O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ALANDALA Discutie despre decaderea serverului

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
May 31, 2021
Messages
35
Reaction score
31
Location
Romania
Primul topic poate fi sters deoarece nu toate atasamentele au fost vizibile si nu am mai putut edita.

In ultima jumatate de an cei care au avut ochii cat de cat deschisi au putut observa cum numarul jucatorilor a inceput sa scada treptat. Este adevarat faptul ca spre deosebire de alte servere Alandala a reusit totusi sa isi pastreze un grup de jucatori fideli server-ului insa acest fapt este doar un lucru temporar pentru ca pana la urma nimic nu rezista la nesfarsit. Cu toate acestea, majoritatea celor care au plecat de pe Alandala sau persoanele care au ales sa joace pe alte servere nu au incalcat vehement regulamentul si nici nu au avut un comportament care sa le semneze biletul de plecare. Una din problemele principale ale server-ului este faptul ca importanta cuvantului "Staff" este egala cu ZERO pe acest server deoarece asa numitul grup de admini nu are nici o putere de decizie, nici o putere de influenta, si nici un cuvant de spus care sa conteze cu adevarat. Cand zici "Staff" poti la fel de bine sa spui "Zasd", deoarece fiecare schimbare sau modificare a server-ului a fost aplicata sau implementata doar pentru ca asa si-a dorit domnul zasd.

Drept urmare majoritatea jucatorilor au cel putin un lucru serios de care sa se planga, o problema care ii deranjeaza, sau cateva obiectii pe care ar fi dorit sa le exprime daca in celalalt capat de linie ar fi existat un fondator care sa le asculte opinia, feedback-ul, si nemultumirea.
Au existat perioade in care jucatorii au incercat de mai multe ori sa-si foloseasca dreptul la propria si libera opinie insa au fost pedepsiti primind kick si ban. Din acest motiv toata lumea isi varsa nervii plangandu-se in particular, pe steam, in chat, sau pe server atunci cand zasd nu este conectat.

Nu ai voie sa influentezi schimbarea hartii prin RTV insa Zasd are voie sa influenteze votul hartilor... Nu ai voie sa scrii pe server vorbe precum "tampit", "prost", "cizme", "buti", "slabi" sau "jucatori de doi lei" insa zasd debiteaza aceste cuvinte la liber pe microfon...
AUDIO (click pe link): Jucatori tampiti si de doi lei

Nu ai voie sa iesi de pe server chiar daca iti este somn, chiar daca ai o treaba de facut, sau chiar daca ti-a trecut cheful de joc.
AUDIO (click pe link): Ceapa ta de jucator slab daca iesi de pe server
AUDIO (click pe link): Zasd ti-ar da ban daca mergi la somn

Nu ai voie sa spui ca nu-ti place harta, ca e lag pe server, ca s-a golit serverul, sau ca un oarecare player ar avea coduri pentru ca vei fi intampinat cu kick sau ban daca zazduts are o zi mai proasta.
Daca indraznesti sa iti spui parerea sau sa subliniezi o neregula vei primii kick indiferent daca esti sau nu acompaniat de alti jucatori care-ti impartasesc nemultumirea si opinia:

1711304548986.png


In screenshot-ul consolei de mai jos, jucatorul Koniec a meritat kick din cauza limbajului folosit insa ceilalti jucatori care au indraznit sa spuna ca NU CUNOSC HARTA sau ca este nepotrivita au luat kick de asemenea. Dupa cum se poate observa in discutie, dupa parerea lui Zasd vina este a player-ilor deoarece sunt si citez "inflexibili":

1711304574894.png


Si din nou acelasi lucru:
1711304586067.png


Zasd tipa la playeri ca un descreierat, drept urmare o parte din jucatorii care incearca sa se joace linistiti ies de pe server. Am primit in privat cateva mesaje cu intrebari legate de ZASD deoarece persoaele respective nu au fost informate de faptul ca cel care urla cu atata "pasiune" este de fapt fondatorul server-ului. Cand le-am spus sa intre inapoi la joc si sa-l dea pe mute au spus ca nu se mai chinuie deoarece au intrat sa se distreze, sa joace linistiti, si sa uite de stresul de la munca sau din viata de zi cu zi. Asadar, jucatorii ies pentru ca nu sunt respectati si pentru ca nu reusesc sa se joace fara ca cinea sa urle la ei.
De curand unul din acesti jucatori a creat o reclamatie impotriva lui zasd sustinand practic spusele de mai sus: https://laleagane.ro/forum/threads/reclamatie-zasd.862360/
Partea trista a concluziei finale din acea reclamatie a fost punerea reclamantului intr-o lumina proasta. Nimeni nu a recunoscut faptul ca intradevar ZASD tipa, jigneste, si da kick si ban la playerii care vor sa joace liber si linistiti. Probabil ca le este teama sa nu se aleaga la randul lor cu o pedeapsa pentru exprimarea nemultumirii.

AUDIO (click pe link): Ceapa lui de X
AUDIO (click pe link): MID AAAA ceapa voastra
AUDIO (click pe link): Cizme ce sunteti! MID AAAAA!

Tot serverul este creat de Zasd si pentru Zasd deoarece fiecare aspect sau efort care a contribuit la construirea server-ului provine din imaginea si dorinta lui Zasd, lasand astfel nemultumirile si propunerile player-ilor neascultate. Dupa spusele lui Zasd, pe acest server "playerii nu au nici o importanta pentru ca ei vin si pleaca".

