O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA ACCEPTATA | Cerere afiliere Ploiesti.LaLeagane.RO

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.

MA RI NE LL

leganar
Joined
Mar 13, 2018
Messages
2
Reaction score
0
Location
Focsani
  1. OWNER PRINCIPAL: (nick-ul de pe forum, NU cel de pe server; o singura persoana); sLNTHHH
  2. OWNER SECUNDAR: (optional; o singura persoana); MA RI NE LL
  3. IP SERVER (fara port):89.34.25.22
  4. NUME DORIT: (Nume.LaLeagane.Ro); Asd.Laleagane.ro
  5. MODUL JOCULUI: (clasic, respawn, deathrun, zombie, etc...); classic
  6. NR. SLOTURI: (cel putin 22) : 32
  7. FIRMA DE HOSTING UNDE ESTE TINUT SERVER-UL: hzone
  8. LINK GAMETRACKER.COM: (nu gametracker.rs sau altele, OBLIGATORIU GAMETRACKER.COM); https://www.gametracker.com/server_info/89.34.25.22:27015/
  9. AI DAT CLAIM LA SERVER?: da,dar nu pot acum,cica dupa 1 saptamana..
  10. AI INSCRIS SERVER-UL IN CLANUL LLG PE GAMETRACKER?: https://www.gametracker.com/clan/laleagane/forum.php?thread=147703
  11. AI VERIFICAT SERVER-UL CU LINK-UL DE JOS?: da
  12. MODERATORI SUB-FORUM: (optional; alte persoane care sa aiba acces de moderare pe sub-forum, insa fara grad); nu
  13. STRUCTURA FORUM: (EXEMPLU: Regulament, Anunturi, Staff server, Cereri accese si ce mai vreti voi; MAXIM 10 sectiuni); 1)Regulament ASD.LALEAGANE.RO 2)Anunturi Administrative , 3)Concursuri,4)Cerere Acces,5)Staff Only,6)Cerere Ban/UnBan,7)Reclamații staff,8)Propuneri & Sugestii,9)Discutii Libere,10)Arhiva.
 
Last edited:

Calae

hall of fame
Joined
May 28, 2009
Messages
8,918
Reaction score
394
Location
Laleagane
Re: Cerere afiliere | Asd.LaLeagane.Ro

INAINTE DE INSCRIERE

  1. Trebuie sa aveti la numele server-ului DNS-ul dorit (ex. Nume.LaLeagane.Ro) inainte de a face cererea.
  2. Trebuie sa adaugati server-ul pe GameTracker -> [Tutorial] Adaugare server in GameTracker (click pe text)
  3. Trebuie sa dati CLAIM la server pe GameTracker -> [Tutorial] Revendicare server (Claim Server) in GameTracker (click pe text)
  4. Trebuie sa adaugati server-ul in Clanul LaLeagane din GameTracker -> [Tutorial] Adaugare server in pagina GameTracker LaLeagane (click pe text)
 

MA RI NE LL

leganar
Joined
Mar 13, 2018
Messages
2
Reaction score
0
Location
Focsani
Re: Cerere afiliere | Asd.LaLeagane.Ro

INAINTE DE INSCRIERE

  1. Trebuie sa aveti la numele server-ului DNS-ul dorit (ex. Nume.LaLeagane.Ro) inainte de a face cererea.
  2. Trebuie sa adaugati server-ul pe GameTracker -> [Tutorial] Adaugare server in GameTracker (click pe text)
  3. Trebuie sa dati CLAIM la server pe GameTracker -> [Tutorial] Revendicare server (Claim Server) in GameTracker (click pe text)
  4. Trebuie sa adaugati server-ul in Clanul LaLeagane din GameTracker -> [Tutorial] Adaugare server in pagina GameTracker LaLeagane (click pe text)

NU AM HOST KROND !
 

sLNTHHH

leganar
Joined
Mar 13, 2018
Messages
11
Reaction score
0
Age
30
Re: Cerere afiliere | Asd.LaLeagane.Ro

Deci:
1: dai Claim la server
2: Pune numele la server
3: Intra in Clanul LaLeagane
4: mai sus ai pasii care te ajuta sa faci asta.



Imi pare rau dar nu pot da CLAIM , probabil din cauza faptului ca am cont NOU !
Ma poate Ajuta/Sfatuii cineva cum as putea sa rezolv etapa asta pentru a nu intampina probleme ?
MultumesC !
 

sLNTHHH

leganar
Joined
Mar 13, 2018
Messages
11
Reaction score
0
Age
30
Re: Cerere afiliere | Asd.LaLeagane.Ro

Am reusit sa dau CLAIM
Dar nu sunt sigur daca am reusit sa il inregistrez in CLAN
Putin Ajutor va rog frumos !


Va multumesc !
 

Calae

hall of fame
Joined
May 28, 2009
Messages
8,918
Reaction score
394
Location
Laleagane
Re: Cerere afiliere | Asd.LaLeagane.Ro

Schimba numele Server-ului asa : "GameTrackerClaimServer"
Si te rezolv eu !
 

sLNTHHH

leganar
Joined
Mar 13, 2018
Messages
11
Reaction score
0
Age
30
Re: Cerere afiliere | Asd.LaLeagane.Ro

Schimba numele Server-ului asa : "GameTrackerClaimServer"
Si te rezolv eu !



Numele a fost schimbat in GameTrackerClaimServer , am dat Claim , asta am rezolvat, iti multumesc foarte mult.
Acum am schimbat numele inapoi , in ce-l pe care as dorii sa il poarte serverul.
Colegul meu in primul post a postat numele " Asd.Laleagane.ro , dar eu as dorii sa optez pentru Ploiesti.LaLeagane.Ro

Ulterior , dupa ce am dat CLAIM am schimbat numele din "GameTrackerClaimServer" in Ploiesti.Laleagane.ro
Mai este ceva de facut ?


Iti multumesc mult pentru timpul acordat, si imi cer scuze pentru ca am fost pus in situatia de a te retine. ( Sunt Incepator )

Multumesc din nou !
Respect !
 
Last edited:

sLNTHHH

leganar
Joined
Mar 13, 2018
Messages
11
Reaction score
0
Age
30
Re: Cerere afiliere | Asd.LaLeagane.Ro

Am intrat deja , am urmarit pas cu pas tutorialul si am primit urmatorul mesaj pe GameTrackers:

- https://www.gametracker.com/servers/

Spune : THIS SERVER ALREADY EXISTS IN THE GAMETRACKER DATABASE.
We have added the server "Ploiesti.LaLeagane.ro" to your favorites servers for your convenience.

Am sa va rog pe Dumneavoastra sa ma ajutati daca mai trebuie ceva, de 3 zile incerc sa rezolv ceva si sa primesc acceptul comunitati, am facut pas cu pas tot ce am gasit ca indrumare.

Va multumesc mult !
 

sLNTHHH

leganar
Joined
Mar 13, 2018
Messages
11
Reaction score
0
Age
30
Re: Cerere afiliere Ploiesti.LaLeagane.RO

GATA , AM REUSIT , AM DAT APPLY IN LISTA DE SERVERE ALE CLANULUI !!!
 
Last edited:
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top