Sourcemod 10 :)). Mint pe fata, gazduire jocuri au Centos 7+ si ruleaza sourcemod 10.

Eu propun ca de acum toate serverele ce vor sa se afilieze la noi si sunt hostate la Hzone sa fie respinse. Hzone e firma josnica care ofera servicii de doi bani si isi fura clientii pe fata. Parerea mea ca o firma ce da "tepe" nu are ce cauta cu serverele lor pe LLG. @Shuya, @Calae, @Georgiana, @Madutza
 
Last edited:

Georgiana

mademoiselle
Joined
Oct 14, 2014
Messages
2,731
Reaction score
430
Location
CCSE
Re: Nu colaborati cu HZone!

Eu am schimbat 2 firme de host pana am ajuns la ceva care chiar ma multumeste. Suport oricand am nevoie,raspunsuri prompte. Nu mai stau cu zilele sa mi se raspunda la un mail. :) Nu am colaborat cu Hzone,insa nu cred ca putem respinge serverele in comunitate doar pt ca au host de la ei. [MENTION=146233]Calae[/MENTION]; sau [MENTION=136711]Shuya[/MENTION]; sunt cei mai in masura sa decida asta,deoarece ei se ocupa de DNS-uri.
 

uNi

leganar
Joined
May 3, 2013
Messages
127
Reaction score
16
Location
Galati
Re: Nu colaborati cu HZone!

Salut . nu cumparati de asemenea host de la KGB . foarte neseriosi . am o saptamana de cand am deschis un tichet si nici nu mi-au raspuns dupa ce am platit hostul de 16 euro
 

xdmgselenzor

Fun.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Jun 26, 2016
Messages
2,475
Reaction score
121
Age
25
Location
/usr/home
Re: Nu colaborati cu HZone!

In 2020 ar trebui sa stie toata lumea ce firme ofera seriozitate si ce firme nu ofera. Exista N topicuri si discutii pe alte forum uri/platforme despre firme care dau "țepe", sunt neserioase, etc.
Am "colaborat" cu HZone timp de aproximativ un an, perioada in care totul a fost ok.. pana cand am intampinat erori la gamepanel care mi afectau si anumite fisiere din ftp. Am facut tickete peste tickete, raspunsul lor fiind "problema este de la dvs, nu faceti modificari corect in ftp sau addonsul nu este bun" . Adevarata problema era de la ei, insa probabil neavand cunostiinte sa rezolve, aruncau vina pe client.
In concluzie, informati-va inainte sa cumparati ceva.
 

youcon

Administrator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Sep 18, 2008
Messages
949
Reaction score
723
Location
all jet, no lag!
Re: Nu colaborati cu HZone!

In mare parte are dreptate omu`, la 5$ pe luna nu poti sa ai pretentia sa-ti faca el update la SM, poti sa-ti faci singur, si daca nu merge, nu e din cauza host-ului, e cel mai probabil de la vreun plugin pe care-l folosesti si e incompatibil. Puneti mana si invatati singuri sa va descurcati nu mai asteptati mura in gura de la niste oameni care sigur au probleme mult mai importante decat update-ul tau la SM. Orice operatiune custom pe un server de linux se plateste cu $30/ora prin afara.
 
Joined
Sep 7, 2018
Messages
483
Reaction score
30
Age
26
Location
Pitești
Re: Nu colaborati cu HZone!

In mare parte are dreptate omu`, la 5$ pe luna nu poti sa ai pretentia sa-ti faca el update la SM, poti sa-ti faci singur, si daca nu merge, nu e din cauza host-ului, e cel mai probabil de la vreun plugin pe care-l folosesti si e incompatibil. Puneti mana si invatati singuri sa va descurcati nu mai asteptati mura in gura de la niste oameni care sigur au probleme mult mai importante decat update-ul tau la SM. Orice operatiune custom pe un server de linux se plateste cu $30/ora prin afara.
Omule e din cauza lor ca au CentOS6, iar sourcemod 10 nu suporta CentOS6. Nici macar nu ai citit tot topicul, next primesti warn daca mai faci posturi doar pentru +1.
 

dipty

leganar
Joined
Jul 3, 2018
Messages
1,463
Reaction score
98
Location
Oradea
Re: Nu colaborati cu HZone!

Salut . nu cumparati de asemenea host de la KGB . foarte neseriosi . am o saptamana de cand am deschis un tichet si nici nu mi-au raspuns dupa ce am platit hostul de 16 euro

Din cate stiu eu , KGB trec prin ceva mentenante . Asta ar fi problema cel mai probabil , din cate stiu eu , si faptul asta circula pe net .
Scuzati off-topic . :(
 

youcon

Administrator
LALEAGANE® STAFF
Joined
Sep 18, 2008
Messages
949
Reaction score
723
Location
all jet, no lag!
Re: Nu colaborati cu HZone!

Omule e din cauza lor ca au CentOS6, iar sourcemod 10 nu suporta CentOS6. Nici macar nu ai citit tot topicul, next primesti warn daca mai faci posturi doar pentru +1.

=]]]]]]]]]]]]]] bine cumetre, vezi ca tu esti ala cu +1 si pe langa topic, eu am discutat ideea nu persoana.

https://i.imgur.com/32NvayQ.png
 

Attachments

  • Capture1.jpg
    Capture1.jpg
    20 KB · Views: 147

Ramsay Bolton

hall of fame
Joined
May 11, 2017
Messages
2,145
Reaction score
645
Age
29
Location
Bucuresti
Eu zic ca nu are rost sa se faca atata tam-tam.
Acest topic a fost facut ca o contra-recomandare, cu argumente.
La urma urmei, fiecare e responsabil de serverul sau, asa ca ia host de unde doreste. Nu are niciun sens sa inceapa un circ acum pe aceasta tema.
Va incurajez sa aduceti in continuare argumente PRO/CONTRA acestei firme, sau experientele voastre cu aceasta. Dar evitati sa faceti din asta o cearta inutila.
 

Calae

hall of fame
Joined
May 28, 2009
Messages
8,917
Reaction score
394
Location
Laleagane
Am sa vorbesc cu Shuya si Zacku in legatura cu firma respectiva si vin cu un Edit.
Pina luam o decizie , Topic inchis.
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top