1711302954794.png



Unul din aspectele care deranjeaza la aproape orice ora este numarul obscen si ridicol de trisori. Exista un program anti-cheat pe server care prinde jucatorii ce folosesc coduri banale, gratuite, si simple, insa pe cei care folosesc un cod putin mai avansat nu ii depisteaza. ZASD nu are de gand sa faca nimic impotriva lor iar acest lucru este bine cunoscut printre jucatori deoarece se vorbeste destul de mult despre ideea faptului ca acest server colcaie de codati. Bine inteles ca nu toata lumea foloseste coduri insa cei care deja au fost banati si prinsi pe alte servere (cu dovada concreta) vin pe Alandala unde sunt primiti cu bratele deschise. Fazele concrete de wall, aimlock, no recoil si anti flash sunt ignorate, repet... IGNORATE!
Unii nu au ochiul format pentru a observa jucatorii care triseaza... Altii vad neregula insa nu iau masuri deoarece stiu prea bine ca li se va scoate admin-ul in cazul unui ban pentru cod. Au existat multiple antecedente in trecut unde admin-ul a banat corect un jucator care folosea cod, cu dovada, cu argumente, si complet regulamentar, insa ZASD le-a scos ban-ul spunandu-i admin-ului in cauza ca este slab si ca trebuie sa-si ceara scuze jucatorului banat. Mi-as fi dorit sa am dovezi si in aceasta privinta insa treburile astea sunt deja stiute si cunoscute de atatia ani in interiorul grupurilor de admini si playeri. Nu este nimic nou.
Nu am stat sa fac demo sau film la fiecare codat in parte pentru ca mi-ar fi luat prea mult timp, insa am filmat o runda jucata de cel mai nesimtit jucator in ceea ce priveste corectitudinea, sinceritatea, si jocul cinstit:

VIDEO (click pe link): Wildfire wallhack/aimlock


Dupa tot acest lung mesaj poate va intrebati de ce mai sta lumea sa joace pe acest server? Probabil din cauza obisnuintei, din cauza faptului ca intra pentru a se distra ascultandu-i pe cei ce vorbesc la microfon, si in final, din comoditate. Pana la urma nu este usor sa iti gasesti un alt server mai ales pentru jucatorii care s-au stabilit aici de ceva timp.
Dupa toate cele spuse mai sus:
- Voi singuri decideti unde va este locul, unde va place sa jucati, cum sa va petreceti timpul, si cum sa va distrati. Insa daca pentru voi are cat de cat o mica importanta propriul cuvant, propria parere, si felul in care sunteti tratati, fie ca sunteti un simplu jucator sau faceti parte din staff, atunci Alandala nu este un server pentru voi.

Gasiti-va locul acolo unde sunteti RESPECTATI, nu unde sunteti TOLERATI!
 
Last edited:
Joined
May 10, 2020
Messages
990
Reaction score
396
Location
Romania
Gasiti-va locul acolo unde sunteti RESPECTATI, nu unde sunteti TOLERATI!
Nu aveam de gand sa ma implic deloc in discutie dupa ce am citit,dar din pacate si tu esti unul din motivele pentru care serverul sufera aceasta depopulare, stim atat eu,cat si tu,dar si alti membrii din stafful alandala ce jucatori ai chemat sa joace pe alte servere,iar unii dintre ei au si ramas acolo definitiv/joaca predominant acolo desi erau jucatori fideli Alandala
Fiecare trebuie sa isi gaseasca locul pentru el,nu trebuie sa gasesti tu locul si pentru altii,mie asa mi se pare corect ,puteam sa fac si eu ce ai facut tu dar nu o fac din respect pentru oamenii care se joaca pe Alandala si care administreaza acest server
 

prpr

Alandala/Zurlii.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Nov 3, 2016
Messages
1,899
Reaction score
624
Primul topic poate fi sters deoarece nu toate atasamentele au fost vizibile si nu am mai putut edita.

In ultima jumatate de an cei care au avut ochii cat de cat deschisi au putut observa cum numarul jucatorilor a inceput sa scada treptat. Este adevarat faptul ca spre deosebire de alte servere Alandala a reusit totusi sa isi pastreze un grup de jucatori fideli server-ului insa acest fapt este doar un lucru temporar pentru ca pana la urma nimic nu rezista la nesfarsit. Cu toate acestea, majoritatea celor care au plecat de pe Alandala sau persoanele care au ales sa joace pe alte servere nu au incalcat vehement regulamentul si nici nu au avut un comportament care sa le semneze biletul de plecare. Una din problemele principale ale server-ului este faptul ca importanta cuvantului "Staff" este egala cu ZERO pe acest server deoarece asa numitul grup de admini nu are nici o putere de decizie, nici o putere de influenta, si nici un cuvant de spus care sa conteze cu adevarat. Cand zici "Staff" poti la fel de bine sa spui "Zasd", deoarece fiecare schimbare sau modificare a server-ului a fost aplicata sau implementata doar pentru ca asa si-a dorit domnul zasd.

Drept urmare majoritatea jucatorilor au cel putin un lucru serios de care sa se planga, o problema care ii deranjeaza, sau cateva obiectii pe care ar fi dorit sa le exprime daca in celalalt capat de linie ar fi existat un fondator care sa le asculte opinia, feedback-ul, si nemultumirea.
Au existat perioade in care jucatorii au incercat de mai multe ori sa-si foloseasca dreptul la propria si libera opinie insa au fost pedepsiti primind kick si ban. Din acest motiv toata lumea isi varsa nervii plangandu-se in particular, pe steam, in chat, sau pe server atunci cand zasd nu este conectat.

