O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA Problema GameRanger [Rezolvat]

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
Nov 7, 2010
Messages
405
Reaction score
0
Location
"U" Cluj-Napoca
Salut. Poate cunoaste careva programul GameRanger. Am o problema cu el. Cam de 3 saptamani nu m-am mai jucat pe el si acuma nu mai pot juca. Daca fac eu camera nu le apare jocul celui care intra si daca intru eu pe o camera numi apare jocu facut de acela. Ma joc FIFA 08 de mult timp pe programu asta si nu mi s-a mai intamplat sa nu mearga. Si cand vreau sa trimit mesaj cuiva imi scrie "Avoid being scammed. don't give your gameranger password to anyone. don't give anyone else access to your computer". Mi-am facut cont nou si tot asa este.
 

Bonanno

hall of fame
Joined
May 2, 2010
Messages
6,120
Reaction score
261
Re: Problema GameRanger

Ai incercat sa reinstalezi programul de la zero?
 

aNoNiim

leganar
Joined
Nov 22, 2008
Messages
737
Reaction score
2
Age
26
Location
Cluj-Napoca
Re: Problema GameRanger

Salut scz ca postez si eu tot aici dar am spus sa nu mai fac alt topic deoarece si eu am o problema cu GamerRanger... Deci cand merge imi aparea aici http://postimage.org/image/y0oh7p1e9/ o iconita unde dadeam vedeam prieteni faceam camere tot...acum dupa cum se vede in poza nu imi mai apare si nu mai pot juca prin el..am incercat sal dezinstalez din control panel si spune sa GamerRanger ruleaza acum :|
 

Bonanno

hall of fame
Joined
May 2, 2010
Messages
6,120
Reaction score
261
Re: Problema GameRanger

Salut scz ca postez si eu tot aici dar am spus sa nu mai fac alt topic deoarece si eu am o problema cu GamerRanger... Deci cand merge imi aparea aici http://postimage.org/image/y0oh7p1e9/ o iconita unde dadeam vedeam prieteni faceam camere tot...acum dupa cum se vede in poza nu imi mai apare si nu mai pot juca prin el..am incercat sal dezinstalez din control panel si spune sa GamerRanger ruleaza acum :|
Apasa CTRL+ALT+DEL si intra la Processes, cauta GameRanger.exe si da-i End Process, apoi dezinstaleaza-l si instaleaza-l din nou.

Ma poate ajuta cineva?
Incearca sa faci update la Flash Player si la Java. Cu altceva nu cred ca te putem ajuta.
 

bGd

hall of fame
Joined
Dec 28, 2008
Messages
3,080
Reaction score
87
Location
Bucuresti
Re: Problema GameRanger


Nu esti in Processes acolo.

Aici trebuie sa intri :)

fvvi1z.jpg
 
Joined
Aug 5, 2011
Messages
109
Reaction score
0
Location
Alba Iulia
Re: Problema GameRanger

Apasa CTRL+ALT+DEL si intra la Processes am apasat ctrl+alt+del si ma baga in ceea ce apare in poza datimi unu add la stelistu_seby98 (id mes ) sa va uitati prin tw cand aveti timp liber!
 

jockeR

hall of fame
Joined
Oct 13, 2009
Messages
2,090
Reaction score
119
Age
27
Location
Bucuresti
Re: Problema GameRanger

Apasa CTRL+ALT+DEL si intra la Processes am apasat ctrl+alt+del si ma baga in ceea ce apare in poza datimi unu add la stelistu_seby98 (id mes ) sa va uitati prin tw cand aveti timp liber!

dai dublu click pe marginea aia

o alternativa la gameranger este hamachi :-?
ps: dezinstaleaza gameranger, curata pc cu ccleaner + curata registri si instaleaza din nou gameranger (de data asta fa-ti cont nou fara sa te mai loghezi cu cel vechi)
 

Bonanno

hall of fame
Joined
May 2, 2010
Messages
6,120
Reaction score
261
Re: Problema GameRanger

N-ai mai trecut pe aici. Daca nu ti-ai rezolvat problema inca poti incerca si varianta propusa de jocker (hamachi).
Topic inchis.
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top