O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA Silent Aim

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.

LALEAGANE®

It's all about gaming!
CONT OFICIAL
Joined
Sep 15, 2006
Messages
1,119
Reaction score
493
Website
laleagane.ro
Acest tutorial va explica cum functioneaza, si cum puteti depista cel mai complex cod public si anume, Silent Aim-ul .
Ce este Silent Aim-ul ?
Un program deseori intalnit sub forma "Leis.exe" insotit de un document in care se afla setarile lui si un .dll !
Cum functioneaza Silent Aim-ul ?
Simplu, il activezi intri pe server si rupi capetele adversarilor.
Cum depistam acest cod ?
Nu va lasati influentati de vorbe precum " Trebuie sa ai ochi format ; experienta, etc "
Acest cod are mai multe functionalitati, insa cea mai des folosita este aim-ul.
Pentru a depista aim-ul trebuie sa fi foarte atent la urmatorul aspect:
Traiectoria gloantelor [ NOSPREAD ]: Gloantele merg intr-un punct fix, sau intr-o arie foarte mica:
cu aim:
fara aim:
Acest cod contine si "wall", care la randul lui apare in mai multe forme precum:
ESP .
Esp-ul sunt niste patratele mici care apar in mijlocul adversarului .

AIMSPOT
Aimspot-ul este un punct mic alb, care apare pe diferite parti ale corpului [ asta depinzand de setarile facute ] insa de regula apare pe cap / piept

RADAR
Radarul obisnuit este inlocuit cu un radar care arata si adversarii

De asemenea, silent aim-ul beneficiaza si de no-flash si no-smoke [ aceste doua facilitati pot fi depistate doar cu ajutorul demo-ului !! ]
Insa, daca din greseala i-ati facut unui player poze si ii apare in 'dosul' paginii un mesaj gen: " YOU ARE 100% FLASHED " precum in printul acesta: veti fi nevoiti sa il banati instant deoarece individul foloseste silent aim !
De retinut:
O data ce codul este activat, ramane activat pana la iesirea din joc ! Nu poate fi dezactivat in timpul jocului !
Cand playerul are awp, aim-ul se seteaza automat pe piept iar tinta nu tremura deloc !
Codul functioneaza pe steam [ toate print-urile, demo-urile au fost facute de pe steam ]
NICIODATA nu puneti playerul sa-si faca demo singur, deoarece va iesii clean [ chiar daca foloseste wall sau orice alta facilitate a silent aim-ului ]
Ca sa va demonstrez lucrul asta, cu ajutorul lui Blonda am facut 2 demo-uri cu mine, jucand cu aim .
Va rog sa vizualizati demo-urile si sa le comparati !

Demo-ul facut de admin: http://www.2shared.com/file/lkdBjPcs/aim.html
Demo-ul facut de mine: http://www.2shared.com/file/BsjWS63Q/test.html
That's it, read carefully .



Bafta la prins codati!

Am decis sa lasam topicurile de tutoriale deschise pentru a putea voi sa adresati intrebari, in cazul in care ceva v-a fost neclar. Va avertizez, insa, ca nu accept off-topic.

Va asteptam cu nelamuriri!
 
Last edited by a moderator:
Joined
Jun 26, 2011
Messages
10
Reaction score
0
Re: Silent aim

"NICIODATA nu puneti playerul sa-si faca demo singur, deoarece va iesii clean [ chiar daca foloseste wall ... ]"
N-am prins ideea.
Demo-ul facut pe servere cu comanda demo data de admin, e degeaba?
Sau demo-ul facut de catre player, nu inregistreaza tot ceea ce se vede pe monitor? Ma-ndoiesc, desi e posibil sa-mi scape ceva. Explica-mi te rog. Mersi.
 
Last edited:

Bonanno

hall of fame
Joined
May 2, 2010
Messages
6,120
Reaction score
261
Re: Silent aim

Intrebarea mea este: daca tu ai wall si iti faci singur demo, apoi imi dai mie sa vizionez, nu apare wall-ul in demo? /:)
Pai comanda demo inregistreaza tot ceea ce vede playerul pe monitor.
Cum ar putea sa nu inregistreze wall-ul? :)

Jupi, permite-mi mie sa ii raspund.
Nici eu nu am folosit asa ceva, dar raspunsul e cat se poate de simplu. Cand deschizi jocul, acesta se foloseste doar de resursele pe care le are in folderul instalarii. Deci din moment ce tu nu ai wall la tine in PC, e NORMAL sa vezi demo-ul normal, ca orice demo, fara nici un cod.