Nu ai voie sa influentezi schimbarea hartii prin RTV insa Zasd are voie sa influenteze votul hartilor... Nu ai voie sa scrii pe server vorbe precum "tampit", "prost", "cizme", "buti", "slabi" sau "jucatori de doi lei" insa zasd debiteaza aceste cuvinte la liber pe microfon...
AUDIO (click pe link): Jucatori tampiti si de doi lei

Nu ai voie sa iesi de pe server chiar daca iti este somn, chiar daca ai o treaba de facut, sau chiar daca ti-a trecut cheful de joc.
AUDIO (click pe link): Ceapa ta de jucator slab daca iesi de pe server
AUDIO (click pe link): Zasd ti-ar da ban daca mergi la somn

Nu ai voie sa spui ca nu-ti place harta, ca e lag pe server, ca s-a golit serverul, sau ca un oarecare player ar avea coduri pentru ca vei fi intampinat cu kick sau ban daca zazduts are o zi mai proasta.
Daca indraznesti sa iti spui parerea sau sa subliniezi o neregula vei primii kick indiferent daca esti sau nu acompaniat de alti jucatori care-ti impartasesc nemultumirea si opinia:

View attachment 59450

In screenshot-ul consolei de mai jos, jucatorul Koniec a meritat kick din cauza limbajului folosit insa ceilalti jucatori care au indraznit sa spuna ca NU CUNOSC HARTA sau ca este nepotrivita au luat kick de asemenea. Dupa cum se poate observa in discutie, dupa parerea lui Zasd vina este a player-ilor deoarece sunt si citez "inflexibili":

View attachment 59451

Si din nou acelasi lucru:
View attachment 59452

Zasd tipa la playeri ca un descreierat, drept urmare o parte din jucatorii care incearca sa se joace linistiti ies de pe server. Am primit in privat cateva mesaje cu intrebari legate de ZASD deoarece persoaele respective nu au fost informate de faptul ca cel care urla cu atata "pasiune" este de fapt fondatorul server-ului. Cand le-am spus sa intre inapoi la joc si sa-l dea pe mute au spus ca nu se mai chinuie deoarece au intrat sa se distreze, sa joace linistiti, si sa uite de stresul de la munca sau din viata de zi cu zi. Asadar, jucatorii ies pentru ca nu sunt respectati si pentru ca nu reusesc sa se joace fara ca cinea sa urle la ei.
De curand unul din acesti jucatori a creat o reclamatie impotriva lui zasd sustinand practic spusele de mai sus: https://laleagane.ro/forum/threads/reclamatie-zasd.862360/
Partea trista a concluziei finale din acea reclamatie a fost punerea reclamantului intr-o lumina proasta. Nimeni nu a recunoscut faptul ca intradevar ZASD tipa, jigneste, si da kick si ban la playerii care vor sa joace liber si linistiti. Probabil ca le este teama sa nu se aleaga la randul lor cu o pedeapsa pentru exprimarea nemultumirii.

AUDIO (click pe link): Ceapa lui de X
AUDIO (click pe link): MID AAAA ceapa voastra
AUDIO (click pe link): Cizme ce sunteti! MID AAAAA!

Tot serverul este creat de Zasd si pentru Zasd deoarece fiecare aspect sau efort care a contribuit la construirea server-ului provine din imaginea si dorinta lui Zasd, lasand astfel nemultumirile si propunerile player-ilor neascultate. Dupa spusele lui Zasd, pe acest server "playerii nu au nici o importanta pentru ca ei vin si pleaca".

1711302954794.png



Unul din aspectele care deranjeaza la aproape orice ora este numarul obscen si ridicol de trisori. Exista un program anti-cheat pe server care prinde jucatorii ce folosesc coduri banale, gratuite, si simple, insa pe cei care folosesc un cod putin mai avansat nu ii depisteaza. ZASD nu are de gand sa faca nimic impotriva lor iar acest lucru este bine cunoscut printre jucatori deoarece se vorbeste destul de mult despre ideea faptului ca acest server colcaie de codati. Bine inteles ca nu toata lumea foloseste coduri insa cei care deja au fost banati si prinsi pe alte servere (cu dovada concreta) vin pe Alandala unde sunt primiti cu bratele deschise. Fazele concrete de wall, aimlock, no recoil si anti flash sunt ignorate, repet... IGNORATE!
Unii nu au ochiul format pentru a observa jucatorii care triseaza... Altii vad neregula insa nu iau masuri deoarece stiu prea bine ca li se va scoate admin-ul in cazul unui ban pentru cod. Au existat multiple antecedente in trecut unde admin-ul a banat corect un jucator care folosea cod, cu dovada, cu argumente, si complet regulamentar, insa ZASD le-a scos ban-ul spunandu-i admin-ului in cauza ca este slab si ca trebuie sa-si ceara scuze jucatorului banat. Mi-as fi dorit sa am dovezi si in aceasta privinta insa treburile astea sunt deja stiute si cunoscute de atatia ani in interiorul grupurilor de admini si playeri. Nu este nimic nou.
Nu am stat sa fac demo sau film la fiecare codat in parte pentru ca mi-ar fi luat prea mult timp, insa am filmat o runda jucata de cel mai nesimtit jucator in ceea ce priveste corectitudinea, sinceritatea, si jocul cinstit:

VIDEO (click pe link): Wildfire wallhack/aimlock


Dupa tot acest lung mesaj poate va intrebati de ce mai sta lumea sa joace pe acest server? Probabil din cauza obisnuintei, din cauza faptului ca intra pentru a se distra ascultandu-i pe cei ce vorbesc la microfon, si in final, din comoditate. Pana la urma nu este usor sa iti gasesti un alt server mai ales pentru jucatorii care s-au stabilit aici de ceva timp.
Dupa toate cele spuse mai sus:
- Voi singuri decideti unde va este locul, unde va place sa jucati, cum sa va petreceti timpul, si cum sa va distrati. Insa daca pentru voi are cat de cat o mica importanta propriul cuvant, propria parere, si felul in care sunteti tratati, fie ca sunteti un simplu jucator sau faceti parte din staff, atunci Alandala nu este un server pentru voi.

