O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

REZOLVATA Reclamatie JUN

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.

NecrovDo

banned
Joined
Mar 4, 2020
Messages
85
Reaction score
44
Age
32
Am intrat pe server si eu 5 minute dupa nu stiu cat timp si am primit si kick si gag o jumatate de ora" Am spus mancameai ouale unui prieten " player care ma cunosc cu el si glumesc cu el, acela fiind albert . Enormal si kick si gag 30 de minute!!!! ca si admin ai voie sa injuri ce voice: Idinahui? adica sa **** ...... intelegi restu...
 

prpr

Alandala/Zurlii.LaLeagane.Ro
OWNER SERVER CS
Joined
Nov 3, 2016
Messages
1,900
Reaction score
626
Nu este normal sa patesti asa ceva. In mod normal trebuia sa iei ban.
Cand scapi de gag sa ii multumesti lui Jun ca a fost Indulgenta.
Topicul ramane deschis. Poate are si Jun sa iti transmita ceva.
In legatura cu injuratura adminului. Se pot lua masuri daca exista probe in legatura cu asta (demo).
Din reclamatie nu reiese care admin a injurat, nici nu se vede o proba.
 
Last edited:
Joined
May 10, 2020
Messages
990
Reaction score
396
Location
Romania
Cand veniti inapoi pe alandala de pe alte servere aduceti-va aminte ca aici limbajul trebuie sa fie decent. Vorbe din astea i le poti adresa in pv sau pe sv unde mai jucati voi, nu aici.

Modelul de reclamatie? Greu de completat,no?....
 

NecrovDo

banned
Joined
Mar 4, 2020
Messages
85
Reaction score
44
Age
32
Aceeasi politica de doi lei..... demo dar daca mai multi jucatori au auzit ce a spus pe voice? pentru ***** se da ban? ati luato ranza mai tare de cat inainte
 

NecrovDo

banned
Joined
Mar 4, 2020
Messages
85
Reaction score
44
Age
32
ca joci cu demo on sa fii atent cand injura unu .... sa fim seriosi
 
Joined
Nov 17, 2021
Messages
373
Reaction score
220
Oricât v-ati cunoaște nu mi se pare frumos ca de față cu alti playeri sa spui cum ai spus ,chit ca era o gluma .
Ai fost admin totuși și ma întreb cum procedai tu în situația asta dacă era vb de alții playeri care se cunoșteau..și isi mâncau oute etc ..unu altuia .
Nu zic ca nu permitem glume pe server dar totuși sa fie în limita bunului simt ..
Vorba colegului meu .. glume de gen faci în privat .
PS; Avem și un model pt reclamație
Have fun.
 
Joined
May 5, 2020
Messages
106
Reaction score
33
Eu stau si ma minunez ca va vad cu astfel de reclamatii..oare inainte sa le postati va ganditi? Ce-mi doresc cu aceasta reclamatie? Ce obtin? Am dreptate?
Joci pe un server unde mai sunt si fete, pe care poate le deranjeaza astfel de comentarii, chiar daca noi baietii ne permitem sau facem glume de astea porcoase in privat :)), dar trebuie sa ramana in privat nu pe un server public, ca uite asa ne luam kick si gag, care de altfel nu mi se par exagerate desi nu stiu toata discutia voastra si daca a fost pe voice sau pe chat.

De aceea, va spun mereu, jucati pe un server unde se vorbeste la microfon si e zumzaiala mereu pe audio, bagati DEMO ON. Va ajuta in cazul unei reclamatatii sau sanctiuni (valabil si pt admin si pt playeri).
Iar asta cu si alti admini fac si dreg, e pe modul "sa moara si capra vecinului"...veniti cu dovezi si faceti reclamatie cand aveti un caz real.
Normal as fi dat T/C, dar nea comisaru` zasd a zis sa mai lasam un pic sa se coaca bine placinta.
 

NecrovDo

banned
Joined
Mar 4, 2020
Messages
85
Reaction score
44
Age
32
Informatii despre Ban
Nume: Necro*vDo
IP: 81.101.157.65
Motiv: limbaj
Durata Ban: 23 hours, 20 minutes
Timp de Unban: 21:48:07 9/9/2022
Nume Admin: JUN
Admin SteamID: STEAM_0:0:28704450

acum am intrat pe server si ma joc si eu ca omul si primesc ban fara motiv, nu am injurat nu am spus nimic
 

An1maL

leganar
Joined
May 2, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Location
Spania
Buna seara, am intrat si eu cu numele M0D3sT si vorbeam cu Necro de anumite probleme legate de servar si despre adminii pentru ca sunt foarte multi !!! si am primit ban de la JUN timp de 24 ore fara nici un motiv, va rog sa luati masuri in privinta asta va multumesc, o Seara faina in continuare. !!!
 