Pai comanda demo inregistreaza tot ceea ce vede playerul pe monitor.

Gresit, comanda demo te inregistreaza jucand pe un server, si atat. Si foloseste resursele din folderului jocului, cum am zis.

Sper ca te-am lamurit.
 
Joined
Jun 26, 2011
Messages
10
Reaction score
0
Re: Silent aim

Am testat.
E exact asa cum spune Bonanno.
Mi-am tras un valve, am pus wall pe el, am facut server cu boti, wall on, record demo.
Apoi cand am dat playdemo.. ce sa vezi.. nu aparea wall-ul in demo.
Bleah, urat, nasoala treaba.. deci serverele cu comanda de facut demo, sunt degeaba...
Brb uninstall steam + valve sa nu-mi ramana vreun dll ceva pe acolo sau iau ban aiurea de la VAC.. am 2700 ore jucate si ar fi nasol un ban :D
Ce chestie dom'le.. in ziua de azi nu mai poti avea incredere nici in propriul tau demo..
 
Last edited:
Joined
Dec 2, 2009
Messages
388
Reaction score
0
Age
28
Location
Ploiesti
Re: Silent aim

Am testat.
E exact asa cum spune Bonanno.
Mi-am tras un valve, am pus wall pe el, am facut server cu boti, wall on, record demo.
Apoi cand am dat playdemo.. ce sa vezi.. nu aparea wall-ul in demo.
Bleah, urat, nasoala treaba.. deci serverele cu comanda de facut demo, sunt degeaba...
Brb uninstall steam + valve sa nu-mi ramana vreun dll ceva pe acolo sau iau ban aiurea de la VAC.. am 2700 ore jucate si ar fi nasol un ban :D
Ce chestie dom'le.. in ziua de azi nu mai poti avea incredere nici in propriul tau demo..

Crezi tu ca iei ban pe VAC. Exista coduri care trec acum si de EAC.
 

Blonda

hall of fame
Joined
Jan 29, 2010
Messages
1,807
Reaction score
1
Re: Silent aim

amx_demo te ajuta sa vezi mai bine codurile tip aim. :) Nu te ajuta sa depistezi wall-ul. Wall-ul se poate depista prin poze, daca e wall activat permanent si fara anti-ss, prin demo daca este wall pe buton sau cu anti-ss.

Va recomand sa faceti demo-uri cand aveti dubii in privinta unui player cu wall sau sa stati cateva runde pe el si sa-i faceti poze cand credeti ca s-a activat.
 
Joined
Jun 15, 2011
Messages
66
Reaction score
0
Location
Galati
Re: Silent aim

Vad ca tutorialul a fost facut in 2011, de atunci s-au schimbat multe ..

"Traiectoria gloantelor [ NOSPREAD ]: Gloantele merg intr-un punct fix, sau intr-o arie foarte mica."

Majoritatea au no spread OFF la aim!

"Acest cod contine si "wall", care la randul lui apare in mai multe forme."

Se poate sa contina si wall dar foarte multi joaca doar cu aim, deoarece wall-ul e mai depistabil.


"Aimspot-ul este un punct mic alb, care apare pe diferite parti ale corpului [ asta depinzand de setarile facute ] insa de regula apare pe cap / piept."

"Radarul obisnuit este inlocuit cu un radar care arata si adversarii."

Aim spot-ul nu este vizibil in joc decat la codurile vechi. Iar radarul de asemenea (nu arata adversarii decat la codurile vechi).


"De asemenea, silent aim-ul beneficiaza si de no-flash si no-smoke [ aceste doua facilitati pot fi depistate doar cu ajutorul demo-ului !! ]
Insa, daca din greseala i-ati facut unui player poze si ii apare in 'dosul' paginii un mesaj gen: " YOU ARE 100% FLASHED " precum in printul acesta: veti fi nevoiti sa il banati instant deoarece individul foloseste silent aim !

Majoritatea joaca cu no-smoke si no-flash OFF! Iar chestia cu " YOU ARE 100% FLASHED " nu am vazuto niciodata pana acum si am folosit multe aim-uri. Probabil doar la versiunea aia de aim este.

Concluzia este ca codul ala este vechi, aste noi care au aparut, joci cu ele si tot nu stii ca ai aim. Se confunda cu skill-ul foarte usor.
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top