Gasiti-va locul acolo unde sunteti RESPECTATI, nu unde sunteti TOLERATI!
Salut!
Motivul pentru care acest admin (zasd) devine recalcitrant, uneori, este pentru ca incearca sa mentina un echilibru intre echipe. Sunt sanse mari ca jucatorii unei echipe care pierde cu 3-15 sa paraseasca serverul. Din nefericire, cei care pleaca sunt cei exasperati ca nu au sanse sa castige, nu cei care au contributie negativa la jocul echipei. Pluginul revive a avut un impact pozitiv la popularea serverului. Insa, din pacate, creeaza un dezavantaj major echipei care joaca haotic si face abosut inutil orice plugin de echilibrare. Atat voturile cat si tendinta observata, au fost in favoarea pastrarii acestui plugin, asa ca rezultatul a fost incercarea de a determina jucatorii sa se coordoneze. Practic, "Counter Strike" este un joc de echipa, insa pe majoritatea serverelor publice se ignora asta.
In legatura cu comenzile care apar ca urmarii a etichetarii hartilor ca "mizerie" , "urata" sau mai stiu eu in ce mod defaimator .. exista un paragraf in motd/reguli. Asa s-a procedat intotdeauna pentru a se putea promova harti noi si a determina jucatorii sa isi deschida mintea pentru a invata sa joace in echipa, pe orice harta. Atata vreme cat harta este aleasa incat sa nu aiba scaderi majore de fps, sa nu favorizeze una din echipe, sa nu aiba bug, nu vad de ce sa nu se joace. Scopul jocului este sa efectuezi o misiune, impreuna cu echipa, nu sa memorezi pixelii astfel incat sa stii unde este cel mai eficient wallbang sau unde ai cele mai multe sanse sa ucizi. Insa comentariile negative ale unui jucator, bazate pe simplul fapt ca nu a mai jucat harta, pe frica de necunoscut, determinam prin efectul de turma, parasirea serverului de catre alti jucatori. Alandala si-a primit numele luand in considerare faptul ca se vor juca tot felul de harti harti sau vei gasi tot soiul de facilitati, mai putin intalnite pe alte servere. A fost creat accidental, insa cand am decis sa il pastrez, a fost pentru a oferi o alternativa la jocul monoton/robotic pe harti uzate. Cum ti-ar veni, domnule fost admin, sa dai o petrecere cu usile deschise si sa te trezesti ca unul din oaspeti striga in gura mare "ce este mizeria asta de covor?"
La sfarstul acestei luni se implinesc 6 ani de existenta pentru Alandala. Cheltuiala aferenta a fost suportata de zasd in proportie de 98%. Idei au venit de la multi jucatori/admini insa decizia de implementare a revenit lui. Nu ti se pare logic ca cel care sutine cea mai mare parte din efortul financiar necesar existentei acestui server, sa decida ce este benefic de folosit pe el?
Referitor la reclamatia lui Bogdy, nu exista probe pentru a sustine o asemenea afirmatie. Puteam declara ca "amatori, slabi, fluturi" au fost cuvinte spuse fara intentie de ofensa pentru a contracara repetarea unui fenomen negativ: schimbarea unei harti, inainte de termen, doar pentru ca un jucator a declarat-o urata. Nu pot sustine cu probe o astfel de declaratie, asa cum nu pot sustine cu probe declaratia ca zasd nu a dat niciodata ban pentru motivul ca un jucator nu a plantat c4.
In topic a fost scris un adevar care nu poate fii combatut: nu exista probe pentru luarea unor masuri.
Legat de codati, domnule fost admin, ai 0 credibilitate. In demo postat eu nu vad cod. Iar tu ai dat 3 comenzi de ban fara proba. Doua, dupa ce ai promis ca nu mai dai ban pentru cod. Succes in a admina astfel pe alte servere!
Dupa cum am spus si in alte topicuri: nu am cum sa fac pe placul tuturor.
Cui i place serverul, cu bune si rele, se alatura la joc sau administrare. Cui nu i place, ii urez distractie placuta acolo unde joaca!
 
Last edited:
Joined
Jul 9, 2021
Messages
9
Reaction score
4
Location
Brașov
Putin cam inflamatoare postarea ta.

Desi ai dreptate in unele chestiuni, precum faptul ca zasd o mai ia pe aratura din cand in cand si tipa la noi si mai da suturi jucatorilor de pe server, lucru pe care il pot pune usor pe seama pasiunii pe care o are pentru server, dar care nu ii justifica intru totul actiunile, nu pot spune ca ai dreptate despre restul, anume jucatorii codati, "trisorii".
Cand vine vorba de trisori, la tine mereu a fost un punct mai mult decat sensibil pentru ca mereu ai avut plangeri in sensul asta fata de cei care jucau cat de cat decent, pentru un server public. Asa ca ai dat-o de gard si cu demo-ul ala pe WildFire, unde dovezile sunt in cel mai bun caz foarte slabe, dar si prin prisma faptului ca ai o reputatie, cel putin intre admini, ca te oftici usor si sari la concluzii cand e vorba de cod. Anticheat-ul e foarte bun, foarte, dar foarte rar am vazut jucatori cu cod pe server, si cand apareau, erau evidenti.
Scuzand faptul ca ai plecat cu prietenii tai pe alte servere (pentru ca, aparent, a decazut alandala), stii si tu foarte bine ce ai facut de ai pierdut accesul, nu prima, ci a doua oara, fapt care cel mai probabil ti-a fost catalizator pentru niste frustrari presarate printre randuri in ceea ce ai scris mai sus.