NecrovDo

banned
Joined
Mar 4, 2020
Messages
85
Reaction score
44
Age
32
pot sa stiu si eu de ce am primit ban?>

Informatii despre Ban
Nume: Necro*vDo
IP: 81.101.157.65
Motiv: limbaj
Durata Ban: 23 hours, 20 minutes
Timp de Unban: 21:48:07 9/9/2022
Nume Admin: JUN
Admin SteamID: STEAM_0:0:28704450

acum am intrat pe server si ma joc si eu ca omul si primesc ban fara motiv, nu am injurat nu am spus nimic,pur si simplu discutam anumite chestii cu animal legate de server si cu gabriela, nu am injurat pe nimeni si nu am jignit, daca voua vi se pare normal sa primesc ban inseamna ca nu e ceva ok, am spus doar faptul ca toti copiii primesc admin,nu este o jiignire sau ceva neadevarat, dar nu consider ca asta e motiv de ban
[9:39 PM]
Wildfire:
s-a cam luat lumea de ea oricum

[9:39 PM]
SsSsSUPERBOC:
ati facut reclamatie ?

[9:39 PM]
Necro*vDo:
acum

[9:39 PM]
SsSsSUPERBOC:
sunt sentimente mai vechi
fata de voi
de aia va da ban asa usor
mi-a scris pe privat ca nu va haleste si va arde pentru orice

Uitati-va va rog si la acest copy past din steam ce se spune despre noi in privat altor jucatori
 
Joined
Oct 22, 2016
Messages
244
Reaction score
55
Nu am fost atent la ce schmb de replici ati avut dar zic, ca, mai bine pe viitor, sa va ignorati daca nu va aveti la suflet.

mi-a scris pe privat ca nu va haleste si va arde pentru orice

Eu nu am zis asa ceva, nici macar nu o am la prieteni pe steam pe JUN.
Ba, chestia este ca fiecare are propria personalitate si interpreteaza lucrurile in felul lui.
Daca deja ati avut contradictii, ignorati-va frate pe viitor.
 

JUNmQ

mademoiselle
Joined
Sep 9, 2022
Messages
3
Reaction score
5
ai luat ban o zi si tuu si prietenu tau.. pentru ca ati venit pe server cu jigniri la adresa serverului , adminilor si a mea .. nu e prima data cand faci acest lucru.. se poate verifica in ftp ;) v-am zis sa terminati si data trecuta si acum pe voce.. si tot ati continuat.. data viitoare o sa primiti iar daca nu va controlati comportamentu si nu aveti respect fata de server / admini / playeri ! + pui conversatii de chat care nu exista :) gen ca am vb cu boc pe privat sau etc nici tu nu stii ce sa mai minti .. O seara faina !
 

LLG Andreea

mademoiselle
Joined
Sep 19, 2016
Messages
465
Reaction score
134
Age
26
Buna.
@NecrovDo ,
-La nici 2 minute dupa ce ai intrat pe server ai inceput cu comentarile ofensive legate de adminii de pe server,poate pe unii ii deranjeaza.
-Te-ai luat de JUN fara ca ea sa scoata un cuvant la adresa ta,ai insistat sa te faci auzit.As putea spune ca ai cautat aceasta cearta..
-Ai mai spus si asta : L 09/08/2022 - 22:25:01: [ 81.101.157.65 | STEAM_0:0:461720195 ] Necro*vDo: va spala pe picioare zasd sau invers? -: unele cuvinte sunt mai vulgare decat injuraturile:)

Tinand cont de faptul ca esti la a 2-a abatere,Jun a procedat foarte corect aplicand comanda de ban , respectiv 24h. Banul ramane :D

@An1maL , incearca sa te abtii de la cuvintele urate spuse pe voice , stii bine ca pe Alandala nu este permis limbajul vulgar,atat cat si adresat cuiva,respectiv adminul Jun. Banul ramane :D

T/C :D
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top