O poveste fara sfarsit. LaLeagane - It's all about gaming!

2006 and still counting.

ARHIVA [Ghid]Sura Bm

Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
Joined
Jul 9, 2012
Messages
43
Reaction score
0
Age
31
Location
New York

Abilitati:

1.Flame Spirit
2.Dark Orb
3.Dark Protection/Dark Strike
4.Dark Protection/Dark Strike
5.Spirit Strike (S)
6.Flame Strike

Iteme:

In principal sura bm este un caracter care da dmg instantaneu si foarte mare mai ales datorita Flame Spiritului care poate da dmg non-stop asupra inamicului tau.Cu alte cuvinte el are nevoie de urmatoarele iteme:
Arma-Lvl 1-30 trebuie sa aveti o arma pentru nivelul vostru(Ex: lvl 1,5,10,15,20,25)
Lvl 30-65 trebuie sa aveti fms cu skill damage cat mai mare posibil si +9 daca se poate.
Lvl 65 trebuie sa va luati Ghost fang blade o arma care din cate imi amintesc eu are mult Atack magic value iar acest atack magic value face sura foarte puternici:)
Lvl 70 mentineti arma Ghost fang blade deoarece arma de lvl 70 este mai buna pentru sura weaponary.
Lvl 75 folositi arma de lvl 75 pentru sura si din nou incercati sa puneti cat mai mult skill damage pe aceasta si sa o faceti cat mai mare posibil.
In cazul in care jucati pe un server privat incercati sa va creati epice care sa aibe cat mai mult atack magic value.
Armura-Trebuie sa fie pentru levelul care il aveti si cu un + cat mai mare.La lvl 66 incercati sa puneti mana pe o armura de 66 deoarece acea armura cu cat o upgradezi mai mult cu atat movement speed creste(Ex: armura la +0 are -10 moving speed la +2 poate sa aibe -8...ma rog nu stiu exact ratele sa vi le zic acum dar e ceva de genu)...asta este valabil pentru orice alt caracter ca sa nu se mai creada ca oamenii au decat o boala pentru aceste armuri:)
Accesorii:
1.Scut-Pentru nivelul dumneavoastra iar la nivelul 61 incercati sa faceti Lion edge shield + Falcon shield + Tiger shield +9 deoarece este foarte eficient pentru dueluri
2.Helm-Incercati sa aveti helmul pentru nivelul dumneavoastra.
3.Shoes-Pheonix show/Fire bird shoes la un + cat mai mare.
4.Earings-Heaven's tear earings cu un + cat mai mare
5.Bracelet-White gold bracelet/Silver bracelet la un + cat mai mare posibil.
6.Necklace-Heaven's tear necklace/Amethyst necklace la un + cat mai mare posibil.

Bonusuri:

Ok la acest punct trebuie sa gandim logic.Sura este un caracter care poate da damage mare si intr-un timp scurt dar poate sa-si piarda SP-ul iar acela este timpul cand ar putea sa piarda duelul.Deci va trebuii sa adaugam cat mai mult INT+ pe iteme.De asemenea sura poate da damage mare insa poate sa si moara destul de repede mai ales daca se intalneste cu un Warior Body sau un Ninja Blade.Deci va va trebuii si defence impotriva tuturor itemelor caracterelor(Ex: Sword defence,Two handed defence si Dagger defence(Le-am ales pe acestea deoarce majoritatea charurilor sunt ninja blade,wariori,sura si mai rar samani sau ninja arcasi).Ati crede ca am terminat dar nu inca.Ganditi-va ca o confruntare intre 2 sura bm nu va fi deloc usoara pentru vreunul dintre ei.Asadara va va trebuii si magic resistance .Ok pentru a face totul mai simplu mai jos voi pune itemul si voi scrie ce bonus va trebuii sa aveti pe el:

Arma-Trebuie sa aveti bonusul INT,Half humans,dex si viteza farmecului sau critical.
Armura-Trebuie sa aveti max hp,sword defence si viteza farmecului.
Shield-Trebuie sa aveti imune la blackout,int,dex si half humans.
Helm-Trebuie sa aveti half humans si magic resistance
Shoes-Max hp,critical si sword defence 15%
Earings-Half humans si Sword defence 15%
Necklace-Max hp,piercing si sword defence 15%
Bracelets-Max hp+2000(unde este posibil deoarece unele bratari nu accepta...adica cele care au de la inceput hp),piercing si magic resistance.

P.S.:Ar trebuii sa aveti 3 randuri de iteme si fiecare sa aibe bonusuruile de mai sus insa sa difere sword defence cu Two hande defence sau dagger defence....adica sa aveti un rand cu sword defence unul cu two handed si unul cu dagger deoarece este prea greu sa le pui pe toate 3 si sa mai pus si max hp sau altceva...

Sper sa va ajute si va rog sa ma mai completati daca am uitat ceva.
SUrasa:
http://easy4you.to-relax.net/t3-tutorial-sura-bm-pvp
 
Status
Subiectul a fost blocat si nu sunt permise comentarii ulterioare.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Back
Top