Cu toate astea, asa cum am spus, intr-adevar si Zasd are momente in care orbeste si surzeste in privinta sfaturilor jucatorilor si merge pe ideile lui orice ar fi. Momentele in care turbeaza sunt rare, vin din alte frustrari launtrince :))) de faptul ca nu mai exista jucatori buni pe cs 1.6. Exista si aia, dar au migrat si au imputit serverele de mix cu puterile lor de jucatori:)). E un joc vechi, nu isi mai da lumea silinta nici pe departe la fel de mult pe cat vrea zasd pe un server cu 32 de jucatori la intamplare, cu revive, parasute si flash-uri colorate care tin 1 secunda jumate si pe harti noi, negandite pentru un joc calitativ d.p.d.v. skill, ci pentru frumusetea texturilor, animatiilor si noutatea traseelor, eventual.
Am salvat cateva din inregistrarile cu zasd pentru ca m-au terminat de ras :)))).

Eu raman la ideea ca luati prea in serios ceea ce nu e important si va autoflagelati :)). Mergeti si anpuscati si voi cv pe sv $@L:cool:
 

Alexandra1988

mademoiselle
Joined
Mar 25, 2024
Messages
1
Reaction score
1
De felul meu nu iau parte la astfel de discuti si nici acum nu postam daca nu primeam topicul asta prin telegram . Acum un an am renuntat la alandala tocmai din pricina motivelor postate mai sus . Nu sunt la curent cu noutatile serverului si nici nu cunosc jucatori noi veniti dar imi dau seama din povestea de mai sus ca prea multe lucruri nu s-au schimbat . Acum un an am primit kick de doua ori consecutiv pentru ca am sugerat schimbarea hartii.. Dupa o saptamana am fost data afara de un alt admin (poate chiar de zasd) pentru ca l-am declarat "codat" pe domnul cally . Mi sa spus sa imi vad de treaba mea pentru ca exista anti cheat.
Mi s-a inchis gura de fiecare data cand am avut ceva de spus si am inteles din pacate destul de tarziu ca nu am dreptul sa imi exprim parerea . Din pozele de mai sus vad ca lucrurile au mers in mai rau pentru ca ai dat kick oamenilor in masa .
"Sunteti voi prosti ca vedeti cod acolo unde nu este"
Asta este linia care ma determinat sa renunt . Ma bucur totusi ca mai exista oameni care au curajul sa isi apare dreptul de a vorbi si de a spune lucrurilor pe nume @LucienElena @skeletonsn 👏👏👏
 

prpr

Alandala/Zurlii.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Nov 3, 2016
Messages
1,899
Reaction score
624
Probabil nu exista o punte de legatura intre generatii. Doar asa ini explic de ce nu va inteleg. La intrarea pe server, va intampina o imagine motd. Este declarat acolo ca pe server se joaca tot soiul de harti. In regulament este descris la regula 5 pentru jucători ca nemultumirile in legatura cu modul in care se trateaza o acuzatie de cod se exprima pe forum. insotite de demo.
Voi intrati pe Alandala, sperand la un joc ușor. Vreti sa jucati doar harti clasice. Vreti sa faceti scor bun. insa nu cititi nimic din informațiile puse la dispozitie atat pe server cat si pe forum. Vreti sa jocul sa fie ușor si sa va relaxati precum la solitaire.
Dragilor. Asa ceva nu se va intampla pe Alandala. Daca vreți sa va relaxati fara coordonare. intrați pe grupul de telegram si stati la taclale. Pe Alandala distractia constă in incercarea de a indeplini o misiune, in echipă... pe orice harta cu misiune. Vreti sa faceti kill si nu puteti? Strângeți din dinți, exersati și învățați. Sau macar ajutati-va echipa prin informații. fie pe radio. fie pe voce, fie in chat. Traiti cu impresia ca sunt codati pe server si adminul nu face nimic? Bine ati venit in clubul celor 80% din jucătorii de cs. Daca nu faceți demo pe care sa il postati pe forum, inseamna ca sunteti nesiguri. Va e frica de penibil sau nu cititi minime informatii care reglementeaza functionarea serverului.
Nici o postare de pe acest subforum nu a fost cenzurată daca exprimarea a fost decentă.
Folositi-va drepul la exprimare pe forum. Insa veniți cu dovezi concrete cand faceti asemenea acuzații in legatura cu toleranța codatilor.
LE.
Acum observ ca @Alexandra1988 si-a facut cont de forum, special pentru a posta in acest topic "dupa ce a primit topicul prin Telegram"
Funny :cool:
 
Last edited:
Joined
Jan 22, 2021
Messages
67
Reaction score
39
Location
Sibiu
Salut,

punctul 1 este cel mai important si singurul care poate inchide celelalte puncte fara nici o obiectie/explicatie

1) zasd este fondatorul si cel care intretine serverul, prin urmare poate face ce vrea, cand vrea. Un actionar la o firma daca are peste 51% din firma face ce vrea el, mosul are peste 90% (ma refer la bani bagati si implicare) prin urmare nimeni nu are dreptul moral, pentru cei care gandesc totusi cat de cat, sa faca gargara ieftina. Marcati $$$ si puterea de decizie poate fi si a voastra

Acum sa luam pe rand problemele:

2) harti naspa.
si eu am intrat pe server de atatea ori si era o harta care nu imi placea, dadeam un rtv, daca se schimba bine daca nu tot bine, jucam in continuare sau ieseam de pe server. Au fost intr-adevar cateva situati in care am continuat sa blamez harta cu Zasd pe server si ne-am mai ințepat un pic unul pe altu dar nu a ajuns pana la momentul in care sa imi dea kick ceea ce rezulta din punctul meu de vedere ca voi sunteti recidivisti si insitati in continuare, adica oricata rabadare poate sa aiba un om la un moment dat se termina. Eu personal v-as da ban 30 min, dupa 30 min se schimba harta si poate prindeti ce va place voua 😂😂

3) Codatii
in momentul de fata codati cu hack-uri smechere nu se pot prinde, asta e realitatea. Etichetarea unui player ca fiind codat nu se poate face din demo-uri pentru ca este lucru subiectiv, si un noob poate sa dea un cap la plesneala prin perete, asta nu inseamna ca are cod. Legat de Wildfire, omu joaca mult defensiv si sunet, poate are hack, poate nu, demo-urile sunt irelevante. Singura varianta sa il prinzi este cu ss-ul, si daca este bun il poate edita si pe ala fara sa iti dai seama.
Sa zicem ca joaca cu cod, asta e, lasa-l sa se bucure ca trișeaza la un joc mai batran ca el, treci peste, cu ce te afecteaza pe tine? Din contra, daca reusesti sa il si faci de cateva ori inseamna ca ii atat de slab incat nici cu cod nu te-a putut face.

4) continuare de la 1. Marcati $$$ si timp si o sa aveti un cuvant de spus. In momentul de fata mosu daca vrea va asculta daca vrea implementeaza ce ziceti dar ii stric doar daca VREA, decizia finala ii tot la el si ii si logic. Atata timp cat nu contribuiti cu nimic nu puteti avea pretentii.

PS: si eu i-am propus mai multe legate de server, nimic nu s-a facut dar pentru asta nu m-am ofticat ca voi. Ii serverul lui, face ce vrea, daca cade, cade pe barba lui daca rezista la fel. Nu te implici nu emite pretentii, simplu.
 

nykS

leganar
Joined
Jan 12, 2021
Messages
7
Reaction score
0
Location
Croatia
Pentru cei care considera că wildfire are cheat, vă Invit să ne aduceți un pc și mouse + tastatura + căști( de preferat logitech g pro x superlight, corsair k100 air ,logitech g pro x headset). Dacă noi nu dăm la fel ca pe server, vă plătim noi transportul șamd. Dacă noi dăm ca pe server, ne lăsați voi pc și tastatura. Vă ține să veniți ?
 
Joined
Mar 20, 2020
Messages
31
Reaction score
6
Location
Bucuresti
Cat se poate de penibil atacul asta aranjat de @skeletonsn , dar si de persoanele care desi nu mai au treaba cu serverul, intervin dupa o perioada lunga de timp, intr-un fel "random" (foarte amuzant). Nu cred ca are cineva dreptul sa judece cum zasd se ocupa de server, mai ales cand el a investit o gramada de timp si bani in el. E ca si cum tu muncesti ani si investesti sa iti faci o casa, primesti pe cineva cu bratele deschise, si acel cineva iti spune: "Nu imi place asta, nu imi convine asta, ce e mizeria asta de canapea?". Si zasd mai greseste, ca tot omul, dar totusi ne asculta pe fiecare dintre noi si ne ofera argumente cand avem plangeri, sau propuneri etc. Alta persoana ar fi putut sa zica: "mars, sunt fondator, nu ma intereseaza opinia ta"; si totusi nu ai fi avut dreptul sa te deranjeze asta, mai ales cand tu nu contribui cu nimic pe server, ba, dimpotriva, arunci cu noroi in zasd si in imaginea serverului. Legat de jucatorii aia din imagini, nu vreau sa spun, dar par mai degraba o "fabricatie" de a ta. Nu a auzit nimeni de ei si nu par jucatori frecventi pe server (se vede rapid cu un search pe gametracker).

Sincer, sunt deranjat de demoul ala cu mine. Nu imi face dreptate, sunt sigur ca am faze mult mai suspecte, puteai sa pui si tu ceva mai spectacular... . In orice caz, nu am refuzat niciodata o verificare, wargods, poze. Va invit pe cei din staff sa ma luati prin surprindere oricand, nu ma deranjeaza si nici nu o sa ma plang vreodata de asta. Sunt constient de faptul ca sunt nenumarate persoane care ma fac codat pe la toate colturile, chiar si in fata de cele mai multe ori pe server, si sincer, nu ma deranjeaza, asta imi confirma mie personal ca joc bine.

Pacat ca doar atat s-a putut de la tine, cel mai probabil nu o sa-l intelegi pe zasd si clar pe mine nu, deoarece prin faptele tale lasi impresia unui om slab, inchis la minte. Incearca sa te gandestesti daca frustrarile tale interioare sunt justificate inainte sa arunci cu cuvintele in stanga si dreapta.
 
Joined
Sep 25, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Skeleton, sentimentul pe care il ai acum e recent sau e mai vechi?! Un sfat, nu incercati sa tineti in voi prea mult, e daunator 🥹. Si cate dovezi ai adus…. Voi nu aveti munca/scoala?!
Am stat si am citit 2-3 paragrafe si mi-a facut ziua mai buna, mai ceva ca la Acces Direct!
Zasd poate mai are o scapare dar nu uita ca el a tinut sv cu modificarile aduse de el. Daca era dupa alti playeri am fi avut vip cu 2x si headshot only. Ce ati vrea voi de la server sau de la admini?! Liber la orice?, am vazut pe alte sv ca primesti ban daca esti mai bun ca un admin sau daca le comentezi un pic. Pe Alandala au ales sa stea persoanele care au gasit ceva ok aici si asta presupune ca sv e chiar jucabil. Nu esti cel mai bun player, sunt altii care te joaca cum vor ei si trebuie sa intelegi asta, cum acuzi tu de cod asa te acuza si pe tine si din cate am vazut nu ai ban…
 

macmiller

leganar
Joined
Mar 26, 2024
Messages
1
Reaction score
0
@zasd:
Fondatorul serverului nu este fondatorul comunității create in jurul acestui server. E important sa tii cont de părerea jucătorilor ce formează comunitatea. Prioritate la datul cu părerea ar trebui sa fie cei care doneaza. Prin asta se înțelege ca fondatorul nu este singurul care suportă cheltuielile financiare ale serverului, deci nu este 51% actionar; așadar nu ar trebui sa fie doar opinia lui care sa conteze. Chiar daca este fondator. Un server fara jucători este nimic. De aia l-ai fondat, sa ai jucatori pe el. Daca vroiai boti fara opinii, te jucai cu boti. Daca vroiai sa fii patron îți făceai firmă. Pana si Steve Jobs a fost îndepărtat de la Apple, cat era el de fondator.

@Skeleton:
Daca buzunarul ti-ar permite sa cumperi serverul de la zasd ai reuși sa mentii o relație strânsă cu jucătorii ce formează comunitatea serverului? Sau pe care-l vezi mai bun il banezi? Daca vine un skeleton ca tine si incepe sa te critice, ce faci? Il lasi ca zasd pe tine: sa se exprime? Sau ii inchizi gura ca Ceaușescu? Ca deh, de-acum esti jupan. Si ce faci dacă viața te ia cu altele? Te mai tii de server, de comunitate? Sau peste o luna iti bagi picioarele si il inchizi? Acum e usor, pe mocangeala: te muți pe alt server te doare la bască. 😂

Deci, @Skeleton cat de hotărât esti sa schimbi lumea? (lumea Alandala) :))
Daca vrei sa contribui la nedecaderea serverului, put your money where your mouth is. adica scoate banii si contribuie, daca esti tare-n gură.
nu incerca s-o schimbi doar dupa chipul si asemnarea ta altfel vei fi un fel de Putin, dar mai tânăr.
Adica, o sa ai nevoie de alti colegi ce vor trebui sa contribuie. Or să apară certuri, o sa apară oameni care sa te conteste (iti suna cunoscut? 😂)

 
Joined
Jan 22, 2021
Messages
67
Reaction score
39
Location
Sibiu
@zasd:
Fondatorul serverului nu este fondatorul comunității create in jurul acestui server. E important sa tii cont de părerea jucătorilor ce formează comunitatea. Prioritate la datul cu părerea ar trebui sa fie cei care doneaza. Prin asta se înțelege ca fondatorul nu este singurul care suportă cheltuielile financiare ale serverului, deci nu este 51% actionar; așadar nu ar trebui sa fie doar opinia lui care sa conteze. Chiar daca este fondator. Un server fara jucători este nimic. De aia l-ai fondat, sa ai jucatori pe el. Daca vroiai boti fara opinii, te jucai cu boti. Daca vroiai sa fii patron îți făceai firmă. Pana si Steve Jobs a fost îndepărtat de la Apple, cat era el de fondator.

@Skeleton:
Daca buzunarul ti-ar permite sa cumperi serverul de la zasd ai reuși sa mentii o relație strânsă cu jucătorii ce formează comunitatea serverului? Sau pe care-l vezi mai bun il banezi? Daca vine un skeleton ca tine si incepe sa te critice, ce faci? Il lasi ca zasd pe tine: sa se exprime? Sau ii inchizi gura ca Ceaușescu? Ca deh, de-acum esti jupan. Si ce faci dacă viața te ia cu altele? Te mai tii de server, de comunitate? Sau peste o luna iti bagi picioarele si il inchizi? Acum e usor, pe mocangeala: te muți pe alt server te doare la bască. 😂

Deci, @Skeleton cat de hotărât esti sa schimbi lumea? (lumea Alandala) :))
Daca vrei sa contribui la nedecaderea serverului, put your money where your mouth is. adica scoate banii si contribuie, daca esti tare-n gură.
nu incerca s-o schimbi doar dupa chipul si asemnarea ta altfel vei fi un fel de Putin, dar mai tânăr.
Adica, o sa ai nevoie de alti colegi ce vor trebui sa contribuie. Or să apară certuri, o sa apară oameni care sa te conteste (iti suna cunoscut? 😂)


tu cine esti?
 
Joined
Jan 2, 2022
Messages
142
Reaction score
27
Age
29
Location
Bistrita Nasaud
Verificarile playerilor sunt un eveniment foarte rar pe alandala, pentru ca s-a ajuns la concluzia ca sunt oarecum inutile, dar lipsa lor a trezit suspiciuni la mai multi playeri; voi credeti ca lasam codatii sa joace pe server. Chiar daca iti voi spune ca in momentul de fata nu sunt codati pe server, vei refuza sa crezi asta.
Apropo, nu ne intereseaza ca playerul x a fost banat de vre-un admin pokemon pe nusth ce server de apartament.

Iar despre comportamentul lui zasd evidentiat de tine nu prea e nimic de comentat...trebuie sa intelegi si din partea lui dc se intampla lucrurile astea, munca si investitie foarte mare in server, in special ca timp. El incearca sa evite depopularea adica jocul dezechilibrat prin faptul ca tipa la tine sa faci misiunea cum trebuie :)), eliminarea plangerilor despre harti lag codati etc. care duc la dropuri...stai linsitit...daca nu isi va schimba atitudinea cu siguranta vor lua masuri vecinii lui de pe scara.
 

asl pls

mademoiselle
Joined
Mar 27, 2024
Messages
1
Reaction score
1
o sa fiu foarte scurta si o sa dezbat strict pe cerintele autorului

zasd abuzator de comenzi
daca asta e parerea ta, e parerea ta si chiar nu ma intereseaza parerea ta, insa daca ai expus-o, pot sa spun doar ca la tine pe server poti sa faci ce vrei, aici pare ca trebe sa faci ce spune in regulament ori vei fi supus unor sanctiuni

alti admini supusi lui zasd care nu aplica comenzi:
vorbele goale fara dovezi sustinatoare, raman goale => esti asteptat cu dovezi, daca se poate solide si relevante

Wildfire codat (aim):
din clipul prezentat rezulta 3 scenarii:
1. trage de la spate hs - ok
2. trage pe mid de mai multe ori si rateaza - ok
3. trage pe mid hs - ok

daca avea aim ar fi luat lejer pe cel putin unul din cei 2 de pe mid pe care i-a ratat, poate nici nu i-a atins
dovada este inutila, invata sa filmezi si sa prinzi codati. Optional, daca vrei, poti sa inveti si sa joci mai bine sau sa iti vezi de treaba ta, astfel incat sa nu risti sa te dai aiurea si la alti ursi

Am si eu la randul meu un sfat pt sustinatorii Skeletului. Nu tot ce zboara, se mananca!

@Vardy unde esti? i love u, come back!
 

Y0urDaddy

leganar
Joined
Mar 27, 2024
Messages
1
Reaction score
0
pana sa apara topicul asta la discutii libere am trait cu senzatia ca toate iesirile lui zasd sunt doar scapari pe care toti le avem la un moment dat dupa cativa ani de munca grea dar de la scapare pana la abuz este cale lunga. Dupa cum au spus'o deja cateva persoane din echipa alandala poti face ce te taie capul pe serverul tau mai ales daca bagi bani cu lopata dar asta nu inseamna ca nu vor exista consecinte. O parte din oameni pleaca atunci cand vad tocmai fondatorul serverului impartind kickuri si banuri pentru exprimarea unei simple opinii.. Oamenii sunt cei ce tin serverul plin iar daca tu vi si le dai peste bot celor care au de spus cate ceva care deranjeaza urechea fondatorului esti dat afara de pe server.

desi am observat pe server de nenumarate ori o parte din lucrurile postate mai sus de @Skeleton problema principala a serverului nici nu este acoperita complet in acel mesaj. Daca iti ajung oamenii sa se planga unul altuia despre codati si lag fara ca acestia sa dea raportul fondatorului de frica sa nu ajunga ei insisi pedepsiti atunci ai facut o treaba teribila in a'ti castiga increderea proprilor jucatori. Aproape la orice ora intru aud aceleasi comentarii - zasd nu vrea sa le faca nimic - si nu spun ca toti care se plang au dreptate pentru ca unii oameni sunt condusi de paranoia insa altii nu fac altceva decat sa'si spuna o parere onesta care in multe cazuri coincide cu adevarul.

am jucat pe multe servere insa acesta este primul unde ajung sa ma simt ca inainte de 89 iar daca treburile sunt de asa natura atunci a venit vremea sa plec in alta parte
 

prpr

Alandala/Zurlii.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Nov 3, 2016
Messages
1,899
Reaction score
624
Se face aproape o saptamana de la ultima postare. E timpul ca acest topic sa fie inchis. Totusi, consider ca sunt necesare niste precizari.
Mai jos, sunt imagini din motd(imagine, interactiva, care apare la intrarea pe server):

Descriere.jpg

About us.jpg

Reguli.jpg

Rules.jpg

Si mai jos, sunt imagini din regulamentul in vigoare.
Regula numarul 5.jpg


rule no .5.jpg

Cand aceste informatii se ignora, sunt sanse mari ca un admin sa intervina.

"daca nu isi va schimba atitudinea cu siguranta vor lua masuri vecinii lui de pe scara." - NU stati linistiti. Vecinii lui de scara nu vor lua masuri. Unii jucatori (de respawn, probabil) au obiceiul sa uite degetul pe W indiferent de echipa la care joaca. Daca se intampla coincidenta ca echipa lor sa piarda runda de runda, fara sanse de recuperare, iar adminul recalcitrant zasd sa fie pe server, folositi comanda, in chat /mute sau in consola "voice_enable 0" sau micsorati volumul jocului, daca aveti urechi sensibile. Altfel sunt sanse mari sa auziti discursuri motivationale ca cele din inregistrarile lui skeleton.
Multumesc pentru feedback, insa nimic din cele prezentate nu vor schimba ceva pe acest server.
TC
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top